کاردانو برای ارتقای بزرگ خود یک هارد فورک را اجرا خواهد کرد

کاردانو برای ارتقای بزرگ خود یک هارد فورک را اجرا خواهد کرد

تیم توسعه بلاک چین کاردانو اعلام کرده است که در راستای بخشی از برنامه خود برای فاز سوم توسعه پروتکل، ماه جاری یک هاردفورک عرضه می‌کند. گفتنی است در این هارد فورک ارز دیجیتال جدیدی ایجاد نخواهد شد.

به گزارش کوین دسک، هاردفورک تازه کاردانو گوگِن (Goguen) نام دارد و فاز سوم توسعه کاردانو است. فاز اول و دوم کاردانو شامل سیستم غیرمتمرکز و ایجاد بنیاد کاردانو بود.

در هاردفورک جدید مکانیزم قفل‌شدن توکن‌ها که یکی از مهمترین بخش‌های کاردانو است، به شبکه اصلی این ارز دیجیتال اضافه می‌شود. این قابلیت به کاربران کاردانو امکان می‌دهد که توکن‌ها را تا مدتی مشخص، در قرارداد هوشمند قفل کنند و پس از انجام قرارداد، توکن‌ها آزاد شوند.

کوین هموند (Kevin Hammond)، از مهندسان نرم‌افزار کاردانو در اظهارنظری گفت که هاردفورک جدید تأثیر چندانی بر دفتر کل بلاک چین نخواهد گذاشت. به‌گفته وی، قابلیت قفل‌شدن توکن‌ها، کاردانو را یک قدم به قراردادهای هوشمند و ایجاد دارایی‌های مبتنی بر این بلاک چین نزدیک‌تر می‌کند. او همچنین گفت که این به‌روزرسانی امکان ایجاد توکن‌هایی غیر از توکن ADA را مهیا خواهد کرد.

کاردانو در سال ۲۰۱۵ ایجاد شد و طبق نقشه راه آن، این شرکت برنامه دارد طی ۵ فاز و از طریق هاردفورک‌های متعدد، توسعه خود را کامل کند. پس از اجرای موفقیت‌آمیز گوگن، دو به‌روزرسانی دیگر با نام‌های باشو (Basho) و وولتایر (Voltaire) با هدف افزایش مقیاس‌پذیری و بهبود عملکرد مکانیزم حاکمیت اجرا خواهد شد.

error in loading comments. please attention