00: 00: 00
ارز دیجیتال > آموزش بلاکچین > بیت کوین > توقف دو روزه پردازش پرداخت‌های پایین ۱۰۰ دلار در BitPay!
اخبار بیت کوین درگاه پرداخت

توقف دو روزه پردازش پرداخت‌های پایین ۱۰۰ دلار در BitPay!

در تاریخ ۲۲ دسامبر، خدمات رسان بیت پی اعلام کرد که در حال حاضر حداقل مبلغ پرداختی در پلتفرم بیت پی در دست بروز رسانی است و این میزان از ۵ دلار به ۱۰۰ دلار تغییر پیدا خواهد کرد. دو روز بعد اعمال این تغییرات لغو شد.

در تاریخ ۲۲ دسامبر، بیت پی با انتشار یک پست به کاربران خود اعلام کرد که درخواست های کمتر از ۱۰۰ دلار از آن به بعد در پلتفرم آن پردازش نخواهند شد. این میزان افزایش به مراتب بیشتر از حد قبلی، یعنی ۵ دلار بود و اختلاف چشمگیری با آن داشت.

همچنین، بیت پی به حجم معاملات بی سابقه بیت کوین، افزایش تراکم شبکه و کارمزد ماینرها؛ در نتیجه این تغییر اشاره کرد.

نگاهی می‌اندازیم به این پست:

« هم‌اکنون به طور متوسط هزینه کارمزد ماینرها بالغ بر ۳۰ دلار در هر معامله است. به زودی، پرداخت های بیت کوینی که کمتر از ۱۰۰ دلار باشند برای کاربران ناکارآمد خواهد شد و پردازش این پرداخت ها دیگر برای بیت پی به صرفه نخواهد بود.»

دیگر آنکه، مشخص شد که این تغییر تاثیری روی پرداخت های همتا به همتا در کیف پول بیت پی نخواهد داشت، و تنها پرداخت هایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد که با فروشندگان بیت پی و یا کارت بیت پی صورت گرفته باشند.

بیت‌پی و پدال معکوس

دو روز بعد، بیت پی این تغییر را رد کرد و حداقل میزان صورت حساب مجددا به ۵ دلار برگشت. گفته شده که این در نتیجه بهسازی اخیر پروتکل بیت کوین رخ داده است.

همچنین اعلام شد:

«برنامه ای برای اعمال تغییرات فوری در حداقل میزان صورت حساب بیت پی در نظر گرفته نشده است.»

به ویژه اینکه، شرکت بیت پی هنوز از ۲۵ دسامبر تا امروز، راه حل مقیاس پذیری SegWit را در پلتفرم خود پشتیبانی نکرده است. با این حال، این موضوع را پذیرفته که با این کار میتواند به ظرفیت شبکه کمک کند و کارمزد ماینرها را تا بیش از ۴۰ درصد کاهش دهد.

میتوان گفت که عدم وجود پشتیبانی SegWit در بیت پی، آن هم چهار ماه پس از آنکه در شبکه بیت کوین فعال شد، منجر به نا امیدی و دلسردی کاربران بیت پی شده است. اکثر آنها در پاسخ به توییت این شرکت، درخواست کردند که فورا این راه حل به پلتفرم اضافه شود.

منبع: cointelegraph
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

توقف دو روزه پردازش پرداخت‌های پایین ۱۰۰ دلار در BitPay!

درباره نویسنده

ثریا نیل درار

ثریا نیل درار

دانش‌آموخته زبان خارجه و علاقه‌مند به افق‌های نو در علوم و فناوری‌های نوین

1
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
الیا Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
الیا
الیا

سلام
ظاهرا بیت پی با ای پی ایران باز نمیشه