مدیرعامل بلک راک: تقاضای کمی برای ارزهای دیجیتال از سوی سرمایه‌گذاران بلندمدت وجود دارد

مدیرعامل بلک راک: تقاضای کمی برای ارزهای دیجیتال از سوی سرمایه‌گذاران بلندمدت وجود دارد

مدیرعامل شرکت بلک راک (BlackRock) می‌گوید که اخیراً تقاضای سرمایه‌گذاران برای خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال به‌شدت کاهش یافته است. او گفته است سرمایه‌گذاران بلندمدت و اشخاص بازنشسته علاقه چندانی به ارزهای دیجیتال ندارند.

به گزارش کوین تلگراف، لری فینک (Larry Fink)، مدیرعامل شرکت بلک راک که در زمینه مدیریت دارایی فعالیت می‌کند و به‌طور غیرمستقیم هم در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، معتقد است که با کاهش عمده تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران برای خرید ارزهای دیجیتال مواجه هستیم.

فینک روز چهارشنبه با حضور در برنامه اسکواک باکس (Squawk Box) شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، گفت که بلک راک اخیراً شاهد کاهش پرس‌و‌جوها و سوالات سرمایه‌گذاران در ارتباط با ارزهای دیجیتال بوده و این موضوع نشان‌دهنده افت شدید تقاضا برای سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

فینک همچنین خاطرنشان کرد که به‌طور مشخص سرمایه‌گذاران بلندمدت و اشخاص بازنشسته در حال حاضر علاقه کمتری به ارزهای دیجیتال دارند.

فینک گفته است:

در گذشته افراد بارها از من درباره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سؤال می‌کردند. اما در سفرهای کاری‌ام در دو هفته گذشته، هیچ پرسشی در این خصوص از من نشده است. این فقط به سرمایه‌گذاران بلندمدت و بازنشسته اختصاص ندارد. ما شاهد تقاضای بسیار کمی از سوی سرمایه‌گذاران هستیم.

اظهارات فینک در حالی مطرح می‌شود که نوسانات محدود در بازار ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد و بیت کوین طی ۳۰ روز گذشته بیش از ۱۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است. در زمان نگارش این گزارش بیت کوین با قیمت ۳۲,۶۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲.۱۳ درصد رشد داشته است. از زمانی که بیت کوین در اواسط آوریل (فروردین) به اوج تاریخی خود رسید و از ۶۴,۰۰۰ دلار عبور کرد، تاکنون تقریباً نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

مدیرعامل بلک راک: تقاضای کمی برای ارزهای دیجیتال از سوی سرمایه‌گذاران بلندمدت وجود دارد
نمودار قیمت بیت کوین

شرکت بلک راک به‌دلیل مواضع دوستانه خود در خصوص بیت کوین شناخته شده است. این شرکت به واسطه سهامی که از شرکت مایکرواستراتژی در اختیار دارد، به‌ نحوی در بیت کوین هم سرمایه‌گذاری کرده است. مایکرواستراتژی در سال ۲۰۲۰، برای اولین بار ۴۲۵ میلیون دلار بیت کوین خرید و در ادامه میزان سرمایه‌گذاری خود را افزایش داد.

مدیرعامل بلک راک پیش از این درباره بیت کوین نظرات مثبتی ارائه داده بود. لری فینک در دسامبر سال گذشته (آذر ۹۹) مدعی شده بود که بیت کوین هرچند به‌طور گسترده آزمایش نشده است، اما پتانسیل آن را دارد که به یک بازار جهانی تبدیل شود.

برخلاف اظهارات مدیرعامل بلک راک مبنی بر کاهش تقاضای سرمایه‌گذاران بلندمدت برای خرید بیت کوین، ظاهراً علاقه سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال دارد به رشد خود ادامه می‌دهد. هفته گذشته بنک آو آمریکا (Bank of America)، دومین بانک بزرگ ایالات‌ متحده، در واکنش به افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی نسبت به ارزهای دیجیتال، یک تیم پژوهشی برای حوزه ارز دیجیتال ایجاد کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه