پرداخت بیش از ۸میلیون دلار کارمزد در یک روز برای کتبیه‌های EVM

پرداخت بیش از ۸میلیون دلار کارمزد در یک روز برای کتبیه‌های EVM

بیت کوین تنها شبکه‌ای نیست که روند پردازش تراکنش‌های آن پس از راه‌اندازی پروتکل اردینالز دچار اختلال شده است. طی روزهای اخیر، کارمزد تراکنش‌ در تمام شبکه‌های بلاک چین افزایش یافته است؛ زیرا تقاضای کاربران برای کتبیه‌ها به‌روند افزایش خود ادامه می‌دهد.

به گزارش کوین تلگراف، افزایش حجم تراکنش‌های کتیبه‌ها در شبکه‌های مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم (EVM) از روز شنبه باعث افزایش هزینه‌های گس شده است. 

بر اساس داده‌های دون آنالیتیکس در ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر)، ارزش کارمزد پرداختی برای کتبیه‌ها در کل این شبکه‌ها به رکورد ۸.۳میلیون دلار رسیده است.

شبکه اولانچ شاهد بیشترین کارمزد پرداختی در آن روز به ارزش بیش از ۵.۶میلیون دلار بود و پس از آن آربیتروم وان با ۲.۱میلیون دلار در جایگاه دوم قرار داشت. 

پرداخت بیش از ۸میلیون دلار کارمزد در یک روز برای کتبیه‌های EVM
کارمزد پرداختی برای کتیبه‌های در شبکه‌های مبتنی بر EVM

در طول ۲۴ساعت گذشته، ۵۸درصد از هزینه گس پرداختی در اولانچ و ۴۸درصد در زی‌سینک اِرا صرف کتیبه‌های EVM شده است.

بی‌ان‌بی چین نیز طی این مدت ۷۳درصد از تراکنش‌های خود را به کتیبه‌های اردینالز اختصاص داده است.

وضعیت در آربیتروم وان به قدری وخیم بود که شبکه در ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) به مدت ۷۸دقیقه قطع شد.

درست مانند اردینالز در شبکه بیت کوین، کتیبه‌های EVM اطلاعاتی هستند که در درون داده‌های تماس تراکنش‌ها جاسازی می‌شوند تا توکن‌های غیرمثلی منحصربه‌فرد (NFTs) در شبکه تولید کنند.

هم‌زمان، شبکه بیت کوین نیز شاهد افزایش تقاضا برای ضرب کتیبه‌ها بوده که تقاضا برای فضای بلاک‌ها و کارمزد تراکنش‌ها را افزایش داده است. طبق داده‌های وب‌سایت mempool.space، درحال‌حاضر حدود ۲۸۶٬۰۰۰ تراکنش در شبکه بیت کوین منتظر تأیید هستند.

پرداخت بیش از ۸میلیون دلار کارمزد در یک روز برای کتبیه‌های EVM
درحال‌حاضر حدود ۲۸۶٬۰۰۰ تراکنش در شبکه بیت کوین در انتظار تأیید هستند

به گفته ناظران، این امر باعث افزایش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین تا ۳۷ دلار شده است که استفاده از این شبکه برای هدف مورد نظر آن یعنی انجام تراکنش‌های همتا‌به‌همتا را برای بسیاری از افراد غیرممکن می‌سازد.

آدام بک (Adam Back)، پیشگام و رمزنگار بیت کوین، دراین‌باره گفت که نمی‌توان اردینالز را متوقف کرد و افزایش کارمزد تراکنش‌ها باعث پذیرش راه‌حل‌های لایه ۲ و ایجاد نوآوری خواهد شد.

لئونیداس (Leonidas)، کارشناس NFT و اردینالز، نیز خاطرنشان کرد که حجم تراکنش‌های یک مجموعه کتبیه در ۲۴ ساعت گذشته، به‌تنهایی از کریپتوپانکس، بورد ایپ یات کلاب، موتانت ایپ یات کلاب، دودلز، پاگی پنگوئنز، آزوکی، دی‌گادز، مون‌بردز و می‌بیتس بیشتر بوده است.

بر اساس گزارش او که مجموعه اردینالز بیت کوین فراگز با ۱۸۲میلیون دلار بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده است.

به گزارش کریپتواسلم، حجم فروش ثانویه این مجموعه در  ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) به ۴.۸میلیون دلار افزایش یافته است. 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه