خرید میکر

خرید ارز دیجیتال میکر در ۳ دقیقه! در سریعترین زمان و به راحتی و بدون احراز هویت طولانی، میتوانید برای خرید میکر Maker از طریق سایت ارز دیجیتال اقدام نمایید. فروش میکر MKR با بهترین قیمت میکر امروز به همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته

Maker

9.78%

$2,702.86

۱۶۵,۵۲۰,۵۴۳ ت

Maker
Maker

میکر در حال کاهش قیمت است!

میکر در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵۶.۰۳۶ میلیون دلار در جهان معامله شده و قیمت آن -۱.۵۶% از دیروز تغییر داشته است. خرید میکر در ایران با محاسبه قیمت جهانی آن که 2,702.86 دلار آمریکا بوده و قیمت تتر در بازار ایران که ۶۱,۲۳۹ تومان است، ۱۶۵,۵۲۰,۵۴۳ تومان خواهد بود. میکر نسبت به هفته گذشته نزدیک به -۹.۷۸% تغییر کرده و هم‌اکنون ارزش بازار آن معادل ۲.۵۰۷ میلیارد دلار است.
ارزش کل بازار 2.507 میلیارد دلار

حجم معامله 56.036 میلیون دلار

عرضه در گردش 977.631 هزار دلار

نرخ تغییر -5.37 ۳۰ روزه

در کمتر از ۳ دقیقه خرید کنید!

۱

انتخاب ارزدیجیتال

از میان ۷۰۰ رمزارز، ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب و مقدار آن را تعیین کنید
۲

ثبت نام فوری

بعد از انتخاب مقدار لازم با وارد کردن شماره خود به سرعت یک حساب کاربری ایجاد کنید
۳

پرداخت

بعد از پرداخت مبلغ ارز مد نظر شما در حساب کاربری شما موجود می شود

چرا از میانبر ارزدیجیتال خرید کنیم؟

 • خرید تنها با ۱۰ هزار تومان

  با حداقل مبلغ ۱۰ هزار تومان خرید رمزارز خود را انجام دهید

 • کیف پول امن

  رمزارزهای خود را به صورت کاملا امن در کیف پول نگهداری کنید

 • کارمزد فروش صفر

  برای فروش رمزارزهای خود هیچ کارمزدی پرداخت نکنید

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته

  ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمات‌رسانی هستیم

نمودار میکر

درباره خرید میکر

میکر چیست؟

میکر (MKR) توکن‌ حاکمیتی سازمان میکردائو (MakerDAO) و پروتکل میکر (Maker) است. میکردائو یک سازمان غیرمتمرکز خودگردان یا همان دائو است که بر پایه بلاک چین اتریوم ساخته شده است و به کاربران امکان ضرب استیبل کوین دای (Dai) را می‌دهد.

پروتکل میکر نیز پلتفرمی نرم‌افزاری است که صدور و اداره استیبل کوین دای و سایر محصولات مالی غیرمتمرکز را ممکن می‌سازد. کاربران می‌توانند با وثیقه‌گذاری دارایی‌هایی با پشتوانه اتریوم در پلتفرم میکردائو استیبل کوین دای تولید کنند. میکر  (MKR) ارز دیجیتالی بر پایه بلاک چین اتریوم است که برای پایدار نگه‌داشتن قیمت استیبل کوین دای طراحی شده است.

دای چیست؟

ارز دیجیتال دای اولین استیبل کوین کاملاً غیرمتمرکز و با پشتوانه دارایی‌های وثیقه‌ای است که مبتنی بر بلاک چین اتریوم و از نوع توکن‌های ERC-20  است. یک واحد دای تقریباً ارزشی معادل یک دلار امریکا دارد؛ اما ذخیره ارزی به‌عنوان پشتوانه خود ندارد. دای از وثیقه‌ای که کاربران در قالب ارزهای دیجیتال تأمین می‌کنند برای پشتیبانی از عرضه در گردش خود استفاده می‌کند.

پروتکل میکر به کاربران امکان می‌دهد که اتریوم یا ارزهای دیجیتال مورد تأیید دیگر را در این پروتکل به‌عنوان وثیقه بگذارند و در ازای آن، استیبل کوین دای تولید و سپس آن را در قالب وام دریافت کنند.

