سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسید

سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسید

در حالی که بارها در خصوص فرا رسیدن فصل آلت کوین‌ها و ریزش بیت کوین صحبت شده، بیت کوین دوباره نسبت به همتایان خود بهتر عمل کرده و زمانی که آلت کوین‌ها شرایط بدی را متحمل می‌شدند، سود زیادی را در پی داشته است.

در زمان نگارش این مطلب، سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال، به طور قدرتمندانه‌ای ۵۵.۸ درصد بوده و نسبت به پایین‌ترین میزان اوج حباب سال ۲۰۱۸ یعنی حدود ۳۵ درصد، با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.

یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، هایزنبرگ کپیتال (Heisenberg Capital)، به رهبری طرفداران ضد تشکیلات و پذیرندگان معاصر ارزهای دیجیتال، مکس کایزر (Max Keiser) و استیسی هربرت (Stacy Herbert) می‌گویند که تسلط بیت کوین احتمالاً همچنان افزایش پیدا خواهد کرد.

اخیراً در توییتی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، کسی که به صرافی کراکن (Kraken)، شیپ‌شیفت (ShapeShift)، آبرا (Abra) و بیتفینکس (Bitfinex) از میان دیگر صنایع پیشرفت کرده سرمایه اختصاص داد، نشان داد که بازار، شروع به رد هر چیزی جز بیت کوین کرده است. به نظر می‌رسد که این طور باشد.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسیدهمان طور که در گذشته گفته شد، پدیده موسوم به زمستان ارزهای دیجیتال، به بیت کوین اجازه داده تا سهم بازار را از چنگ آلت کوین‌هایی که قیمت بیشترشان اوایل سال ۲۰۱۸ بیش از اندازه افزایش یافته بود، در بیاورد. هایزنبرگ این امر را تائید می‌کند و حتی اشاره می‌کند که معتقد است آلت کوین‌ها همچنان موارد استفاده‌ی ماندگار کمی دارند و یا گزاره‌ی ارزش مستحکمی ندارند. وی در این باره گفت:

همان‌طور که بیت کوین به سوی هدف سال ۲۰۱۱ ما، یعنی ۱۰۰ هزار دلار پیش می‌رود، باور می‌کنیم که همه چیز جز بیت کوین، از بین خواهد رفت.

تاریخ با این تحلیل موافق است.

اکثر دارایی‌های دیجیتال برتر سال ۲۰۱۳، همه چیز دارند، اما با ظهور پروژه‌های جدیدتری مانند اتریوم (Ethereum)، مونرو (Monero) و ایاس (EOS) که ارزهای دیجیتال نیم‌کوین (Namecoin)، پیرکوین (Peercoin) و فیترکوین (Feathercoin) را که در اوج دوران محبوبیت خودشان بهترین بودند، کنار زده و از صحنه محو شدند.

نه تنها این پروژه‌های کمتر شناخته شده از اذهان عمومی پاک شدند، بلکه برخی از آن‌ها کاملاً کنار گذاشته و ارزش توکن‌هایشان با سقوط بسیار شدیدی روبرو شد.

درحالی که بسیاری از پروژه‌های بلاک چین، قدرت ماندگاری بیشتری نسبت به پروژه‌های پیش از خودشان دارند، بسیاری از مفسران، مانند سامسون مو (Samson Mow) از شرکت بلاک استریم، مطمئن هستند که تاریخ، در نهایت، با آن‌ها هم‌صدا می‌شود.

چه چیزی سبب افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟

سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسید

در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چه چیزی سبب بالا رفتن قیمت بیت کوین به سوی ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟ خب، طبق گفته‌های کایزر (Keiser)، این امر تا حد زیادی به مشخصات بنیادی بیت کوین مربوط می‌شود.

در مصاحبه‌ای که با آلن اسکات (Allen Scott)، طرفدار بیت کوین، صورت گرفت، این سرمایه‌گذار اشاره کرد که پروتکل بیت کوین، خودش، سرشار از نبوغ است. این صحبت او، به دیدگاه جنجال‌برانگیزی اشاره می‌کند که گفته می‌شود ماهیت اولین بلاک چین جهان، قیمت را جایگزین خواهد کرد.

سیف الدین آموس (Saifedean Ammous)، برای مثال، به طور مستمر، بیت کوین را سخت‌ترین پول جهان نامیده و ماهیت آن را غیرمتمرکز، بی حد و مرز، و دارایی‌ کمیابی که به آسانی، پول‌های صادرشده توسط دولت‌ها را در جنبه‌های مختلفی کنار خواهد گذاشت، می‌داند.

جالب آن است که این مصاحبه، سبب جلب‌ توجه به سوی این حقیقت شد که اکثر شرکت‌کنندگان صنعت، بیت کوین را در حکم دارایی ریسکی که در شرایط مساعد بازار با قیمت بالایی فروخته می‌شود، می‌بینند و ارزش این دیدگاه را که بیت کوین اساساً دومین طلای دنیا، اما به صورت دیجیتال است، پایین می‌آورد. درعین حال، کایزر افزود که این موضوع در اصل، اشتباه است.

کایزر توضیح داد که بیت کوین، مانند طلا و ارز فیات سنتی، یک دارایی ریسکی (risk-off) که در شرایطی که احتمال ریزش قیمت وجود دارد فروخته می‌شود، محسوب می‌شود. به همین ترتیب، وی اعلام کرد هنگامی که بازار به طور گسترده‌ای درستی این حقیقت را می‌پذیرد، روندی که بدون آن که متوجه شویم اتفاق افتاده، اولین ارز دیجیتال جهان، زمانی که فرار سرمایه برایش اتفاق بیفتد، می‌تواند به بالاترین میزان خودش برسد. وی در ادامه توضیح داد:

بیت کوین، یک سیاه‌چاله‌ی پولی است که کنترل را از دست تمام ارزهای فیات خواهد گرفت و با انجام این کار، قیمتش به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. اما انسان‌ها، خودشان، ممکن است هیچ‌گاه این روز را نبینند.

