اسکاتلند کلینیک برای افراد معتاد به ارز‌های دیجیتال راه اندازی می‌کند

اسکاتلند کلینیک برای افراد معتاد به ارز‌های دیجیتال راه اندازی می‌کند

به گزارش ارزدیجیتال به نقل از Evening Standard، یکی از بیمارستان‌های اسکاتلند به درمان افرادی که معتاد به ارز‌های دیجیتال هستند می‌پردازد.

بیمارستان Castle Craig در Peeblesshire، مرز اسکاتلند، دوره‌های درمانی را برای آن دسته از افرادی که معتقدند که معتاد به ارز‌های دیجیتال هستند، ایجاد کرده است.

کارشناسان به خبرگزاری Standard Evening گفتند که تجارت ارزهای دیجیتال می تواند به شکل اعتیادِ رفتاری تبدیل شود و معامله‌گران با وسواس به نوسانات روزانه قیمت‌ها «دقیقه به دقیقه» وقت و فکر خود را صرف این کار بگذرانند. بنابراین، برنامه ارائه شده برای درمان، به جای برنامه های سوء مصرف مواد، به روش های موجود برای درمان اعتیاد به قمار نزدیک‌تر است.

کریس بورن که در این بیمارستان به فعالیت‌های درمانی برای افراد معتاد به شرط بندی می‌پردازد، در این باره گفت:

ریسک بالا، نوسانان قیمت بازار ارز‌های دیجیتال موضوع را مانند قماربازی می‌کند. و یک هیجانی را برای افراد به ارمغان می‌آورد که از واقعیت فرار کنند. برای مثال بیت‌کوین که به طور عظیم تجارت می‌شود و سود و ضرر زیانی به همراه دارد. این وضعیت یک حباب کلاسیک است.

تونی مارینی که قبلاً  معتاد به قمار بازی بود الان در این مرکز بعضی از درمان‌ها را سرپرستی می‌کند و باور دارد که «معرفی ساختارِ زندگی کلیدِ حل مشکلات است»؛ همچنین اضافه کرد:

من به این نتیجه رسیدم که تجارت افراطی ارز‌های دیجیتال راهی است برای فرار افراد از خودشان به یک دنیای دیگر است؛ چون که آن‌ها دنیایی که هستند را دوست ندارند. اولین قدم برای درمان این افراد این است که به افرادِ دیگری که در این زمینه اعتیاد دارند ملحق شوند و داستان زندگی خودشان را بازگو کنند؛ این عمل به افراد کمک می‌کند تا خودشان را بشناسند و بفهمند که تنها نیستند.

این بیمارستان هنوز نمی‌داند که در حال حاضر چقدر از افراد دارای اعتیاد به ارز‌های دیجیتال در سرتاسر دنیا وجود دارد ولی به گفته‌ی مقامات و محققین چیزی حدود «۱۳ میلیون نفر» در سراسر دنیا از این افراد وجود دارد.

سال پیش بر اساس گزارش کوین‌تلگراف فردی خانه‌ی خود را به قیمت ۳۲۵ هزار دلار فروخت تا در یک دوره‌ی متوسط مدت از این بازار سود کسب کند. اعضای جامعه‌ی ارز‌های دیجیتال به صورت آشکار اعلام کردند که سرمایه‌گذاری این فرد را نوعی قمار بازی در این بازار است و اظهار داشتن این حرکت مانند «معلم شیمی است که با توجه به مشکلات زندگی تصمیم به ساخت شیشه و کریستال از مواد آزمایشگاهی مدرسه و تصمیم به فروش آن گرفته است»

از منظر دیگر بحث‌هایی دیگری در انگلستان وجود دارد مبنی بر اینکه اگر فرد اعلام کند که تجارت ارز‌های دیجیتال را مانند قمار انجام می‌دهد آیا فرد می‌تواند در این کشور از مالیات فرار کند؟ با توجه به اینکه دپارتمان (HMRC) [دپارتمانی که مسئول محاسبه‌ی مالیات در انگلستان است]، مالیات را مبنی بر سود حاصل از سرمایه می‌داند.

 

منبع:cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
HadiMr
HadiMr
5 سال قبل

فک کنم منم باید یه سر به این مراکز درمانی بزنم...
وضعم خرابه خراب..