شرکت مطرح حوزه بلاک چین با سرمایه‌گذاری در پلتفرم جدید وردپرس وارد صنعت رسانه می‌شود

شرکت مطرح حوزه بلاک چین با سرمایه‌گذاری در پلتفرم جدید وردپرس وارد صنعت رسانه می‌شود

به نقل از پی‌آر نیوزوایر در ۱۴ ژانویه (۲۴ دی)، شرکت فعال در حوزه بلاک چین کانسن‌سیس (ConsenSys) به‌منظور ساخت پلتفرم جدید خبری وردپرس با هدف درآمدزایی، به رهبران صنعت رسانه ملحق شد.

کانسن‌سیس بر روی این پلتفرم متن‌باز مدیریت محتوای وردپرسی که نیوزپک (Newspack) نام دارد، ۳۵۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

این شرکت مطرح بین‌المللی که در حوزه بلاک چین فعال است، از طریق سرمایه‌گذاری در این پلتفرم، به جمع سازمان‌های بزرگ پیشرو در صنعت رسانه مانند گوگل نیوز (Google News)، موسسه‌ی روزنامه‌نگاری لنفست (Lenfest) آمریکا و بنیاد نشریه‌ی جان اس.نایت و جیمز ال.نایت پیوست.

در کل شرکت مادر وردپرس، اتوماتیک (Automattic)، و شرکای آن، شرکت اسپریتد مدیا (Spirited Media) و نیوز رونیو هاب (News Revenue Hub) ۲.۴ میلیون دلار برای بودجه‌ سال اول این طرح خلاقانه در نظر گرفتند.

به غیر از سرمایه‌گذاری در اثبات مفهوم (PoC) که از ابتکارات وردپرس، محبوب‌ترین سیستم مدیریت وب‌سایت در جهان، به شمار می‌آید، کانسن‌سیس پلتفرم انتشاری را که از پلاگین بومی مبتنی بر بلاک چین بهره می‌برد، برای سیویل ارائه خواهد داد.

با پشتیبانی کانسن‌سیس، به اتاق‌های خبری این امکان داده می‌شود تا در صورت تمایل به شبکه‌ی روزنامه‌نگاری جامعه مرتبط با خودشان بپیوندد و مطالبشان را در سیستم‌های ذخیره‌سازی غیرمتمرکز ذخیره کنند.

سیویل مدیا (Civil Media) شرکتی مبتنی بر کانسن‌سیس است که ادعا دارد از ارزهای دیجیتال برای حفظ عرصه‌ی روزنامه‌نگاری استفاده می‌کند.

شرکت مطرح حوزه بلاک چین با سرمایه‌گذاری در پلتفرم جدید وردپرس وارد صنعت رسانه می‌شود

در اکتبر ۲۰۱۸، این شرکت در پیش‌فروش اولیه‌ی سکه (ICO) خود توانست مبلغ ۱.۴ میلیون دلار از ۸ میلیون دلار هدف‌گذاری شده را به دست آورد. با این حال، ازآنجا که این شرکت نتوانست کل مبلغ مورد انتظار را جمع‌آوری کند، مبالغ جمع‌آوری‌شده را بازگرداند؛ اما سیویل اعلام کرد به‌رغم شکست متحمل شده در فوریه‌ ۲۰۱۹ طرح‌هایش را اجرا خواهد کرد.

طبق گزارش‌های به دست آمده، کانسن‌سیس بزرگ‌ترین خریدار توکن‌های سیویل مدیا (CVL) بوده و ۸۰ درصد از توکن‌های فروخته‌شده‌ آن را خریداری کرده است. همچنین در اکتبر ۲۰۱۸، سیویل از ایجاد پلاگین انتشار محتوای مبتنی بر بلاک چین برای وردپرس خبر داد.

سیستم مدیریت محتوای آنلاین وردپرس در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و در حال حاضر بیش از ۶۰ میلیون وب‌سایت ازجمله تایم (Time.com)، سی‌ان‌ان (CNN) و کوارتز (Quartz) از این سیستم استفاده می‌کنند.

در سال ۲۰۱۲، وردپرس برای کاربران خود، گزینه‌ی پرداخت با بیت کوین را جهت دریافت ارتقای نرم‌افزار اضافه کرد و اعلام کرد که برخلاف کارت‌های اعتباری و پی‌پل، بیت کوین هیچ مرجعیت مرکزی نداشته و راهی برای تحریم تمام کشورها از شبکه وجود ندارد.

با این حال، این شرکت متعاقباً در سال ۲۰۱۵ گزینه‌ی پرداخت با بیت کوین را حذف نمود و اعلام کرد که بیت کوین در اولویت پایین‌تری قرار دارد اما این شرکت همچنان معتقدان بزرگ بیت کوین است و احتمال دارد در آینده پشتیبانی از بیت کوین را دوباره به پلتفرمش اضافه کند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه