اکثر موارد سرقت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ در حوزه دیفای رخ داده است

اکثر موارد سرقت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ در حوزه دیفای رخ داده است

گزارش جرایم شرکت تحلیل بلاک چین سایفر تریس (CipherTrace) حاکی از آن است که شمار حملات و سرقت‌ها در بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، همزمان با رشد چشم‌گیر معاملات این حوزه، رکورد زده است.

به گزارش «The Block»، بیش از ۵۰ درصد سرقت‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مربوط به حملات دیفای بود که در مجموع به ۱۲۹ میلیون دلار می‌رسد. این مقدار معادل بیش از ۲۵ درصد از مجموع هک‌ها و حوادث مشابه آن در این سال است.

در سال ۲۰۲۰، چیزی در حدود ۱۸ پروتکل مورد حمله قرار گرفت که به گفته سایفر تریس این میزان بیشترین حملات دیفای در یک سال است. یکی از حملات قابل‌توجه، سرقت ۸ میلیون دلار از پروتکل وام‌دهی bZx بود که به‌خاطر یک نقص در کدهایش دو بار در ماه فوریه هدف حملات هکرها قرار گرفت.

بزرگترین هک هم در صرافی متمرکز کوکوین (KuCoin) در ماه سپتامبر روی داد که در جریان آن، هکرها ۲۸۱ میلیون دلار از این صرافی سنگاپوری سرقت کردند. اما هکرها موفق شدند با پولشویی از طریق یونیسواپ (Uniswap)، یکی از بزرگترین صرافی‌های غیرمتمرکز، و سپس از طریق تورنادو کش (Tornado Cash) رد خود را گم کنند.

براساس گزارش سایفر تریس، به‌طور کلی متوسط مبلغ سرقت شده از هر پروتکل در سال ۲۰۲۰ معادل ۶ میلیون دلار بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه