یک کلید خصوصی بیت کوین مربوط به سال ۲۰۱۱ با ۴ میلیون دلار ارزش پیدا شد

یک کلید خصوصی بیت کوین مربوط به سال ۲۰۱۱ با ۴ میلیون دلار ارزش پیدا شد

یکی از افرادی که در سال ۲۰۱۱، حدود ۱۲۷ واحد بیت کوین داشت، با پیدا کردن دوباره کلید خصوصی حساب خود، به ۴ میلیون دلار بیت کوین دسترسی پیدا کرد.

به گزارش کوین تلگراف، این فرد ادعا می‌کند که به شکلی تصادفی کلید خصوصی حساب خود را که در سال ۲۰۱۱ بیت کوین‌هایش را در آن ذخیره کرده بود، پیدا کرده است. در این حساب بیش از ۴ میلیون دلار بیت کوین قرار داشت.

این کاربر ردیت در انجمن «BitcoinHolderThankU» با یک حساب کاربری موقتی، اعلام کرد که ۲۲ دسامبر (۲ دی) کلید خصوصی این حساب را که ۱۲۷ بیت کوین موجودی دارد یافته است. در زمان پیداشدن کلید خصوصی قیمت بیت کوین حدود ۲۳,۰۰۰ دلار بود. او در این باره نوشت:

یک هفته پس از این اتفاق، به‌دنبال راهی بودم که چنین مبلغ بالایی را با کمترین هزینه ممکن و بیشترین امنیت نقد کنم. تمام پلتفرم‌های فرا بورسی را زیر و رو کردم و در نهایت تمام ۱۲۷ بیت کوین را با قیمت ۳۳,۴۳۹.۰۲ دلار به ازای هر واحد و کارمزد ۰.۱۵ درصدی فروختم. ارزش خالص آنها ۴.۲۴ میلیون دلار بود.

به‌گفته وی، این بیت کوین‌ها بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ و از طریق شرکت در نظرسنجی‌ها، تماشای ویدیو و انجام برخی کارهای تصادفی در سطح اینترنت به دست آمده است. او می‌گوید در آن زمان قصد داشته است تا بیت کوین‌هایش را در بازی آنلاین دارک اوربیت (DarkOrbit) خرج کند. کلیدهای خصوصی او در واقع هیچ‌وقت گم نشده بودند و فقط در لپتاپ قدیمی او جا مانده بودند.

یک کلید خصوصی بیت کوین مربوط به سال ۲۰۱۱ با ۴ میلیون دلار ارزش پیدا شد
موجودی حساب این کاربر

اگر داستان این کاربر ردیت درست باشد، او به‌خاطر اینکه چند هفته بیشتر بیت کوین‌های خود را نگه نداشته است، حدود ۱ میلیون دلار سود را از دست داده است. از ماه دسامبر تا اوایل ژانویه، قیمت بیت کوین توانست رکورد ۴۱,۰۰۰ دلاری و اوج تاریخی جدیدی را ثبت کند. او اذعان می‌کند که اگر بار دیگر این شرایط برایش پیش بیاید، کارش را تکرار نمی‌کند.

برای دفاع از اینکه کارم معقول بود باید بگویم که من برای ۸ الی ۹ سال، هودل کردم که بیشتر از بسیاری از کاربران است. قطعاً اگر شانس دیگری داشتم، کار دیگری انجام می‌دادم.  

او می‌گوید با وجود اینکه به‌صورت ناگهانی پولدار شده است، قصد ندارد پول خود را صرف خرید وسایل لوکس کند و آنها را در S&P500‌ سرمایه‌گذاری خواهد کرد. وی در این باره می‌گوید:

نمی‌خواهم سرانجامم مثل کسی شود که لاتاری برده است و در عرض چند ماه یا چند سال همه چیز را خراب می‌کند. می‌خواهم زندگی عادی خودم را ادامه دهم و به همان شکلی که قبل از ۲۱ دسامبر زندگی می‌کردم، زندگی کنم.

این در حالی است که داستان بیت کوین‌های گم‌شده خیلی‌ها سرانجام شیرینی مثل این داستان ندارد. به‌عنوان مثال، سال‌های پیش یک کارشناس رایانه ۲۸۵ میلیون دلار بیت کوین را در مرکز بازیافت انگلستان از دست داد!

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
حیدری
حیدری
3 سال قبل

منم سال پیش ۳۵۰ دلار بیت اتر داشتم ولتو گم کردم اون روزی تو اسکرسن شات های ریکاوری شده دیدم ۱۲ کد هستش ۲ کا شده بود:)))

علی
علی
3 سال قبل

هر چه دلت خواست نه آن میشود
هر چه خدا خواست همان میشود
طرف بدون اینکه سرمایه گزاری کنه پولدار شد
خدا شانس بده

Hoseinbr$
Hoseinbr$
3 سال قبل

این کدوم برنامه هس ؟؟؟ که تو عکس هس

Hoseinbr$
Hoseinbr$
3 سال قبل

سلام
اسم طرف چی بوده ؟؟؟
و این برنامه ایی که تو عکسش هس . اسمش چیه ؟؟؟

پول تو جیبی
پول تو جیبی
3 سال قبل

منم امسال هزار تومن تو جیب کاپشنم که از پارسال جا مونده بود پیدا کردم ذوق مرگ شدم 😁

سوشیانت
سوشیانت
3 سال قبل

2011 سال..23000 دلار؟

امین
امین
3 سال قبل

چرا به آدرسهای قدیمی قبل از خالی شدن ،مقدار ۰.۰۰۰۰۰۵۴۷ بیتکوین پرداخت میشه، مثل این آدرس↓
https://www.blockchain.com/btc/address/12y4ezG7tQ7LywNYivcmxThL32ifYdNxwV

شهروز امینی
شهروز امینی
3 سال قبل

خوشا به سعادتش :)

امین
امین
3 سال قبل

آره، قدیما :این ویدیو را تماشا کنید، ۵ بیتکوین به ارزش نیم دلار بدست بیاورید