مدیر کانسن‌سیس فروپاشی فیس‌بوک و رستگاری ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کرد

مدیر کانسن‌سیس فروپاشی فیس‌بوک و رستگاری ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کرد

روز شنبه (۲۱ اردیبهشت)، در اختتامیه‌ی کنفرانس اترئال در بروکلین، جوزف لوبین (Joseph Lubin)، مدیرعامل شرکت کانسنسیس (ConsesSys) در سخنرانی خود آینده‌ای را پیش‌بینی کرد که در آن تمام دارایی‌ها توکنیزه شده‌اند، وب کاملا غیرمتمرکز شده است و شبکه‌هایی که حول یک محور خاص سازماندهی شده‌اند، تقریبا به اندازه دولت‌ها در زندگی انسان‌ها موثر خواهند بود.

قابل ذکر است که یکی دیگر از پیش‌بینی‌های لوبین برنده شدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بود.

او پیش‌بینی کرد که ۴ سال آینده تمدن آمریکایی به دلیل افزایش تقسیمات رادیکال و حتی جنایات خصمانه با رکود مواجه خواهد شد.

زمان عقب‌نشینی فرا رسیده است. او پیش‌بینی کرد که چرخش مهم زمانی اتفاق می‌افتد که فیس‌بوک در نهایت نقش خود را در افراط‌ گرایی جهانی می‌پذیرد و خود را به دو بخش «رسانه فیس‌بوک» و «کتاب باز» تبدیل می‌کند؛ یک وبگاه اجتماعی غیرمتمرکز که هر استارتاپی می‌تواند واردش شود.

از منظر لوبین، بسیاری از پیشرفت‌های ۲۰۱۹ به بعد می‌توانند به طریقی به کانسنسیس مرتبط باشند؛ برخلاف سال ۲۰۱۸ که به اخراج‌های گسترده و چالش‌هایی در رابطه با استارتاپ‌های نوپایی که به بخش های تجاری جداگانه تقسیم شدند، ختم شد.

مدیر کانسن‌سیس فروپاشی فیس‌بوک و رستگاری ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کرد

لوبین در پیش‌بینی دیگری اشاره کرد که تا سال ۲۰۴۷ لیبرال دموکراسی در بستر مرگ خود قرار می‌گیرد.

با وجود شک و تردیدها در رابطه با پتانسیل اتریوم برای تغییر نحوه به اشتراک‌گذاری داده‌ها، لوبین یک دوره جدید پایدارتر و با ارزش‌تری را برای روزنامه‌نگاری پیش‌بینی کرد. او در این رابطه گفت:

پلتفرمی شبیه سیویل (Civil) موجب بهبود صنعت روزنامه‌نگاری به خصوص روزنامه‌نگاری محلی می‌شوند.

سیویل یک پروژه تحت حمایت و وابسته به کانسنسیس است که هدف آن وارد کردن تایید توزیع‌شده و پرداخت‌های خرد در صنعت رسانه است.

او در ادامه افزود:

جدا شدن خبررسانی از تاثیر دلارهای تبلیغاتی، پیشرفتی بود که باعث تغییر روند و تغییر سیاست دموکراسی غربی شد.

لوبین دوران غیرمتمرکزی را توصیف کرد که در آن «اصول اخلاقی با توجه به حقیقت، اصول اخلاقی با توجه به ماهیت حقایق» حفظ می‌شود؛ بر خلاف دوره عقب‌مانده ما که در آن ارائه دیدگاه‌های متعادل و ترویج تفکر انتقادی به فراموشی سپرده شد.

لوبین اظهار داشت:

تا سال ۲۰۴۷، با یک پلتفرم باز غیرمتمرکز که در آن غول‌های سابق وب آمده‌اند تا شخصیتی توزیع‌شده بپذیرند، همه ما به عنوان یک جامعه حق مشارکت در تصمیم‌گیری دموکراتیک مستقیم را پیدا می‌کنیم.

او رو به جمعیت گفت که لوبین سال ۲۰۴۷ خواهد گفت:

رویای ما به حقیقت پیوست و همه ما در آن هستیم.

او در ادامه افزود:

امروزه ما نمی‌شنویم که مردم در رابطه با تغییر جهان صحبت کنند، درست همان‌طور که نمی‌شنویم در مورد نفس کشیدن و یا راه رفتن حرف بزنند. چرا که این چیزی است که ما انجام می‌دهیم.

منبع: coindesk
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
زنده باد دنیای غیرمتمرکز
زنده باد دنیای غیرمتمرکز
5 سال قبل

جوزف لوبین فوق العاده اس. شخصیتی بسیار دانشمند و باوقار و پرتلاش برای ایجاد دنیایی بهتر برای زندگی انسان ها. انقدر دانش داره که سخنی رو بیجا و حساب نشده نمیگه. ای کاش شخصیت های بزرگی مثل جوزف لوبین و ساتوشی ناکاموتو( با فرض اینکه یک نفره) تو دنیا زیاد میشدن

زنده باد دنیای غیرمتمرکز
زنده باد دنیای غیرمتمرکز
5 سال قبل

شکی نیست که اتریوم بلاکچین فوق العاده قدرتمندیه و در آینده دنیا تاثیر زیادی خواهد داشت و اگر جوزف لوبین و ویتالیک بوترین نبودند چنین چشم اندازی برای دنیا رقم نمیخورد. بنابراین در کنار نام های بسیار تاثیرگذاری مثل ساتوشی ناکاموتو، دیوید کلایمن، هال فینی و نیک سابو، دو نام درخشان و شناخته شده هم هست که جوزف لوبین و ویتالیک بوترین هستند.