اهداف بلاک چین در سال ۲۰۱۸ چیست؟

اهداف بلاک چین در سال ۲۰۱۸ چیست؟

«تسی مرین» مدیر بخش نوآوری و محصولات شرکت «کانسنسایس» است. او بر روی روش‌هایی کار می‌کند که به وسیله بلاک چین اتریوم می‌توان به نوآوری‌هایی در زمینه‌های اجتماعی دست یافت. او همچنین مدیر شبکه «زنان در بلاک چین» است. این شبکه کارهای بسیاری را در زمینه توسعه اطلاعات عمومی از بلاک چین و طرز کار آن انجام داده است. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

سال ۲۰۱۷، سال پر هیجانی برای بلاک چین بود.

با وجود اینکه دنیای امروز مملو از نزاع‌ها و به هم ریختگی‌هاست، کسانی نیز وجود دارند که سودای ساخت آینده‌ای بهتر را در ذهن دارند. آینده‌ای که در آن مردم این قدرت را دارند تا خود سازمان دهی امور را بر عهده بگیرند و مؤسساتی که زیر پی جامعه قرار گرفته واقعاً برای مردم خدمت کنند.

حال که به پایان سال نزدیک می‌شویم، زمان خوبی است تا کمی به عقب برگردیم و ببینیم چقدر به هدف‌هایی که داشته‌ایم نزدیک‌تر شده‌ایم. بلاک چین به هر انسانی در جهان که نیازهایی برای براورده شدن و صدایی برای شنیده شدن دارد، این امکان را می‌دهد که دنیایی کاملاً آزاد و بدون دست‌کاری داشته باشد. جایی که می توانیم بر روی چیزی که به نظرمان ارزشمند است با تمام جهان همکاری کنیم، جایی که بتوانیم از این همه گوناگونی تجارب بهره‌مند شویم.

با تغییر مالکیت و کنترل اطلاعات، افرادی که زمانی مصرف کنندگانی بی اثر بودند، می‌توانند مشارکت کنندگانی فعال در جامعه باشند و جزئی از یک مجموعه باشند. آن ها مجهز به ابزارهایی برای رسیدگی به زنجیره‌های تأمین، ارزش‌هایی مانند امنیت کارگران، تجارت منصفانه، تولید ارگانیک و دیگر مسائل خواهند بود؛ جایی که «اثبات» و «اعتماد» به ترتیب جایگزین ترفندهای تبلیغاتی و بازرسی خواهند شد.

مشارکت در حوزه بلاک چین مانند مشارکت در یک هدف اجتماعی ارزشمند است.امروزه در حال حاضر در فضای بلوک زنجیره ای احساس می شود که بخشی از چیزی بزرگتر، بزرگتر و چیزی با ارزش اجتماعی است. به همین دلیل است که جلسات و کنفرانس های بلاک چین روز به روز بیشتر می شود و این موضوع که بین منافع شخصی و حرفه ای در بلاک چین تفاوتی وجود ندارد و همه در یک جهت حرکت می کنند، در حال روشن شدن است.

این ایده‌ها به هیچ عنوان بلند پروازانه نیستند بلکه باید به عنوان یادآوری هایی عمل می‌کنند که به این وسیله بتوان به این حقوق دست یافت.

در سال ۲۰۱۷ شاهد بودیم که :

  • سرمایه‌ها و توکن های جدیدی ظهور کردند.
  • میزان مشارکت کنندگان در بلاک چین به بیشترین میزان در تاریخ خود رسید.
  • حباب‌های ارزش گذاری به وجود آمدند.

حالا در سال ۲۰۱۸ باید :

  • مشترکین جدیدی را برای اکوسیستم بلاک چین آموزش دهیم.
  • روی تنوع فرهنگی و یک فرهنگ الگو کار کنیم.
  • فرصت‌ها را به عنوان مسئله‌ای در قدرت دادن به حقوق انسان‌ها بدانیم.