میکر چگونه کار می‌کند؟

دارندگان میکر می‌توانند آن را در شبکه میکردائو وام بدهند. سود حاصل از وام‌دهی میکر صرف خرید توکن‌های میکر و سوزاندن آن می‌شود. میکرهای سوزانده شده عملاً از چرخه خارج می‌شوند و کمیابی نسبی این ارز دیجیتال را حفظ می‌کنند. این ویژگی کمیابی است که ارزش میکر را تضمین می‌کند.

توکن‌های میکر از یک سیستم قرارداد هوشمند استفاده می‌کنند که به صورت خودکار تعداد توکن‌ها را بر اساس تقاضا و وضعیت پروتکل میکر تنظیم می‌کند. پروتکل میکر از کاربرانی که دای وام می‌گیرند هزینه کارمزدها را جمع‌آوری می‌کند. این هزینه‌ها با توکن‌های میکر پرداخت و سپس توسط پروتکل سوزانده می‌شوند. این کار سبب کاهش عرضه کلی توکن‌های میکر در طول زمان می‌شود. کمیابی نسبی این ارز دیجیتال ارزش میکر را حفظ می‌کند.

در مقابل، وقتی پروتکل میکر با بحران یا کمبود وثیقه مواجه می‌شود، پروتکل توکن‌های جدید میکر را ایجاد و آنها را وارد بازار می‌کند تا سرمایه جذب کند. این به معنای افزایش عرضه کلی توکن‌های میکر در طول زمان است که فشار تورمی بر توکن‌های میکر ایجاد می‌کند تا آنها فراوان‌تر و ارزان‌تر ‌شوند.

این مکانیزم همچنین انگیزه دارندگان توکن میکر و سلامت پروتکل میکر را همسو با یکدیگر می‌کند، چرا که دارندگان از موفقیت پروتکل سود می‌برند و از شکست آن آسیب می‌بینند.

ویژگی‌های میکر

توکن‌های میکر دارای چندین مزیت و ویژگی هستند که آن‌ها را برای علاقه‌مندان به ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاران جذاب می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

مشارکت در حاکمیت پروتکل

توکن‌های میکر به شما امکان مشارکت در حاکمیت پروتکل میکر را می‌دهند. دارندگان میکر می‌توانند با مشارکت در رأی‌گیری‌ها درباره اداره، آینده و توسعه پروتکل میکر تصمیم بگیرند؛ یعنی هرکسی که ارز میکر را در کیف پولش دارد، می‌تواند به پیشنهادهای مطرح‌شده برای ارتقا و اعمال تغییر در میکردائو رأی مثبت یا منفی دهد. هر چه کاربری میکر بیشتری داشته باشد سهم بیشتری در رأی‌گیری خواهد داشت.

عرضه محدود و متغیر

توکن‌های میکر دارای عرضه محدود و متغیر هستند که این ارزش آن‌ها را در طول زمان حفظ می‌کند. عرضه توکن‌های میکر ممکن است بر اساس وضعیت پروتکل میکر، کاهش یا افزایش یابد که باعث ایجاد یک بازار پویا برای توکن‌ها می‌شود.

سازگاری با بلاک چین اتریوم

توکن‌های میکر با بلاک چین اتریوم سازگار هستند؛ یعنی می‌توانید آن‌ها را به راحتی در انواع پلتفرم‌ها و برنامه‌های مختلفی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند، ذخیره، انتقال و معامله کنید. همچنین می‌توانید از توکن‌های میکر برای دسترسی به سایر محصولات و خدمات دیفای که بر اساس اتریوم ساخته شده‌اند، مانند وام‌دهی، وام‌گیری، جابه‌جایی و موارد دیگر استفاده کنید.

از کجا میکر بخریم؟

برای خرید میکر از سه جا می‌توانیم اقدام کنیم:

۱. خرید میکر از صرافی‌های خارجی

۲. خرید میکر از صرافی‌های غیرمتمرکز

۳. خرید میکر از صرافی‌های داخلی

هر یک از این موارد ویژگی‌های مثبت و منفی خاص خود را دارند و ما باید با بررسی کامل و دقیق هر یک از آنها مناسب‌ترین گزینه را بسته به شرایط و نیازمان انتخاب کنیم.

