کریگ رایت هک Mt.Gox را رد کرد: آن بیت کوین‌ها را خریده بودم

کریگ رایت هک Mt.Gox را رد کرد: آن بیت کوین‌ها را خریده بودم

کریگ رایت (Craig Wright)، کسی که خود را ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، معرفی می‌کند، اتهامات مربوط به هک کردن صرافی ام‌تی‌ گاکس (Mt.Gox) را رد کرد. ام‌تی گاکس زمانی بزرگ‌ترین صرافی بیت کوین جهان بود که در سال ۲۰۱۴ پس از هک و مشکلات داخلی اعلام ورشکستگی کرد.

به گزارش کوین تلگراف، هفته گذشته، ریکاردو اسپاگنی (Ricardo Spagni)، یکی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، در توییتر خود اسنادی را از یک دادگاه منتشر کرد که نشان می‌داد کریگ رایت با یکی از کیف پول‌های بیت کوین مربوط به ام‌تی گاکس که با نام «۱Feex» شناخته می‌شود، ارتباط دارد.

او در توییت خود نوشت:

کریگ رایت به‌طور مشخص (از طریق وکلایش) اعلام کرد همان فردی است که ۸۰هزار بیت کوین را از ام‌تی گاکس ربوده است.

توییت‌ اسپاگنی با انتشار تصاویر نامه‌هایی همراه شد که از سوی وکلای رایت در ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) ارسال شده بود. در این نامه‌ها نوشته شده است موکل آنها دارای ۸۰ هزار واحد بیت کوین از آدرس «۱Feex» است که مربوط به هک ام‌تی گاکس می‌شود.

حالا رایت مدعی است که این بیت کوین‌ها را خریداری کرده و در مصاحبه با کوین تلگراف تمام این اتهامات را رد کرده است. به گفته رایت، او بیت کوین‌هایی را که در کیف پول ۱Feex ذخیره شده، در فوریه ۲۰۱۱ (اسفند ۸۹) خریداری کرده است.

کریگ رایت هک Mt.Gox را رد کرد: آن بیت کوین‌ها را خریده بودم
اعتراض کاربران ام‌تی گاکس پس از هک شدن این صرافی: پول ما کجاست؟

او گفت:

تمام مقدار بیت کوینی که اکنون متعلق به شرکت Tulip Trading Limited است، امروز در آن آدرس وجود دارد.

طبق گفته رایت، تنها مدرکی که برای بخشی از این اتهامات ارائه شده است، «یک چت اسکایپی اثبات‌نشده بین مارک کارپلس (Mark Karpeles) و جد مک‌کالب (Jed McCaleb) است که این سند هم به‌جای یک ثبت اسکایپ معتبر، فقط یک فایل متنی است.»

او در ادامه افزود:

هیچ مدرک یا شواهد معتبر دیگری مانند سوابق داخلی/حسابداری از ام‌تی گاکس ارائه نشده است.

رایت همچنین تأکید کرد مارک کارپلس قبلاً به دستکاری سوابق یک شرکت محکوم شده بود.

او در ادامه اظهارات خود اشاره کرد که تراکنش بیت کوین ۱Feex، بین مارس ۲۰۱۱ تا ورشکستگی ام‌تی‌ گاکس در سال ۲۰۱۴، به پلیس گزارش نشده و ام‌تی گاکس هیچ تلاشی برای بازگرداندن آن بیت کوین‌ها نکرده بود. رایت اذعان داشت از آنجا که در سند اسکایپ منتشرشده، این موضوع که کارپلس می‌دانسته بیت کوینِ ازدست‌رفته در آدرس ۱Feex ذخیره شده است، مشکوک است.

رایت در پایان اعلام کرد مسئولان رسیدگی به وضعیت ام‌تی گاکس می‌توانند برای به‌دست آوردن مالکیت بیت کوین‌های مذکور با وکلایش تماس بگیرند.

کریگ رایت در حال حاضر درگیر چند کشمکش حقوقی است که ازجمله مهمترین آن‌ها می توان به جنگ حقوقی بین او و وارثان شریک سابقش، دیوید کلیمن (Dave Kleiman)، اشاره کرد. رایت مدعی است مالک تعدادی کیف پول بیت کوین است که جمع موجودی آنها به ۱.۱ میلیون واحد بیت کوین می‌رسد. او این بیت کوین‌ها را به‌همراه کلیمن استخراج کرده بود.

کلیمن در سال ۲۰۱۳ از دنیا رفت و مرگ او موجب شد تا رایت نتواند ارزهای استخراج‌شده را منتقل کند. طبق گفته خود رایت، او «۹۹.۹۹۹ درصد» مطمئن است که می‌تواند دوباره کنترل آن آدرس‌ها را به‌دست بیاورد که «تالیپ تراست» (Tulip Trust) نام دارند. ۶ ژوییه (۱۶ تیر) دوباره ادعای رایت در دادگاه ناحیه جنوبی فلوریدا بررسی خواهد شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x