تنسنت، غول فناوری چین، برای استارت‌آپ‌های بلاک چین شتاب‌دهنده راه‌اندازی کرد

تنسنت، غول فناوری چین، برای استارت‌آپ‌های بلاک چین شتاب‌دهنده راه‌اندازی کرد

تنسنت (Tencent)، غول فناوری چینی و مالک پیام‌رسان وی‌چت، شتاب‌دهنده‌ای در زمینه بلاک چین راه‌اندازی کرده است. در این برنامه، تنسنت قصد دارد به ۳۰ شرکت که در حال توسعه‌ی فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین هستند، کمک کند.

به گزارش The block، تنسنت در وب‌سایت خود اعلام کرده است این برنامه که «Tencent Industrial Accelerator» نام دارد، هم‌اکنون شروع به پیاده‌سازی برنامه‌های خود کرده است. شرکت‌های متقاضی کمک، تا ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) برای ثبت درخواست مهلت دارند.

این شتاب‌دهنده علاوه بر شرکت‌های نو‌‌‌پایی که در مراحل اولیه به‌کار‌گیری بلاک چین هستند، به شرکت‌های قدیمی نیز برای روی آوردن به بلاک چین کمک می‌کند. هر پروژه‌ واجد شرایط، حداقل باید یک مرحله از جذب سرمایه را پشت‌سر گذاشته باشد.

تنسنت اعلام کرد که پروژه‌های منتخب، به مزایای متعددی مانند چهار جلسه‌ راهنمایی در طول سال، فرصت کسب اطلاعات درباره‌ صنایع خارج از کشور و شبکه‌ای جدید و ارزشمند نسبت به سایر همتایان تجاری خود، دست خواهند یافت. این شرکت‌ها همچنین می‌توانند تا یک سال به‌طور رایگان از پلتفرم بلاک چین به عنوان خدمت (BaaS) تنسنت استفاده کنند. هزینه‌ی شروع این طرح، ۱۰۰٬۰۰۰ رنمینبی معادل ۱۴٬۱۶۰ دلار (با احتساب ارزش دلار در هنگام نگارش این خبر) برای هر شرکت است.

تنسنت در خط مقدم توسعه‌ فناوری بلاک چین در چین است. بیشترین تعداد ثبت امتیاز مربوط به بلاک چین در سال گذشته، توسط تنسنت انجام شده و ۷۱۸ طرح از ۵٬۸۰۰ مورد طرح ثبت شده بلاک چینی، متعلق به تنسنت بوده است. پس از این شرکت، علی‌بابا با ۴۷۰ اختراع ثبت‌شده در جایگاه دوم قرار دارد. این شرکت همچنین عضو کمیته‌ ملی بلاک چین چین است. کمیته ملی بلاک چین این کشور، اوایل ماه جاری اعلام کرد که اعضای برجسته‌ دیگری مانند بایدو (Baidu)، هوآوی (Huawei) و دانشگاه دولتی پکینگ (Peking university) نیز به این کمیته پیوسته‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه