انفجار آلت کوین‌ها در روز گذشته؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت‌ها باشیم؟

انفجار آلت کوین‌ها در روز گذشته؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت‌ها باشیم؟

بیت کوین در دو هفته از قیمت ۶۹۰۰ دلار به ۸۵۰۰ دلار رسیده و دوباره قدرت‌نمایی کرده است. فقط بیت کوین نیست که روند صعودی در پیش گرفته است، کوین‌های حریم خصوصی و فورک‌های بیت کوین نیز وضعیت مشابهی را تجربه می‌کنند.

به گزارش کوین تلگراف، دش و زی کش در ۴ روز به ترتیب ۷۰ و ۴۵ درصد رشد کرده‌اند. بیت کوین کش در ده روز ۵۴ درصد و بیت کوین اس وی در همین مدت ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

انفجار آلت کوین‌ها در روز گذشته؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت‌ها باشیم؟
وضعیت ۱۰ ارز دیجیتال برتر – ۲۵ دی

در ادامه قیمت چند ارز دیجیتال را در روزهای اخیر و در طی این رالی قدرتمند بررسی خواهیم کرد.

دش

از میان این ارزهای دیجیتال، دش با ۷۰ درصد رشد در ۴ روز بیشترین رشد را داشته است.

چارت قیمتی دش
چارت قیمتی دش

دش با شکستن مقاومت ۵۷ دلاری، و ثبت رکوردی جدید در حجم معاملات روزانه، به سوی مقاومت بعدی حرکت می‌کند.

سطح RSI بیانگر این بود که قیمت با مقاومت ۸۷ تا ۹۰ دلار روبرو خواهد شد، اما رشد قیمت به حدی زیاد بود که این مقاومت هم به آسانی شکسته شد و در زمان نگارش این متن، قیمت با تست کردن ۱۴۰ دلار، در حال معامله در حدود قیمتی ۱۱۵ تا ۱۲۰ دلار است.

جفت ارز دش-بیت کوین
جفت ارز دش-بیت کوین

زی‌ کش

علاوه بر دش، زی کش هم در هفته اخیر رشد قیمتی خوبی را تجربه کرد.

چارت قیمتی زی کش
چارت قیمتی زی کش

زی کش توانست مقاومت ۳۳ دلار را که دو ماه با آن درگیر بود بشکند. حجم معاملات زی کش که در این چند روز ثبت شد در ماه‌های اخیر بی‌سابقه بود. مقاومت بعدی این کوین ۴۷ دلار بود که قیمت به آسانی از این مقاومت عبور کرد و تا ۵۹ دلار صعود کرد. در حال حاضر زی کش با قیمت ۴۹ دلار معامله می‌شود.

در نمودار قیمتی جفت ارز زی کش- بیت کوین هم، مقاومت ۰.۰۰۵ شکسته شد و قیمت در حال رشد است، به نظر می‌رسد مقاومت بعدی ۰.۰۰۷۵ خواهد بود، اگر این مقاومت شکسته نشود، قیمت تا ۰.۰۰۴۷ اصلاح خواهد شد.

جفت ارز زی کش-بیت کوین
جفت ارز زی کش-بیت کوین

مونرو

مونرو تنها کوین حریم خصوصی است که به این رالی صعودی واکنش سریعی نشان نداده است.

چارت قیمتی مونرو
چارت قیمتی مونرو

اما این کوین هم نشانه‌های خوبی از رشد قیمت نشان داده است. مونرو بالاخره یک روند نزولی ۷ ماهه را شکست و توانست از مقاومت ۵۵ دلاری عبور کند و حتی تا ۷۰ دلار هم رشد کند. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال ۶۳ دلار است.

این در حالیست که قیمت جفت ارز مونرو-بیت کوین در هفته اخیر افت قیمت داشته است (به دلیل رشد چشمگیر بیت کوین). قیمت این جفت ارز از ۰.۰۰۷۶۵ نزولی شد. نقطه حساس بعدی که باید به آن توجه کرد، ۰.۰۰۶۸ است. اگر مونرو در این سطح حمایت شود، دوباه به قمیت ۰.۰۰۷۶۵ باز خواهد گشت و در صورت عبور از این مقاومت، اهداف بعدی ۰.۰۱ و ۰.۰۱۲ خواهد بود.

