تلاش‌ها برای رهگیری تراکنش‌های مونرو ادامه دارد

تلاش‌ها برای رهگیری تراکنش‌های مونرو ادامه دارد

شرکت تحلیلی سایفرتریس (CipherTrace)، به‌تازگی اعلام کرده است که راهی برای شناسایی مونروهایی که در فعالیت‌های غیرقانونی استفاده شده، یافته است.

به گزارش کوین تلگراف، سایفرتریس در اطلاعیه روز جمعه خود اعلام کرد که دو گواهی ثبت اختراع برای فناوری‌های ره‌گیری تراکنش‌های ارزهای پیگیرگریز مونرو ثبت کرده است.

سایفرتریس در بخشی از این اطلاعیه، عنوان کرده است که این گواهی‌ها برای ابزارهایی قانونی که می‌توانند به ره‌گیری و شناسایی تراکنش‌های مونرو به‌منظور انجام تحقیقات مالی کمک کنند، روش‌های آماری و احتمالاتی به‌منظور ثبت تراکنش‌ها و دسته‌بندی دارندگان کیف پول‌ها و همچنین ابزارهایی به‌منظور ره‌گیری مونروهای سرقتی یا مونروهای به‌کاررفته برای امور غیرقانونی به ثبت رسیده‌اند.

در بخشی از اطلاعیه سایفرتریس می‌خوانیم:

قابلیت‌های ره‌گیری مونرو سایفرتریس به ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی این امکان را می‌دهد تا در صورت ارسال مونروها با منشاء غیرقانونی، از آن مطلع شوند. با استفاده از این ابزار، این ارائه‌دهندگان می‌توانند در هر چارچوب قانونی، اقدام به رتبه‌بندی (از لحاظ ریسک‌های قانونی) تراکنش‌های مشتریان کنند.

هدف ما این است که بتوانیم امکان شناسایی مجرمان را مهیا کنیم؛ با این کار، امنیت و پایداری ارزهای دیجیتال پیگیرگریز، مثل مونرو را در آینده بیشتر می‌کنیم.

با وجود آنکه همچنان بیت کوین به‌عنوان اصلی‌ترین ارز دیجیتال بازارهای دارک نت استفاده می‌شود، اما شاهد افزایش استفاده از ارزهای پیگیرگریز نظیر مونرو در این بازارها هستیم. مراجع قضایی و قانونی هنوز به روشی مناسب برای ره‌گیری مونرو نرسیده‌اند. طبق گزارش‌ها، سایفرتریس از سال ۲۰۱۹ به‌دنبال پیدا کردن راهی برای ره‌‌گیری تراکنش‌های مونرو است. علاوه بر سایفرتریس، شرکت‌های دیگری نیز در این حوزه مشغول فعالیت هستند.

دیو جیوانز (Dave Jevans)، مدیرعامل سایفرتریس، ماه اوت (مرداد) در مصاحبه‌ای اعلام کرد که شرکتش اولین ابزار برای ره‌گیری مونرو را ساخته است. به‌گفته وی، از این ابزار می‌توان برای انجام تحقیقات قضایی و کاهش پول‌شویی با مونرو استفاده کرد.

طبق اعلام سایفرتریس، ابزار ره‌گیری تراکنش‌های مونرو بخشی از همکاری آنها با وزارت امنیت میهن آمریکا بوده است. شایان ذکر است که این وزارتخانه، تنها نهادی نیست که به‌دنبال دستیابی به اطلاعات تاریخ تراکنش‌ها، کیف پول‌ها و زمان انجام آنهاست؛ ماه سپتامبر، اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا هم اعلام کرد که به نهادی که بتواند به ابزاری برای ره‌گیری مونرو دست پیدا کند، ۶۲۵,۰۰۰ دلار جایزه می‌دهد.

هنوز قابلیت‌های ابزارهای سایفرتریس تأیید نشده است. یکی از سخنگوهای مونرو در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که توانایی و ادعای شرکت‌های مختلف برای ره‌گیری تراکنش‌های مونرو «دور از ذهن» و «مشکوک» است. او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت احتمال اینکه یک شرکت بتواند کیف پول‌ها یا مقدار تراکنش‌ها را به دست بیاورد «ناچیز» است.

در حال حاضر قیمت مونرو ۱۲۳ دلار است. این ارز دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۳.۶ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
mohsen
mohsen
۳ سال قبل

دست از سر ما hashrate hijack ها بردارید لطفا

علی
علی
۳ سال قبل
پاسخ  mohsen

ای شیطون !

Aria
Aria
۳ سال قبل

به نظر من اگه واقعا نتونن تراکنش‌های مونرو رو ردیابی کنن مونرو میتونه جایگاه بیتکوین رو به دست بگیره

امین
امین
۳ سال قبل

پس چرا در فضای دارک وب از بیت کوین استفاده میشه؟ ردیابی مونرو که سختتر

علی
علی
۳ سال قبل
پاسخ  امین

چون نقد کردنش تو مبالغ زیاد ، رات تره .