atlasarzdigital

بلاکچِین و شهرهای هوشمند: راهی به سوی دومین پایتخت چین

بلاکچِین و شهرهای هوشمند: راهی به سوی دومین پایتخت چین

یکی از تجار قدرتمند چینی بنام پِنگ ییجی(Peng Yijie) در تاریخ 4 اکتبر(12 مهر) با دبیر حزب کمونیست منطقه جدید ژیونگ آن(Xiong’an) و معاون فرماندار استان هبی(Hebei) دیدار داشت.
Peng پتانسیل فناوری بلاکچِین را به چِن گَنگ(Chen Gang) گزارش نموده و سعی کرده او را متقاعد سازد که جهت ارتقا نوآوری بلاکچِین در منطقه جدید ژیونگ آن همکاری های لازم را بعمل آورد.

شهر هوشمند(Smart city)

Peng طی این نشست اذعان داشت منطقه جدید ژیونگ آن بهترین مکان جهت آزمایش قابلیت های بلاکچِین در ساخت و ساز شهری می باشد. ژیونگ آن با وجود بلاکچِین بهتر می تواند به اهداف خود به عنوان یک “شهر هوشمند” دست یابد.
پِنگ ییجی، رییس گروه خدمات مالی ( Ant Financial Service Group) و یکی از بنیانگذاران هُلدینگ علی بابا(the Alibaba Group Holding Limited) طرحی برای ژیونگ آن ارائه نموده.
بلاکچِین را می توان در زمینه خدمات اجتماعی(community services)، امور دولتی(government affairs) و کسب و کار(business) مورد استفاده قرار داد. شرکت ییجی(Yijie’s company) می تواند به دولت محلی در ساخت یک شهر بهتر کمک نماید
وزیر چن(Secretary Chen) کارِ گروه خدمات مالی(Ant) را تایید نمود. او اظهار داشت این برنامه که توسط این شرکت طرح ریزی شده، به فرمانداری ژیونگ آن کمک خواهد کرد که این شهر را به شیوه ای برتر سازماندهی نماید.
با این وجود او بر این باور است که هنوز جای پیشرفت وجود دارد. او به این شرکت پیشنهاد کرد بیش از پیش بر تجربه کاربران و سیستم اعتباری تمرکز نمایند. به عبارت دیگر فناوری همیشه باید در خدمت افراد باشد.

بلاکچِین و شهرهای هوشمند: راهی به سوی دومین پایتخت چین

بزرگترین شرکت چینی

گروه خدمات مالی Ant که پیش از این بنام “علی پی”(Alipay) شناخته می شد، یک شرکت وابسته به هُلدینگ علی بابا می باشد که یکی از بزرگترین و مهم ترین شرکت ها در چین محسوب می گردد. ارزش بازار گروه علی بابا در جولای 2017(تير 1396) بالغ بر 400 میلیارد دلار(1،630،000،000،000،000 تومان) بود. جک ما(Jack Ma)، رییس اجرایی گروه علی بابا، یکی از مشهورترین افراد چینی در جهان است و خبرگزاری سی ان ان(CNN) او را به عنوان دومین مرد قدرتمند چین معرفی نموده است.

دومین پایتخت چین

بلاکچِین و شهرهای هوشمند: راهی به سوی دومین پایتخت چین

پِنگ ییجی(Peng Yijie)

منطقه جدید ژیونگ آن که یکی از دستاوردهای غرور آمیز رییس جمهور چین، ژی جین پینگ(Xi Jinping)، می باشد، یک منطقه جدید دولتی است که در سال 2017(1396) پایه گذاری شد. انتظار می رود این منطقه به قطب توسعه محور سه گانه اقتصادی بیجینگ(Beijing)–تیانجینگ(Tianjin)–هبی(Hebei) و دومین پایتخت این کشور تبدیل گردد.
بطور دقیقتر می توان گفت، رییس جمهور ژی(Xi) بر آن است توابع غیر مرکزی(non-core) پایتخت چین را به منطقه جدید ژیونگ آن منتقل سازد. از آنجاییکه این منطقه طبق دستور مستقیم ژی احداث گردیده، مردم چین به این منطقه به عنوان سمبل دستاوردهای ژی می نگردند. در نتیجه توسعه ژیونگ آن امری حیاتی تلقی می گردد.

اتحاد قدرتمند

بنابراین این شرکت بزرگ متعلق به دومین مرد قدرتمند چین در حال برنامه ریزی جهت ارتقا بلاکچِین در “دومین پایتخت”(second capital) که توسط قدرت اول چین احداث گردیده، می باشد. البته این همکاری هنوز تحت مذاکره قرار دارد.
اما بلاکچِین که نقش عمده ای را در ساخت ژیونگ آن ایفا نموده می تواند در آینده در سایر شهرهای چین مورد استفاده قرار گیرد؟

 

به نظر شما این حرکت چین چه پیامی برای دیگر کشور ها دارد؟ ایران در این میان چه سهمی میتواند داشته باشد؟ ما را از نظرات خود آگاه کنید

 

 

منبع: cointelegraph

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بلاکچِین و شهرهای هوشمند: راهی به سوی دومین پایتخت چین ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.