جفت ارز مونرو-بیت کوین
جفت ارز مونرو-بیت کوین

فورک‌های بیت کوین

علاوه بر کوین‌های حریم خصوصی محور، فورک‌های بیت کوین هم در روزهای اخیر شاهد روند صعودی بودند. برای مثال بیت کوین کش در دو هفته اخیر ۸۰ درصد رشد کرده است.

چارت قیمتی بیت کوین کش
چارت قیمتی بیت کوین کش

بیت کوین کش در عرض چند روز مقاومت‌های ۲۷۶ و ۳۲۵ دلار را شکست و به سمت مقاومت بعدی که ۳۶۰ دلار بود حرکت کرد، اما در شکستن این مقاومت موفق نبود و با یک کندل نزولی دوباره به سطح ۳۲۵ دلاری برگشت.

جفت ارز بیت کوین کش-بیت کوین با عبور از ۰.۰۳۸ مقاومت ۶ ماهه را شکست. برای رشد بیشترِ قیمت، دوباره باید سطح ۰.۰۳۳ تست شود.

جفت ارز بیت کوین کش-بیت کوین
جفت ارز بیت کوین کش-بیت کوین

رشد بیش از ۳۰۰ درصدی بیت کوین اس وی

چارت قیمتی ساتوشی ویژن در برابر دلار آمریکا نشان می‌دهد این ارز دیجیتال در کمتر از یک ماه بیش از ۳۰۰ درصد رشد کرده است. در حال حاضر از این ارز از اوج قیمتی تابستان گذشته عبور کرده است. اگر ساتوشی ویژن بتواند تا نزدیکی رکورد تاریخی خود صعود کند، این رشد بازهم ادامه خواهد داشت. اما اگر نتواند در تایم‌فریم روزانه به این قیمت نزدیک شود احتمالاً تا ۲۳۵ و ۱۷۵ دلار اصلاح خواهد شد.

رالی صعودی آلت کوین‌ها ادامه دارد؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت‌ها باشیم؟
چارت قیمتی ساتوشی ویژن

نمودار جفت ارز ساتوشی ویژن-بیت کوین هم ساختار مشابهی را نشان می‌دهد و در حال حاضر تمام رکوردهای قبلی را شکسته است.

این جفت ارز ابتدا مقاومت ۰.۰۱۶ را شکست و سپس به سمت ۰.۰۱۸۸ و ۰.۰۲۸ حمله کرد و به قیمت ۰.۰۳۳ رسید. در حال حاضر بعد از تست کردن سطوح بالاتر از ۰.۰۴۶ دوباره به ۰.۰۳۹ برگشته است.

جفت ارز ساتوشی ویژن-بیت کوین
جفت ارز ساتوشی ویژن-بیت کوین

قیمت ۰.۰۳ و ۰.۰۲۷ حمایت‌های بعدی خواهند بود.


به طور کلی آلت کوین‌ها در یک روند صعودی بسیار قدرتمند قرار دارند. اما بیت کوین و اتریوم فعلاً نتوانسته‌اند به پیک‌های قیمتی قبلی برسند و به نظر می‌رسد برای شروع این روند باید روند صعودی آلت کوین‌ها متوقف شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
ابوذر
ابوذر
4 سال قبل

احتمالا ساتوشی ناکومورا داره بیت کویین هاش را تبدیل می‌کنه چون بیش از یک میلیون بیت کوین دارد

CryptoDance
CryptoDance
4 سال قبل
پاسخ  ابوذر

آره، احتمالاً شینزو آبه و چادوری هم یه چندین میلیون بیت کوین بفروشن

مسعود فلاح
مسعود فلاح
4 سال قبل

الان چه نتیجه ای باید بگیریم؟؟
روتد صعودی ادامه داره یا ریزش میکنن؟
دلیل صعود چی بوده؟

hamid kafashian
hamid kafashian
4 سال قبل

از دوستانی که تحلیلگر هستند در مورد بیت کوین اس‌وی (BSV) و بیت کوین کش (BCH) روند افزایشی رو تا کجا پیش بینی میکنند.آیا این افزایش 300 درصدی هیجانی و ارتباط با هاوینگ داره؟
همچنین از ارز دیجیتال و آقای جهادی ..اگه تحلیل بیشتری از بیت کوین اس‌وی (BSV) ارائه بدید ممنون میشم.