به‌عنوان‌مثال خرید میکر از صرافی‌های خارجی برای کاربران ایرانی چالش‌هایی دارد؛ چون اولاً ثبت‌نام و احراز هویت در این صرافی‌ها به دلیل تحریم‌ها علیه ایران ممکن نیست. از طرفی، حتی اگر موفق به ایجاد حساب و خرید میکر از صرافی شویم باز هم این خطر وجود دارد که هویت ایرانی ما کشف شود که می‌تواند به بسته‌شدن حساب و بلوکه‌شدن کل سرمایه موجود در آن منجر شود.

در صورت بروز چنین وضعیتی، این احتمال وجود دارد که صرافی موردنظر هیچ خدمات پشتیبانی به کاربر ایرانی ارائه ندهد و این ممکن است به معنای دودشدن سرمایه کاربر باشد. در نتیجه خرید از صرافی خارجی گزینه امن و راحتی نیست.

خرید از صرافی‌های غیرمتمرکز

صرافی‌های غیرمتمرکز یا همان دکس‌ها نیز هر چند دردسرهای ثبت‌نام و احراز هویت را ندارند، به دلیل کارمزدهای بعضاً بالا و پیچیدگی فرایندها ممکن است مقرون‌به‌صرفه نباشد یا برای کاربران عادی و تازه‌وارد دشوار باشند. البته میزان کارمزد تراکنش‌ها بسته به نوع ارز دیجیتال مورد معامله در این صرافی‌ها متغیر است.

در حال حاضر، بهترین گزینه موجود برای کاربران ایرانی، خرید میکر از صرافی‌های داخلی است. صرافی‌های داخلی به راحتی در دسترس ما قرار دارند، استفاده از آنها ساده است، ثبت‌نام و احراز هویت در آنها بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود و در صورت بروز مشکل یا ایجاد سؤال نیز اغلب خدمات پشتیبانی به کاربران ارائه می‌شود.

با این حال، در زمینه انتخاب صرافی ایرانی نیز باید با دقت به تحقیق و جستجو بپردازیم و برای انتخاب یک صرافی داخلی مطمئن، امن و مناسب نظر سایر کاربران را جویا شویم، شبکه‌های اجتماعی و گفته‌های سایرین را بررسی کنیم و سرعت پاسخگویی و کیفیت خدمات صرافی را بسنجیم.

با همه توضیحات ارائه شده اگر هنوز هم به خرید میکر از صرافی خارجی اصرار دارید، می‌توانید با بودجه ریالی خود از یک صرافی داخلی تتر یا هر استیبل کوین دیگری بخرید و سپس با استیبل کوین خریداری شده از صرافی خارجی موردنظرتان، میکر تهیه کنید.

راه‌های خرید و فروش میکر

به‌طورکلی برای خرید و فروش میکر از صرافی دو راه وجود دارد:

۱. روش مستقیم

در این روش شما میکر را به صورت مستقیم از خود صرافی می‌خرید؛ یعنی با هیچ شخص ثالثی به‌عنوان فروشنده وارد معامله نمی‌شود. این روش بسیار سریع است؛ زیرا اولاً لازم نیست منتظر بمانید تا شخصی را پیدا کنید که بخواهد میکر خود را به شما بفروشد و ثانیاً پس از تکمیل فرایند خرید از صرافی، توکن‌های خریداری شده بلافاصله به حساب شما در صرافی منتقل می‌شود. به همین دلیل این روش در صرافی‌ها با نام خرید سریع یا خرید فوری نیز شناخته می‌شود.

۲. روش همتا به همتا

در این روش، صرافی پلتفرم واسطی است که خریدار و فروشنده را به هم می‌رساند؛ به این صورت که شما به‌عنوان خریدار سفارش خریدتان را در پلتفرم صرافی ثبت می‌کنید. سپس، منتظر می‌مانید تا یک سفارش فروش که در بازه قیمت تعیین‌شده شما است با سفارش شما منطبق شود.

در این صورت، فروشنده سفارش شما را برمی‌دارد و با شما وارد معامله شود. در صرافی‌هایی که نقدینگی بالایی دارند و تعداد سفارشاتشان زیاد است، این فرایند ممکن است که مدت کوتاهی طول بکشد. همچنین، زمان پر شدن سفارش بستگی به قیمت و شرایط تعیینی شما نیز دارد.

مراحل خرید میکر از صرافی ارز دیجیتال

یک راه بسیار ساده برای خرید MKR تهیه آن از همین صفحه از سایت ارزدیجیتال است. برای این کار کافی است مطابق با مراحلی که در ادامه ارائه شده است پیش بروید:

۱. به بالای همین صفحه بروید و وارد ویجت سمت چپ صفحه شوید.

۲. مقدار میکری را که می‌خواهید بخرید در فیلد MKR وارد کنید.

۳. مبلغ معادل برای خرید این مقدار میکر در فیلد زیر آن به تومان نشان داده می‌شود. برای ادامه خرید روی گزینه «خرید میکر» کلیک کنید.

۴. شماره موبایلتان را در قسمت مرتبط وارد کنید و برای دریافت کد احراز هویت روی گزینه «ارسال کد» کلیک کنید.

۵. کد شش‌رقمی که برایتان پیامک می‌شود در همان فیلد وارد کنید و کمی صبر کنید تا شماره موبایلتان در سایت تأیید شود.

۶. بعد از اینکه شماره موبایل شما تأیید شد دو فیلد جدید باز می‌شود که باید آنها را با اطلاعات کد ملی و تاریخ تولدتان تکمیل کنید. دقت کنید پرداخت نیز با کارت‌های بانکی مقدور خواهد بود که به کد ملی واردشده در این مرحله مرتبط باشد.

۷. در نهایت روی دکمه «پرداخت آنلاین» و سپس گزینه «ارسال به درگاه» کلیک کنید تا برای پرداخت مبلغ لازم به درگاه بانکی هدایت شوید.

پس از اتمام فرایند خرید یک حساب با اطلاعات شخصی شما که در مراحل بالا وارد کردید در صرافی برایتان باز می‌شود و توکن‌های خریداری شده از طریق این حساب در دسترس شما قرار می‌گیرد. پس از احراز هویت در صرافی می‌توانید توکن‌های میکر خریداری شده خود را به کیف پول شخصی‌تان منتقل کنید.

اگر از قبل با همین شماره موبایل در صرافی حساب داشته باشید، میکرهای شما بعد از پرداخت به همان حساب کاربری منتقل می‌شود. در این صورت، بلافاصله بعد از خرید امکان برداشت میکرهای خود را دارید.

