با وجود حمایت ۱۰۰ میلیارد دلاری برای حجم بازار، تریدرها همچنان خوش‌بین نیستند

با وجود حمایت ۱۰۰ میلیارد دلاری برای حجم بازار، تریدرها همچنان خوش‌بین نیستند

برای اولین بار از تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ و در روز ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر)، بازار ارزهای دیجیتال در خطر سقوط به حجم بازار کمتر از ۱۰۰ میلیارد دلار قرار گرفت.

پس از آن بازار به آرامی ارزش خود را بازیابی کرد تا از ۱۰۰ میلیارد به ۱۰۴ میلیارد دلار افزایش یابد. اما بسیاری از تریدرها و تحلیلگران ارزهای دیجیتال درباره روند کوتاه‌مدت این کلاس دارایی محتاطانه عمل می‌کنند.

ارزهای دیجیتال در دوره زمانی مناسبی قرار ندارند

از اوایل ماه دسامبر، اکثر ارزهای دیجیتال شاخص بازار و توکن‌های با حجم بازار کم، به طور دائم نوسانات شدیدی را در بازه‌های پایین قیمتی از خود نشان داده‌اند که هیچ نشانی از بازگشت روند یا کف‌سازی مناسبی در آن‌ها دیده نمی‌شود.

همانطور که بیت کوین با سقوط به ۳,۱۲۲ دلار روز شنبه به پایین‌ترین قیمت خود در سال جاری ریزش کرد، تقریباً عده زیادی از سرمایه‌گذاران قیمت را برای ورود مناسب دیدند و شروع به خرید و انباشت بیت کوین کردند.

یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال به نام Hsaka اظهار داشت که روند قیمتی بیت کوین به هیچ وجه مثبت نیست و هیچگونه برگشت روندی تا زمان عبور قیمت از چندین سطوح مقاومتی شکل گرفته زیر محدوده ۴ هزار دلار قابل تایید نیست.

او در این باره گفت:

اعداد کنار خطوط سطوح مقاومت و حمایت را نشان می‌دهد. هیچ نشانه صعودی درباره این نمودار تا زمانی که ۳۳۰۰ را رد نکرده، وجود ندارد. دغدغه شما برای گرفتن کف قیمت، به طور مستقیم سبب فرسودگی حساب شما خواهد شد.

با وجود حمایت 100 میلیارد دلاری برای حجم بازار، تریدرها همچنان خوش‌بین نیستند

تحلیلگر دیگری از حوزه دارایی‌های دیجیتال به نام DonAlt نیز اظهارات مشابهی درباره اتریوم که سومین ارز دیجیتال برتر بازار پس از ریپل است، به کار برد و افزود که امکان قراردهی یک موقعیت فروش در بازه ۸۰ تا ۹۰ دلار برای آن وجود دارد.

او در این باره اشاره داشت:

اگر اتریوم قادر نباشد از مقاومت ترکیبی افقی و مورب مشخص شده عبور کند، من در قیمت‌های پایین‌تر خرید خود را انجام خواهم داد. برای فروشندگان بزرگ اتریوم، اینجا نقطه مناسبی برای فروش به نظر می‌رسد. اگر این مقاومت‌ها به خوبی عمل نکنند، باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی می‌افتد.

با وجود حمایت 100 میلیارد دلاری برای حجم بازار، تریدرها همچنان خوش‌بین نیستند

از آنجایی که دارایی‌های دیجیتال شاخص یک دوره تثبیت قیمتی از آگوست تا اکتبر طی کردند و بیت کوین کمترین نوسان خود را در سال‌های اخیر نشان داد، اعلام اینکه در کف قیمت هستیم و باید شروع به خرید کرد، یک کار پرریسک تلقی می‌شود.

حجم معاملات بیت کوین نیز در سه هفته‌ اخیر کاهش یافته است. کاهش حجم معاملات در ارزهای دیجیتال مطرح بازار در دوران وجود نوسان‌های شدید به این نکته اشاره دارد که بیشتر ارزهای دیجیتال ارزش خود را بدون اینکه فشار چشمگیری از سوی فروشندگان دریافت کنند، از دست می‌دهند.

به نظر می‌رسد حجم معاملات بیت کوین دوباره افزایش نسبی پیدا کند و قبل از اینکه فرایند کف‌سازی را آغاز کند، مقاومتی در محدوده ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ شکل دهد.

در حال حاضر، بسیاری از تریدرها و تحلیلگران در رابطه با روند کوتاه‌مدت بیت کوین، اتریوم و دیگر دارایی‌های دیجیتال شاخص محتاطانه عمل می‌کنند.

آیا بازار آماده یک خون و خونریزی دیگر است؟

به جز ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران بخش مالی سنتی نیز به دلیل نوسان بازارهای بورس آمریکا و چین در حال دست‌وپنجه نرم کردن با بی‌ثباتی در بازارهای مالی جهانی هستند.

دست‌کم تا چند ماه ورود موج جدیدی از سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال بعید به نظر می‌رسد تا در این بین بازار فرصتی برای تنفس دوباره پیدا کند.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
رایمون
رایمون
۵ سال قبل

میشه زحمتی بکشید به جز بیت کوین بقیه چارتها رو پاک کنید ، ما رو چی فرض کردن قیمت بقیه ارزا با بیت کوین حساب میکنن با بیت کوین بالا پایین میشه ، یه طوری صحبت میکنن که انگار مثلا بیت کوین میره پایین اتریم میرن بالا! تحلیل هم می زارن! استاد اگر بیت کوین ریزش کنه ۱۰۰۰ درصد بقیه هم ریزش میکنه، دلیل چون به غیر از بیت کوین بقیه ارزا یه مشت دروغ و توهم که به ما فروختن .

BEHRANG
BEHRANG
۵ سال قبل

امید=موفقیت