هیجانات بازار ارزهای دیجیتال فروکش کرده است

هیجانات بازار ارزهای دیجیتال فروکش کرده است

هفته دوم دسامبر (هفته سوم آذر) شاهد افتی کلی در احساسات بازار ارزهای دیجیتال نسبت به هفته‌های گذشته بودیم.

به گزارش کریپتونیوز، طی هفت روز گذشته، میانگین متحرک ۷‌دوره‌ای مربوط به مجموع امتیاز احساسات (sentiment score)، یا به‌اختصار sentscore، برای ۹ کوین برتر از نظر ارزش کل بازار از ۵.۹۴ به ۵.۴۴ کاهش یافته است. طبق داده‌های ثبت‌شده توسط پلتفرم اُمنیکس (Omenics)، که یک سرویس تحلیل احساسات بازار ارزهای دیجیتال است، این میزان از مرز منطقه مثبت که چندین هفته نزدیک به آن نوسان می‌کرد، فاصله‌ای نسبی گرفته است.

پلتفرم امنیکس احساسات بازار را با توجه به اخبار، شبکه‌های اجتماعی، تحلیل تکنیکال، روندهای پرطرفدار و عوامل فاندامنتال هر کوین و بر اساس الگوریتم‌های وابستهٔ آنها بررسی می‌کند. در حال حاضر، این پلتفرم تنها ۳۶ کوین را موردبررسی قرار می‌دهد.

داده‌های سه هفته گذشته، مربوط به ۹ کوین از ۱۰ کوین برتر بازار هستند و بیت کوین کش در این فهرست بررسی نشد، زیرا این کوین پس از هاردفورک اخیر خود امتیاز احساسات صفر دریافت کرده بود. در فهرست جدید امینکس، بیت کوین کش از ۳۶ کوین مورد بررسی حذف شده است و پولکادات جدیدترین کوینِ جای‌گرفته در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر محسوب می‌شود. با احتساب پولکادات، جمع امتیاز احساسات برای ۱۰ کوین برتر، در حال حاضر ۵.۴۴ ارزیابی می‌شود.

طی هفته گذشته، امتیاز احساسات حتی برای یکی از ۱۰ کوین برتر هم بهبود پیدا نکرده است. در این بین، بیشترین کاهش امتیاز احساسات مربوط به بایننس کوین با افت ۲۲.۷ درصدی بوده است و چین لینک و پولکادات، به‌ترتیب، با ۱۵ و ۱۴.۱ درصد افت، در رتبه‌های دوم و سوم کاهش میزان احساسات قرار دارند.

کاهش امتیاز احساسات بازار برای سایر کوین‌ها کمتر از ۱۰ درصد بوده است و تتر با ۱.۴ درصد شاهد کمترین میزان افت بود. رتبه دوم و سوم کمترین کاهش احساسات بین ۱۰ کوین برتر، به بیت کوین و اتریوم با ۳.۵ و ۶.۱ درصد افت تعلق دارد.

هیجانات بازار ارزهای دیجیتال فروکش کرده است
تغییرات روزانه امتیاز احساسات بیت کوین در ماه گذشته. منبع: امنیکس

با ورود کاردانو به منطقه خنثی، می‌توان دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم را تنها موارد باقی‌مانده در منطقه مثبت احساسات دانست. برخلاف دو هفته پیش، سه کوین اکنون امتیازی زیر ۵ دارند: تتر، چین لینک و بایننس کوین؛ مورد آخر بین ۱۰ کوین برتر از نظر ارزش بازار، نزدیکترین کوین به منطقه منفی است.

تفسیر مقیاس احساسات بازار:

۰ تا ۲.۵: بسیار منفی

۲ تا ۳.۹: تا حدی در منطقه منفی

۴ تا ۵.۹: منطقه خنثی

۶ تا ۷.۴۹: تا حدی در منطقه مثبت

۷.۵ تا ۱۰: بسیار مثبت

هیجانات بازار ارزهای دیجیتال فروکش کرده است
امتیاز احساسات بازار طی ۷ روز گذشته. منبع: امنیکس؛ ۲۵ آذر، ساعت ۱۴:۳۶ به وقت تهران

با نگاهی به میانگین امتیاز احساسات طی ۲۴ ساعت گذشته، شاهد وضعیت نسبتاً بهتری در مقایسه با تایم‌فریم ۷‌دوره‌ای هستیم، حتی با اینکه امتیازها نسبت به همین میزان در اوایل هفته گذشته (۵.۷) تغییر چندانی نشان نمی‌دهند. در حال حاضر، میانگین امتیازهای ۱۰ کوین برتر ۵.۴۴ است؛ هفته گذشته این میزان برای ۹ کوین محاسبه شده بود. امتیاز احساسات طی ۲۴ ساعت گذشته، برای ۴ کوین XRP، اتریوم، تتر و بیت کوین کاهش یافته است و بایننس کوین با افزایشی ۱۰.۷ درصدی، صدرنشین است. پولکادات و چین لینک، به‌ترتیب با ۶.۲ و ۶.۱ درصد رشد، در میانه این دسته جای گرفته‌اند و کمترین میزان رشد مربوط به کاردانو با ۳.۹ درصد افزایش است.

هیجانات بازار ارزهای دیجیتال فروکش کرده است
امتیاز احساسات بازار طی ۲۴ ساعت گذشته. منبع: امنیکس؛ ۲۵ آذر، ساعت ۱۴:۳۶ به وقت تهران

با بررسی ۲۶ کوین دیگر در فهرست امنیکس، شاهد افت امتیاز احساسات تمامی آنها، به‌غیر از کامپاند و مونرو هستیم. تنها دو کوین آوه و نانو هر دو با امتیاز ۶، در منطقه مثبت جای دارند. در این بین، برخی از کوین‌ها نیز در منطقه منفی قرار گرفته‌اند. ضعیف‌ترین عملکرد مربوط به اوام‌جی نتورک و آنتولوژی بوده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
سامان قهرمانی
سامان قهرمانی
۳ سال قبل

خوب الان تو این لحظه 20800 رو تاچ کرد. چه جالب

ghazalghodsi
ghazalghodsi
۳ سال قبل

سلام میشه یکی بگه بیت کوین کی به۲۱هزار میرسه چون من قیمت ۲۱ رو زدم دهرم روانی میشم

Hosein Hasanzadeh
Hosein Hasanzadeh
۳ سال قبل
پاسخ  ghazalghodsi

قطعا مشخص نیست کی ولی احتمالا تا یک ماه بعد از ژانویه تحلیل بنده اینه، شما اگه ترید میکنی داری اشتباه کار میکنی اگر چه این کار هم سلیقست من فقط نظرمو دادم موفق باشی

Mig mig
Mig mig
۳ سال قبل

داداش اینی کی تو میگی تحلیل نیش پیش گوییه تحلیل یعنی نسبت به گذشته بازار که توش اتفاق افتاده باشه الکی جو نده اندازه تار مو هم بارت نیست

حمید
حمید
۳ سال قبل

این تحلیلای آبکی از کجا درمیاد واقعا
بیت کوین مگه با تقویم کار میکنه که میگی فوریه 21 هزارتارو میزنه؟

siavashnam
siavashnam
۳ سال قبل

kp3r خیلی حبابش بزرگ شده حواستون باشه ممکنه تا 1000 بره ولی امکانشم هست برگرده به 100

جواد
جواد
۳ سال قبل

پرچم رسانه ارز دیجیتال بالاست واقعا نیاز بود یک رسانه با قدرت در این زمینه فعالیت داشته باشه کلی استفاده کردیم خسته نباشید