آیا برق خانگی و کشاورزی از ماینینگ آسیب می‌بینند؟

آیا برق خانگی و کشاورزی از ماینینگ آسیب می‌بینند؟

یکی از ابهاماتی که در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال در ایران وجود دارد، استفاده از برق خانگی یا کشاورزی برای ماینینگ است. با این حال کارشناسان می‌گویند که ماینینگ خانگی یا کشاورزی نمی‌تواند آسیب چندانی به برق کشور وارد کند.

به گفته کارشناسان، برق‌های خانگی و کشاورزی نهایتا توانایی روشن نگه داشتن تعداد انشگت شماری دستگاه استخراج را دارند و در مقیاس گسترده نمی‌توانند تاثیر چندانی بر شبکه برق کشور بگذارند.

آیا برق خانگی و کشاورزی از ماینینگ آسیب می‌بینند؟

امید علوی – ماینر حرفه‌ای

امید علوی که یک ماینر حرفه‌ای است در این خصوص می‌گوید:

بعضی اوقات حرف‌های خنده داری همچون به تاراج رفتن برق‌های خانگی و کشاورزی به گوش می‌رسد.

اما واقعیت این است که برق خانگی ۲۵ آمپر بیشتر نیست؛ یعنی اگر ۲ دستگاه استخراج S۹ روشن کنید دیگر امکان استفاده از اتو یا چای‌ساز در خانه را نخواهید داشت، همچنین باید با مشکل صدای زیاد ۷۵ دسی‌بل دستگاه‌ها هم دست و پنجه نرم کنید.

در مورد مشترکین کشاورزی هم دستیابی به اشتراک بالای ۲٠٠ آمپر به سختیِ پیدا کردن سوزن در انبار کاه است، چون مصرف یک واحد کشاورزی را معمولا معادل یک پمپ آب در نظر می‌گیرند.

پس عمده مصرف برق ماینینگ، در واحدهای صنعتی صورت می‌گیرد که به دلیل رکود اقتصادی بدون استفاده مانده‌اند و با نرخ حدود ۸٠ تا ۱۲٠ تومان برق مصرف می‌کنند. حالا به این اعداد پول‌پیش و رهن ۱٠٠ میلیونی و اجاره ۳٠ تا ۶٠ میلیون تومانی را هم اضافه کنید و سر انگشتی پول زیر ساخت را هم اضافه کنید. آخر سال هم درگیری با مالیات و بیمه بماند.

 

مطالعه کامل مقاله بررسی جامع استخراج ارزهای دیجیتال در ایران: پرونده ویژه: گسترش استخراج ارز دیجیتال در ایران؛ تهدید یا فرصت؟

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
مهدی امیری
مهدی امیری
4 سال قبل

سلام من تازه میخوام پا به دنیای ماینر بزارم و میخوام از دو دستگاه ماینر s9j با برق خانگی در یک محل استفاده کنم اول اینکه آیا امکان استفاده همزمان دو دستگاه در یک خانه امکان پذیر هست یا خیر؟
دوم اینکه اداره برق گیر نمیده به گذاشتن دو دستگاه همزمان؟
سوم اینکه امکان سود دهی داره یا خیر؟
و در آخر هم هرکی تجربه داره لطفا کمکم کنه ممنون میشم و با تشکر از سایت خوبتون

علی
علی
3 سال قبل

بله دو تا دستگاه اس 9 حداکثر 14 آمپر می کشه میتونید بگذارید ولی کابلتون از پای کنتور قوی باشه که بتونه دوم بیاره

ایرانی
ایرانی
4 سال قبل

مطالب خیلی مفید بود ممنون و خسته نباشید..... من کیف میکنم ازینکه دست اداره برق رو ک ب ناحق ب مردم داره فشار میاره رو رو میکنید

علی
علی
3 سال قبل
پاسخ  ایرانی

کسی که تو این معامله بازنده هست اداره برقه چون روز به روز راه های برق دزدی بیشتر می شه و پولی که با مالیات میتونست بگیره بابت کیلو وات 80 تومانی رو هم از دست می ده و خوب هر کسی به این فکر میکنه که چرا من از پشت کنتور نکشم با اینکه وقتی از کنتور استفاده می کنم کلی داستان و مشکلات باید داشته باشه

آتنا نادرنزاد
آتنا نادرنزاد
4 سال قبل

عالی. دمتون گرم اونقدر باید در این مورد مطلب بنویسید تا آقایون به فکر بیافتند.

سروش
سروش
4 سال قبل

این آقایون قرار نیست در این زمینه مثبت فکر کنند. فقط علاقه به فکر کردن در مسائلی رو دارن که بشه بوسیله اون مردم رو روز به روز بدبخت تر کنند.