جذب پول و حجم

در سال ۲۰۱۷، بلاک چین به وسیله فورک ها، کریپتوکیتی ها و عرضه توکن ها (ICO)، قدمی بزرگی به سمت آگاهی عموم برداشت. فرصت های سرمایه گذاری و توجه رسانه ها، باعث شد تا کسب کارهای سنتی و مصرف کنندگان، به ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین علاقه نشان دهند.

اما باید به یاد داشته باشیم که این افراد عموماً برای کسب سودهای مالی پا در این راه گذاشته‌اند و بیشتر مجذوب توکن های جدیدی می شوند که توسعه دهندگان آن چشم اندازی مثبت و پرسودی را برای خریداران پیشبینی کرده اند.

برای آن دسته از افرادی که وارد حوزه بلاک چین شده اند، اعتماد به آینده بلاک چین به واسطه حجم بالایی از سرمایه‌های مردمی برقرار شده است. تا به امروز، نزدیک به ۳٫۶ میلیارد دلار برای پروژه‌های توکنی که روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کنند، جمع آوری شده است. مقداری که مهر تأییدی است بر این موضوع که، عرضه توکن ها را به نوعی بالاتر از تمام اپلیکیشن های رقیب در پلتفرم می‌دانند.

شاید این موارد را بتوان نوعی تب طلای مدرن دانست اما توسعه ای که امکان پذیر است.

در مقایسه با حباب اقتصادی مرتبط با اینترنت که عصر اطلاعات شاهد آن بودیم و از آن به‌عنوان حباب دات کام نیز یاد می‌شود، حالا عصر بلاک چین یا همان عصر خودکارسازی فرایندها، تازه مانند اینترنت سال ۱۹۹۸ است. درست به‌مانند آن زمان و پس از رد شدن از حباب دات کام، دنیای ارزهای دیجیتالی به جریان اصلی دعوت خواهد شد.

ایجاد بسترها

و همچنین ورود مصرف‌کننده‌ای که اعمال و رفتارش تأثیرات منفی بر دیگران دارد و صبر و حوصله ای برای بررسی ادعای سرویس دهنده یا توسعه‌دهنده ندارد، موجب نیاز به ایجاد محصولات جدید می شود.

برای راحت تر کردن آمادگی مشتریان جدید، رویکردهای جدیدی به منظور ساده کردن نرم افزارهای مبتی بر بلاک چین برنامه ریزی شده است که طی آن این برنامه ها با رابط کاربری ساده در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. به همین دلیل همه عاشق سایت CryptoKitties هستند.

این شبکه به قدر قوی شد که تراکنش های اتریوم را مختل کرده بود.

همچنین در سال ۲۰۱۷ بر روی جذاب تر کردن محیط کار بلاک چین تمرکز ویژه ای صورت گرفت.

بهتر نیست به‌وسیله گوناگونی، جامعه‌ای مساوی و مشمول‌تر بسازیم؟ طی تحقیقی مهم که توسط PBS صورت گرفت، نتایج حاکی از این بود که گوناگونی برای ساختن محصولات و سیستم‌های بهتر ضروری است.

مرحله بعدی چیست؟ فرصت‌ها در سال ۲۰۱۸

حالا که به این‌همه موفقیت دست‌یافته‌ایم چه می‌شود؟

در سال ۲۰۱۸ باید کارهای را انجام داد؛ این کارها شامل:

جهت‌دهی دوباره به سودهای تصاحب‌شده به‌منظور ایجاد مساوات. حباب‌های اقتصادی نشانه‌هایی از تقاضای بازار هستند، و بیشتر بیانگر انتظارات از برگشت‌پذیری مالی را دارند. باید این حباب‌ها را به‌عنوان فرصتی برای رشد قبول کنیم. اما اگر در همین‌جا دست از کار بکشیم، دوباره روند متمرکز سازی ثروت را ادامه خواهیم داد و ساختارهای سنتی قدرت را تکرار خواهیم کرد و فرصت‌های واقعی را از دست خواهیم داد.

تربیت افراد بیشتر در مورد ارزش بلاک چین‌های عمومی و جایگذاری دوباره سود با در نظر گرفتن مسائل مالی و ارزش‌های اجتماعی.

