به‌روزرسانی کاردانو، شلی، بعد از پنج‌ سال توسعه عرضه شد

به‌روزرسانی کاردانو، شلی، بعد از پنج‌ سال توسعه عرضه شد

سرانجام شلی (Shelley)، جدیدترین به‌روزرسانی بلاک چین کاردانو، عرضه شد.

به نقل از دیکریپت، بعد از پنج سال توسعه، به‌روزرسانی جدید کاردانو از راه رسید.

امروز، شبکه کاردانو، جدیدترین هاردفورک خود موسوم به شلی را اجرا کرد. درواقع این هاردفورک، به‌روزرسانی بایرون (Byron)، نسخه پیشین شبکه کاردانو است. ازجمله ویژگی‌های شلی می‌توان به استخرهای سهام‌گذاری (Stake Pools) و نمایندگی (Delegation) اشاره کرد.

برای سهام‌گذاری در شلی، افراد باید مقادیر زیادی آدا (ADA)، توکن بومی این شبکه را نگه‌داری کنند. دراین‌صورت، سهام‌گذار برای نقشی که در تأیید تراکنش‌های شبکه ایفا می‌کند، از بخت بیشتری برای کسب پاداش در قالب کوین‌های آدا برخوردار می‌شود. کل این سیستم بر مبنای پروتکل اوروبورس (Ouroboros) پایه‌گذاری شده است که تعیین می‌کند چه کسی باید بلاک بعدی را به بلاک چین کاردانو اضافه کند.

به‌روزرسانی کاردانو، شلی، بعد از پنج‌ سال توسعه عرضه شد
قیمت آدا از ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر)

شما نیز می‌توانید استخر سهام‌گذاری اجرا کنید. این استخرها به شما اجازه می‌دهند سکه‌های بقیه کاربران را از طرف آن‌ها سهام‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید سکه‌های دیگر کاربران را نمایندگی کنید تا فرد دیگری بتواند آن‌ها را سهام‌گذاری کند. آی‌او‌اچ‌کی (IOHK)، شرکت توسعه‌دهنده بلاک چین کاردانو، در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که انتظار دارد این شبکه به حدود ۱,۰۰۰ استخر سهام‌گذاری دست یابد. این عدد بر مبنای تعداد آن دسته از استخرهای سهام‌گذاری است که در طول اجرای شبکه آزمایشی این بلاک چین اجرا شد. از زمان راه‌اندازی، ۴۴۴ استخر سهام‌گذاری روی بلاک چین کاردانو عملیاتی شده است.

۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت)، اولین بلاک برای شلی روی شبکه آزمایشی زنجیره جدید تأیید شد. درواقع، شبکه آزمایشی مانند یک نسخه بتا از یک بلاک چین است. معمولا بلاک چین‌های شبکه آزمایشی از پول واقعی استفاده نمی‌کنند. بااین‌حال، آی‌او‌اچ‌کی، شبکه آزمایشی شلی را با مشوق‌های مالی اجرا کرد، به این معنی که کاربران برای شرکت در این شبکه آزمایشی، پول دریافت می‌کردند.

از امروز به بعد، این شبکه به‌عنوان شبکه اصلی در نظر گرفته می‌شود. آپارنا جو (Aparna Jue)، مدیر محصول آی‌او‌اچ‌کی، در بیانیه‌ای اعلام کرد:

این دستاورد مهمی است، اما به این معنا نیست که در این نقطه متوقف می‌شویم. ما به‌دنبال اجرای فازهای ولتر (Voltaire) و گوگن (Goguen) در نقشه مسیر کاردانو هستیم که می‌توانند طی سال جاری، تمهیدات قدرتمندی برای مدیریت شبکه و عملکرد قراردادهای هوشمند به مرحله اجرا بگذارند.

علاوه‌براین، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل آی‌او‌اچ‌کی نیز افزود:

سال آینده این موقع، می‌توانیم شاهد اجرای صدها دارایی‌ و اپلیکیشن غیرمتمرکز روی بلاک چین کاردانو باشیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
مهدی خان
مهدی خان
۲ سال قبل

آقا کسی میدونه چقدر زمان میبره که نمیتونیم خرید و فروش کنیم ؟ . من فقط میدونم ساعت ۲ بامداده

محمود نقدی
محمود نقدی
۳ سال قبل

لطفا یک مقاله هم در مورد ایجاد استخر و حداقل میزان ادا لازم و اموزش اشتراک گذاری دارایی در استخرهای دیگه و میزان سود قرار بدید .ممنون

هوشیار
هوشیار
۳ سال قبل

الان من خرید زدم . والتم اکسودوس هست . فعلأ به والتم واریز نشده . نوشته به خاطر همین بروز رسانی شلی هستش . به نظرتون چقدر طول میکشه بروزرسانی انجام بشه؟

احسان
احسان
۳ سال قبل

عالی هستید اطلاعات ۲۰

ژوان
ژوان
۳ سال قبل

ایا قیمتش بالا میرود

Abolfazl
Abolfazl
۳ سال قبل
پاسخ  ژوان

بله