غول‌های چینی علی‌بابا و تنسنت رکورددار ثبت امتیاز طرح‌های مربوط به بلاک چین

غول‌های چینی علی‌بابا و تنسنت رکورددار ثبت امتیاز طرح‌های مربوط به بلاک چین

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط استیون ژنگ (Steven Zheng) از نشریه بلاک، غول‌های فناوری چین یعنی تنسنت (Tencent) و علی‌بابا (Alibaba) بیشترین تعداد درخواست‌های ثبت امتیاز بلاک چین را در سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص دادند.

به گزارش بلاک کریپتو، تنسنت و همکارانش ۷۱۸ درخواست از مجموع ۵٬۸۰۰ درخواست ثبت امتیاز بلاک چین را به خود اختصاص داده‌اند و این در حالی است که ۴۷۰ درخواست نیز توسط گروه تجاری علی‌بابا به ثبت رسیده است. بدین ترتیب، ۲۰ درصد از مجموع درخواست‌ها توسط این دو غول فناوری چینی ثبت شده‌اند.

غول‌های چینی علی‌بابا و تنسنت رکورددار ثبت امتیاز طرح‌های مربوط به بلاک چین
شرکت‌هایی با بیش از ۲۰ درخواست ثبت امتیاز بلاک چین

اما پس از تنسنت و علی‌بابا، شرکت‌های وی‌بنک (WeBank)، رویزه تکنولوژی (Ruize Technology) و اَنت فایننشال (Ant Financial) قرار گرفته‌اند که همگی چینی هستند.

به طور کلی، در حدود ۶۳ درصد از شرکت‌هایی که بیش از ۲۰ درخواست ثبت امتیاز بلاک چین داشته‌اند، در کشور چین تاسیس شده‌‌اند و ایالات متحده نیز در جایگاه بعدی قرار دارد. شایان ذکر است، اگرچه در سال ۲۰۱۹ مجموعا بیش از ۵٬۸۰۰ درخواست برای اعطای امتیاز ثبت شده است، تنها ۳ درصد از آن‌ها در همان سال موفق به کسب مجوز شده‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محمد
محمد
۴ سال قبل

یادم میاد سال ۲۰۱۷ تو اوج ا.د ، میگفتن علی بابا میخواد با ترون همکاری کنه یکی میگفت ترون قبول کنه یکی میگفت میخواد بنیاد ترون رو بخره ، میگفتن نیم سنت شده ۱۳ سنت تا ۲ دلارم میره بالا ، اسم علی بابا رو که میشنوم تو این زمینه یاد تخیلات ادمای اون زمان میوفتم که تز میدادن و تحلیلای تخیلی میکردن ،
همونا یه مدت وی پی ان فروش شدن الانم که دقیقا بورس ایران شده شبیه اون روزای ا.د همه تحلیل گر بورس شدن و ایندفه چقد رو میخوان به خاک سیاه بشونن خدا میدونه