علیرغم سقوط قیمت بیت کوین، احساسات سرمایه‌گذاران مثبت است

علیرغم سقوط قیمت بیت کوین، احساسات سرمایه‌گذاران مثبت است

علیرغم سقوط ۶۰ درصدی قیمت بیت کوین، فعالان حوزه ارز دیجیتال در توییتر همچنان به افزایش قیمت این ارز دیجیتال امیدوار هستند. این داده‌ها از سوی «Santiment» ارائه شده است که یک پلتفرم تحلیل رفتاری است و تعداد بی‌شماری از مطالب مربوط به ارزهای دیجیتال را در شبکه‌های اجتماعی مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد تا به سرمایه‌گذاران کمک کند تا احساسات کلی بازار را بدست آورند.

به گزارش یوتودی، حساب توییتری این ابزار تحلیل‌گر احساسات در توییتی نوشت:

با افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار و سپس سقوط آن تا کمتر از ۴,۰۰۰ دلار باعث شده است که احساسات منفی نسبت به کریپتو افزایش یابد. اما تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد احساسات مثبت نیز همچنان پابرجا هستند.

احساسات مثبت (سبز) و منفی (قرمز) درباره بیت کوین و قیمت بیت کوین (خاکستری)
احساسات مثبت (سبز) و منفی (قرمز) درباره بیت کوین و قیمت بیت کوین (خاکستری)

پس از سقوط تاریخی قیمت بیت کوین در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند)، احساسات منفی و مثبت به طور همزمان تشدید شدند.

در حالی که امثال نوریل روبینی (Nouriel Roubini) و پیتر شیف (Peter Schiff) که از منتقدین بزرگ بیت کوین هستند، روزهای خوبی را می‌گذراندند، تعداد دیگری از فعالین حوزه ارز دیجیتال که نسبت به بازار دید صعودی دارند این سقوط را فرصتی می‌دیدند تا بتوانند مقدار بیشتری بیت کوین با تخفیف بیشتر به سرمایه‌های خود اضافه کنند.

بری سیلبرت (Barry Silbert) که از سرمایه‌گذاران بیت کوین است در همان مقطع طی توییتی گفت که بیت کوین‌های بیشتری خواهد خرید، چرا که بیت کوین برای همین کار ایجاد شده است!

سیلبرت که به «کریپتو کینگ» معروف است، تنها کسی نیست که می‌خواهد بیت کوین بخرد. اخیراً جستجوی عبارت «خرید بیت کوین» در گوگل با پشت سر گذاشتن طلا، به بالاترین میزان خود در ۸ ماه اخیر رسید.

با این حال، تحلیل‌های Santiment نشان می‌دهد که کاربران خارج از حوزه ارزهای دیجیتال در توییتر نسبت به کریپتو اشتیاق کمتری نشان داده‌اند. از زمان «پنج‌شنبه سیاه» احساسات منفی بر شبکه‌های اجتماعی ردیت و دیسکارد حاکم شده است.

افزایش احساسات منفی نسبت به بیت کوین در شبکه اجتماعی ردیت
افزایش احساسات منفی نسبت به بیت کوین در شبکه اجتماعی ردیت
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
هرمز انسانی
هرمز انسانی
۴ سال قبل

کلا کسانی که به سمت بیت کوین کشیده میشوند
قاطبه شان افرادی ریسک پذیری هستند
و در درونشان حس و استدلال قمارباز زنده است
هر چندکه به زبان نیاورند