منبع: ethereumworldnews
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
@mehrdad305
@mehrdad305
۵ سال قبل

قرار باشه الت ها نابود شن اینهمه صرافی غیر متمرکز راه اندازی نمیشد. الان همون زمانیه ک همه وحشت کردن دارن میفروشن یه سریا پشت پرده دارن میخرن.

پارسا
پارسا
۵ سال قبل

هنوز فرهنگ معامله واعتماد مردم به بیت کوین جا نیفتاده و هر روز دنیای دیجیتال قوانین خوبی نداره وهک میشه.....

محقق زنجیره های بلوک (بلاکچین)
محقق زنجیره های بلوک (بلاکچین)
۵ سال قبل

من شخصا با این فرضیه که در نهایت فقط بیت کوین هست که ماندگار خواهد ماند کاملا مخالفم. درسته که روزی ارزهای محبوبی مثل پیرکوین و نیم کوین و فیترکوین در بازار حضور داشتن و رفته رفته اثری ازشون باقی نموند ولی مگه از همون زمان ارزهای دیگه ای مثل لایت کوین ، دوج کوین ، ریپل و دش وجود نداشتن ؟ تمام این چهار ارزی که نام بردم هنوز هم پابرجا هستن ، جزو بهترین آلت کوین های بازارن و همچنان با قدرت رو به جلو قدم بر میدارن ...
در اینکه بیت کوین پادشاه دنیای کریپتو هست هیچ شکی وجود نداره و مطمئنا روزی هر واحدش به یک میلیون دلار هم خواهد رسید اما با رخ دادن این اتفاق بقیه آلت کوین ها هم به سرعت پیشرفت خواهند کرد مخصوصا که اوضاع فعلی زمین تا آسمون با سال های قبل فرق داره . تا قبل از سال 2017 شمار انسان هایی که درباره بیت کوین می دونستن جمعا به 0.01 درصد هم نمیرسید اما با آغاز اون بازار گاوی معروف ، رفته رفته علاقه و گرایش انسان ها به بازار کریپتو هم شدت گرفت و امروز میبینیم که به چه شکلی پروژه های خوبی مثل اتریوم و بیت کش و ترون و استلار و کاردانو و غیره و غیره توسط جوامع مختلف حمایت میشن و مطمئن باشید این سطح از اگاهی دیگه اجازه سقوط های پیرکوینی وار رو به آلت کوین های همراه با پروژه و تیم های قوی فعلی نخواهد داد :)

اگر در فکر سرمایه گذاری هستید ، پیشنهاد میشه که از پروژه های معروف در کنار بیت کوین ، مقداری خریداری کنید و برای آینده ذخیره کنید.
#دنیای_بلوکی_تو_راهه
#JustHODLIT

amir
amir
۳ سال قبل

digibyte اینده جهان است

رامین
رامین
۵ سال قبل

عالی بود خانم عوض پور
سپاس‌فراوان

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
۵ سال قبل
پاسخ  رامین

ممنون از شما.

سینا
سینا
۵ سال قبل

دو سال طول کشید تا فهمیدم فقط باید روی بیت کوین سرمایه گذاری کنم هر روز از سرمایه گذاریم کسر میشد و منتظر برگشت بودم خیلی روی اتریوم تعصب داشتم اگر از اول به تعداد بیت کوینی که داشتم دست نمیزدم خیلی خیلی جلو بودم این تجربه ای بود که سر من اومده امیدوارم برای دیگر دوستان مفید باشد.

مهدی
مهدی
۳ سال قبل
پاسخ  سینا

اخ گفتی. من هم کاملا این رو تجربه کردم.8ماه بهترین فرصت هارو به خاطر الت کوین از دست دادم. البته سود دهی داشته خیلیبیشتر از بازار سنتی ولی به سود بیتکوین نمیرسه... اشتباه دیگه ای هم که داشتم ترید روزانه بود..که سود بازار رو یک سوم حالت هولدینگ برگردوند..

علی
علی
۵ سال قبل
پاسخ  سینا

منم موافقم فراز و فرود های بقیه خیلی بیشتر ریسکش بالاس خوشبختانه چون از اول رو بیت کوین متمرکز شدم الان بعد 3 سال متوجه حرف شما میشم و مطلب را درک میکنم

سهیل
سهیل
۵ سال قبل
پاسخ  سینا

زنده باد، حرف دل مارو زدی، اینایی که گفتی دقیقا سر من هم اومده، تمام آلت کوینها دارن درجا میزنن ولی سلطان داره آهسته و پیوسته رو به جلو حرکت میکنه.

آیدا
آیدا
۵ سال قبل
پاسخ  سهیل

Bnb درجا زده عزیزم؟

PUNDA
PUNDA
۵ سال قبل

خیلی جاهاش رسما شعر گفته

علی
علی
۵ سال قبل
پاسخ  PUNDA

احتمالا زیاد بیت کوین داره ، منتظره قیمت بره بالا ، تازه این حرفش خیلی جالبه (( بیت کوین، یک سیاه‌چاله‌ی پولی است که کنترل را از دست تمام ارزهای فیات خواهد گرفت و با انجام این کار، قیمتش به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. اما انسان‌ها، خودشان، ممکن است هیچ‌گاه این روز را نبینند. ))) برگرفته از فیلم های هندی هست ، چرا فقط باید بیت کوین بمونه ؟ خودش بهتر هرکسی میدونه ارزهای دیجیتال خیلی خوبی تو بازار هست ، نگران نکنه .....