سؤالات متداول

 • آیا برای خرید میکر باید بدانیم این ارز دیجیتال چطور کار می‌کند؟
  خیر؛ برای خرید ارز دیجیتال میکر نیازی نیست نحوهٔ کارکرد و جزئیات فنی شبکه‌های آن و زیرساخت‌های بلاک چینی را بدانید. با خواندن سؤالات متداول این صفحه تا حد زیادی به ماهیت و نحوه .کارکرد این ارز دیجیتال پی خواهید برد.
 • میانبر خرید میکر ارزدیجیتال چیست؟
  میانبر یا ویجت خرید MKR ارزدیجیتال، ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید در عرض چند ثانیه از بین بیش از ۷۰۰ رمز ارز بازار خرید کنید. احراز هویت در میانبر بسیار ساده و تنها در عرض چند ثانیه انجام می‌گیرد. پس از خرید و فروش نیز موجودی حساب شما در صرافی تغییر خواهد کرد
 • آیا خرید و فروش میکر گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است؟
  به طور کلی خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشهور گزینهٔ مطمئن‌تری نسبت به ارزهای دیجیتال ناشناخته هستند. تتر نیز به‌عنوان یکی از ارزهای دیجیتال بزرگ بازار، ریسک کمتری نسبت به ارزهای کمترشناخته‌شده دارند.
 • آیا امکان خرید میکر با تومن یا ریال وجود دارد؟
  بله؛ در ویجت ارزدیجیتال تنها می‌توانید با ریال (تومن) توکن MKR بخرید. در صورت فروش توکن در ویجت نیز پول در قالب ریال به حساب شما واریز می‌شود.
 • کارمزد خرید میکر در میانبر ارزدیجیتال چقدر است؟
  در حال حاضر کارمزد خرید میکر از میانبر ۰.۱ درصد است. کارمزد فروش نیز صفر است.
 • اگر بعد از خرید میکر چیزی وارد حسابم نشد، چه کار کنم؟
  در صورتی که پس از تکمیل خرید، میکر وارد حساب شما در صرافی نشد، می‌توانید در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته از طریق پشتیبانی نسبت به پیگیری سفارش اقدام کنید.
 • آیا برای خرید میکر باید کارمزد شبکه پرداخت کنم؟
  خیر؛ در صورتی که از طریق میانبر خریدتان را انجام داده باشید، MKR به حسابتان روی صرافی منتقل می‌شود و نیازی به پرداخت کارمزد شبکه نیست.
 • چطور در این صفحه میکر بفروشم؟
  برای فروش MKR در میانبر ارزدیجیتال تنها کافی است از بالای صفحه، گزینه فروش را انتخاب کنید. دقت کنید که پیش از فروش، ارزهای دیجیتال شما باید در کیف پول صرافی باشد و امکان فروش ارزها از کیف پول شخصی شما در میانبر وجود ندارد.
 • حداقل میزان خرید MKR در ویجت خرید ارزدیجیتال چقدر است؟
  در حال حاضر شما می‌توانید با حداقل ۱۰ هزار تومن، از ویجت ارزدیجیتال میکر بخرید.
 • آیا خرید و فروش MKR در ویجت ارزدیجیتال مطمئن است؟
  بله؛ خرید و فروش MKR در میانبر ارزدیجیتال کاملاً مطمئن است. احراز هویت شما در بستری کاملاً امن انجام می‌گیرد و بلافاصله بعد از خرید نیز توکن‌های شما روی کیف پول صرافی‌تان شارژ می‌شود.
 • آیا خریدوفروش MKR در ایران مالیات دارد؟
  خیر؛ در حال حاضر هیچ مالیاتی برای خرید و فروش MKR در ایران در نظر گرفته نشده است.
 • بعد از خرید، MKR هایی که خریدم کجا ذخیره می‌شود؟
  بلافاصله پس از خرید در میانبر ارزدیجیتال، ارزهای دیجیتال و توکن‌های MKR خریداری‌شده شما به حسابتان در صرافی اضافه خواهد شد.
 • چقدر طول می‌کشد خریدم تکمیل شود؟
  خرید و فروش میکر در ویجت ارزدیجیتال آنی است.
 • آیا در خرید و فروش ارزهای دیجیتال با میانبر ارزدیجیتال کارمزد اضافه دریافت می‌شود؟
  خیر؛ در صورتی که از میانبر ارزدیجیتال خرید کنید، هیچ کارمزد اضافه‌ای برای خرید MKR از شما دریافت نخواهد شد.
 • احراز هویت در میانبر ارزدیجیتال چقدر طول می‌کشد؟
  شما می‌توانید در کمتر از ۳۰ ثانیه احراز هویتتان را تکمیل کنید.
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 روز قبل

بدترین ارزی که تا حالا دیدم قبل عید خوب رشد داشت تا من خریدم شروع کرد از ۳۶۰۰ ریزش به پایین الان دوماهه فقط ریزش کرده

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

بنظر من ضعود داره و الان هم خرید داره

کاربر تازه‌وارداتی محمدی
کاربر تازه‌وارداتی محمدی
1 ماه قبل

این چه سمی بود خریدم

کاربر تازه‌وارداتی محمدی
کاربر تازه‌وارداتی محمدی
1 ماه قبل

این دیگه چی بود خریدم

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

آره بابا لامصب رو 239,خریدم یهو فرداش شد 220 تومان بعد دیگه همینطوری سقوط کرد

علی Og
علی Og
1 ماه قبل

دیگه شروع شد میرع بالا بخرید پشیمون میشید بعدا

علی Og
علی Og
1 ماه قبل

وقتشه الان بخرید به اوج میره قطعا

کربن دی‌اکسید
کربن دی‌اکسید
1 ماه قبل

الان موقع خریده

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

واقعا ارز خوبیه ۶۰۰دلار بود نخریدم رفتم فایل کوین خریدم اون شد دو برابر این ۶برار

reza
reza
2 ماه قبل

هیچ‌ارزی را در قله نخرید فقط فقط بصورت پله ایی در 5مرحله
تجربه چندین سال تجربه

Mm
Mm
2 ماه قبل

این ارز به بیت کوین میرسه... سال گذشته 23ملیون تومان من خریدم
پیشنهاد میکنم یک عدد بخرید

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه