atlasarzdigital

آیا قیمت بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ رکورد جدیدی را به ثبت برساند؟

آیا قیمت بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ رکورد جدیدی را به ثبت برساند؟

پیش از آن‌که بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا قیمت بیت کوین می‌تواند ۲ برابر شود یا نه، توضیح خواهیم داد که چرا نباید این ارز دیجیتال را بیش‌ازحد در بازار ارزهای دیجیتال بااهمیت در نظر گرفت.

هرچند قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال اکنون به حدود 10,600 دلار رسیده اما افراد بسیاری در سراسر دنیا از جمله ایرانیان، اعضای کنگره‌ها، لیبرال‌ها و دموکرات‌ها در ایالات متحده‌ی آمریکا نیز طرفدار آن هستند. با این حال، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است که ارزهای دیجیتال برای انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گزارش کریپتوپولیتن، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به‌منظور مبارزه با پولشویی (AML)، قوانینی را برای ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال ازجمله صرافی بایننس (Binance) در نظر گرفته است. این امر سبب شده تا دنیای ارزهای دیجیتال اکنون بیش از پیش برای کسب درآمد و فعالیت امن شود. بدین معنا که برای انجام فعالیت‌هایی مانند استخراج و انجام تراکنش، به تائید مدارک قانونی نیاز خواهد بود. همچنین، فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT)، روند تحلیل و تجزیه داده را غیرمتمرکز کرده و اکنون داده‌ها در دفتر کل‌های جداگانه‌ای قرار دارند.

بخشی از این داده‌ها در نواحی مختلف دنیا پردازش می‌شود و این امر بدان معناست که اگر فردی قصد سرقت اطلاعات را داشته باشد، احتمال موفقیت او کم خواهد بود زیرا بخشی از اطلاعات یکی از این دفتر کل‌ها، به دست این فرد نخواهد افتاد.

دنیایی را در نظر بگیرید که در آن، کارمزد تراکنش پایین بوده و بدون هیچ نگرانی و یا معطلی می‌توان پرداخت‌ برون‌مرزی انجام داد. این موضوع، دلیل وجود ارزهای دیجیتال و صعود بازار آن‌هاست. از طرفی، ایرانیان نیز سعی دارند تا با بهره‌گیری از این ارزهای دیجیتال، اقتصاد کشور را بهبود داده و به استخراج بیت کوین بپردازند.

حال به سؤالی که در ابتدا پرسیده شد پاسخ می‌دهیم.

آیا قیمت بیت کوین می‌تواند دو برابر شود؟

قیمت بیت کوین

روند قیمت بیت کوین در روز 31 تیر

اکنون، پس از آن که بازار به مدت طولانی به نفع فروشندگان بیت کوین پیش رفت، نوبت به خریداران این ارز دیجیتال رسیده است. مدت‌ها بود که عرصه برای فروشندگان بیت کوین هموار شده بود؛ به‌گونه‌ای که تأثیر این روند را تا به امروز می‌توان مشاهده کرد. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال محبوب پس از شکست قیمت 11 هزار و دویست دلار، به کمتر از این میزان رسیده است.

اگر این روند نزولی ادامه پیدا کند، قیمت بیت کوین به کمتر از 9,500 دلار خواهد رسید. البته اگر خریداران همچنان به خرید این ارز دیجیتال ادامه دهند، خواهیم دید که قیمت آن پس از عبور از مقاومت‌های 14 هزار و 18 هزار دلاری، به 20 هزار دلار خواهد رسید و رکورد پیشین خود را دوباره زنده خواهد کرد.

در نهایت، دو احتمال برای بیت کوین وجود دارد: یکی آن که به روند نزولی خود ادامه داده و به کمتر از 7500 برسد؛ دوم آن که با صعود همراه شده و از مرز 18 هزار دلار فراتر برود.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آیا قیمت بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ رکورد جدیدی را به ثبت برساند؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x