ایجاد محیطی امن برای پشتیبانی از افراد و سازوکارهای نو. ترکیدن حباب‌ها امری غیرقابل‌اجتناب هستند، ممکن است طی انتخاب ایجاد قانون‌گذاری و تدوین آئین‌نامه، تعدادی از دستاوردهای مهم از بین بروند و بسیاری از پروژه‌ها نابود شوند و عده‌ای از سرمایه‌گذاران با رکود و ضرر مواجه شوند. ولی اگر طی ساختارهای قدیمی این قانون‌گذاری‌ها انجام دهیم، نوآوری‌ها نیز خفه خواهند شد.

در قبال قانون‌گذاری شخصی مسئولیت‌پذیر باشیم که خود شامل تلاشش هایی مانند آن نمونه‌هایی که در «پروژه بروکلین» انجام گرفت می‌شود. در این پروژه قصد بر این بود که به‌وسیله ابزارهایی قدرتمند و مهیاکردن کارگزاران اقتصادی و قانون‌گذاران، مصرف‌کنندگان را محافظت کنیم و یکپارچگی شبکه‌های مبتنی بر توکن را افزایش دهیم.

ایجاد گوناگونی و شمول در فضای سازندگی. ما در ابتدای عصر بلاک چین هستیم و همچنان در حال دست‌وپنجه نرم کردن با این تکنولوژی. همین تمرکز یکی از دلایلی است که نشان می‌دهد چرا این فضا مختص سفیدپوستان و مردان است. حتی باوجود بهترین اهداف، این مسئله باعث ایجاد محیطی خوشایند برای تمام اقشار مردم نخواهد شد، و نیاز است تا محصولاتی قوی و جهانی ساخته شوند.

شرکت دادن جوامع گوناگون در خلق و ایجاد محصولات بلاک چین که یعنی تلاش‌هایی آموزش محور برای تعداد زیادی از افراد باهوش گوناگون و اطمینان از اینکه این راه‌حل به تمام افراد جامعه سود می‌رساند.

قادر ساختن اهداف اصلی بلاک چین نسبت به حقوق انسانی. پیش‌ از این نیز شکست‌هایی را در جهانی کردن جوامع تجربه کرده‌ایم. تمام جوامع در فقر رها شده‌اند و از خدمات اولیه و تحصیل بی‌بهره‌اند، بدون اینکه صدایی برای خود داشته باشند، محروم از آزادی و جنبش، در حالی است که هیچ‌گاه حقوق بالادستی‌ها بدون حمایت و حفاظت نبوده، و معمولاً از بدبختی فقرا سود می‌برده‌اند.

تبلیغ و حفاظت از این حق که به‌واسطه آن بتوان آزادانه تبادلات را انجام داد. آزادی در تبادلات یکی از اصول اساسی در میان مشترکین در دنیای آینده خواهد بود. این، همان آزادی بیان دیجیتالی است. موضوع اصلی در این میان، مساوات است که باید از آن محافظت شود و به‌عنوان یک حق انسانی از آن یاد گردد.

برای بسیاری از مردم، اصلی‌ترین هدف بلاک چین و ارزهای دیجیتالی سوددهی اقتصادی است.

ولی ما تنها با بسط دادن تعریف سود، سود مالی و اهداف اجتماعی را وارد آن نمودیم. از طرف دیگر به این فهم رسیده‌ایم که بلاک چین به‌تنهایی یک راه‌کار فنی است که به جامعه این امکان را می‌دهد که به سمت نوآوری پیش رود.

ائتلافی از سازندگان گوناگون و محیطی پر از آزادی برای قانون‌گذاری یکی از اصلی‌ترین پایه‌ها برای ایجاد سازوکاری است که در آن بتوان مساوات و حقوق انسان‌ها را یکجا باهم داشت.

این مسئولیت و فرصتی برای ماست که بتوانیم این حق را در سال ۲۰۱۸ به‌دست بیاوریم.

 

منبع: Coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه