تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت)
تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.

 

تحلیل کاردانو در وضیت کنونی بسیار جالب و نمونه‌ی مطالعاتی خوبی برای علاقه مندان به بررسی بازار با استفاده از روش های اصول تحلیل تکنیکال است که در این تحلیل به آنها نگاهی می اندازیم.

قیمت کاردانو از ۳ آوریل ریزش و اصلاح شدیدی داشته است که در ابتدای کار به بررسی این موضوع میپردازیم که این ریزش چگونه توسط اصول ساده ی تکنیکال قابل پیشبینی بوده است. به عکس زیر توجه کنید :

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو 25 آوریل (5 اردیبهشت)

همان‌طور که مشاهده مییشود کاردانو در کف قیمت خود الگوی کلاسیک سر و شانه را تشکیل داد که خط گردن (Neck Line) آن با حجمی نسبتا زیاد شکسته شد که قیمت را به حوالی هدف الگو (۰.۰۰۰۰۱۸ بیت کوین) که در شکل نیز می توان آن را مشاهده کرد پرتاب کرد و پس از رسیدن قیمت به این هدف قیمت شروع به اصلاح و ریزش در موج ۴ خود کرد که در ادامه‌ی بحث به آن خواهیم پرداخت.

حال به بررسی کلی حمایت های فعلی قیمتی کاردانو می پردازیم :

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو 25 آوریل (5 اردیبهشت)

انواع سطوح حمایتی کاردانو

قیمت فعلی کاردانو دارای حمایت های متعددی به شرح زیر است :

  1. خط گردن الگوی سر و شانه که در عکس اول قابل مشاهده است.
  2. نوار بنفش که حمایت های استاتیک قیمت را نشان میدهد که قیمت بارها به آن واکنش نشان داده است.
  3. خط روند (رنگ صورتی)
  4. سایه‌ی کومو و اسپن های B فلت شده در سیستم ایچیموکو که پر تعداد و تقریبا در یک سطح قیمتی هستند.

مشاهده می‌شود که تمامی این حمایت ها در محدوده‌ی ۰.۰۰۰۰۱۲ بیت کوین (سطح فعلی قیمت) هستند.

اکنون با موج شماری قیمت کاردانو توسط اصول الیوت به بررسی آینده‌ی آن می پردازیم :

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو 25 آوریل (5 اردیبهشت)

بررسی امواج کاردانو با استفاده از اصول الیوت

کاردانو از اواسط دسامبر حرکتی رو به بالا را آغاز کرد که این حرکت با اتمام موج ۳ و شروع موج ۴ انجامید. اکنون با توجه به شواهدی که در این تحلیل ارائه شده است و بررسی حمایت ها‌ی قیمت می‌توان اتمام این موج و شروع موج صعودی بعد که موج ۵ می‌باشد را انتظار داشت.

هدف قیمتی که برای اتمام موج ۵ کاردانو می‌توان متصور بود نیز محدوده‌ی ۰.۰۰۰۰۱۹-۰.۰۰۰۰۲۰ بیت کوین است. در اندیکاتور MACD در تایم فریم روزانه همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید در حالی که قیمت در حال ساختن کف بالاتر است در اندیکاتور کفی پایین تر از کف قبل در حال تشکیل است که در صورت ساخته شدن این کف شاهد واگرایی مخفی در قیمت هستیم که بر ادامه‌ی روند مثبت دلالت دارد و تاییدی دیگر بر شروع موج ۵ است.

حال به تایم فریمی پایین تر از روزانه (۴ ساعته) مراجعه می‌کنیم :

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو 25 آوریل (5 اردیبهشت)

همانطور که مشاهده میکنید کاردانو در اتمام موج ۳ خود و شروع موج ۴ الگوی کلاسیک سر و شانه در سقف را ساخته است که این الگو نیز بسیار دقیق به هدف قیمتی خود رسیده است و با توجه به واگرایی مثبتی که در اندیکاتور MACD مشاهده می‌شود، تایید دیگری نیز برای صعود قیمت از سطح فعلی قیمت کاردانو داریم.

نتیجه‌گیری

کاردانو در قیمت فعلی خود دارای سطوح حمایتی قوی است و با توجه به شواهد تکنیکالی قیمت، می‌توان صعود آن را تا قیمت ۰.۰۰۰۰۱۹-۰.۰۰۰۰۲۰ بیت کوین انتظار داشت که این اتفاق با  احتمال بالایی امکان پذیر است. در صورتی که سطح حمایتی ۰.۰۰۰۰۱۲ بیت کوین، برای کاردانو به سمت پایین شکسته شود قیمت به سطوح پایین تر خواهد رفت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه