توقف دو روزه پردازش پرداخت‌های پایین ۱۰۰ دلار در BitPay!

توقف دو روزه پردازش پرداخت‌های پایین ۱۰۰ دلار در BitPay!

در تاریخ ۲۲ دسامبر، خدمات رسان بیت پی اعلام کرد که در حال حاضر حداقل مبلغ پرداختی در پلتفرم بیت پی در دست بروز رسانی است و این میزان از ۵ دلار به ۱۰۰ دلار تغییر پیدا خواهد کرد. دو روز بعد اعمال این تغییرات لغو شد.

در تاریخ ۲۲ دسامبر، بیت پی با انتشار یک پست به کاربران خود اعلام کرد که درخواست های کمتر از ۱۰۰ دلار از آن به بعد در پلتفرم آن پردازش نخواهند شد. این میزان افزایش به مراتب بیشتر از حد قبلی، یعنی ۵ دلار بود و اختلاف چشمگیری با آن داشت.

همچنین، بیت پی به حجم معاملات بی سابقه بیت کوین، افزایش تراکم شبکه و کارمزد ماینرها؛ در نتیجه این تغییر اشاره کرد.

نگاهی می‌اندازیم به این پست:

« هم‌اکنون به طور متوسط هزینه کارمزد ماینرها بالغ بر ۳۰ دلار در هر معامله است. به زودی، پرداخت های بیت کوینی که کمتر از ۱۰۰ دلار باشند برای کاربران ناکارآمد خواهد شد و پردازش این پرداخت ها دیگر برای بیت پی به صرفه نخواهد بود.»

دیگر آنکه، مشخص شد که این تغییر تاثیری روی پرداخت های همتا به همتا در کیف پول بیت پی نخواهد داشت، و تنها پرداخت هایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد که با فروشندگان بیت پی و یا کارت بیت پی صورت گرفته باشند.

بیت‌پی و پدال معکوس

دو روز بعد، بیت پی این تغییر را رد کرد و حداقل میزان صورت حساب مجددا به ۵ دلار برگشت. گفته شده که این در نتیجه بهسازی اخیر پروتکل بیت کوین رخ داده است.

همچنین اعلام شد:

«برنامه ای برای اعمال تغییرات فوری در حداقل میزان صورت حساب بیت پی در نظر گرفته نشده است.»

به ویژه اینکه، شرکت بیت پی هنوز از ۲۵ دسامبر تا امروز، راه حل مقیاس پذیری SegWit را در پلتفرم خود پشتیبانی نکرده است. با این حال، این موضوع را پذیرفته که با این کار میتواند به ظرفیت شبکه کمک کند و کارمزد ماینرها را تا بیش از ۴۰ درصد کاهش دهد.

میتوان گفت که عدم وجود پشتیبانی SegWit در بیت پی، آن هم چهار ماه پس از آنکه در شبکه بیت کوین فعال شد، منجر به نا امیدی و دلسردی کاربران بیت پی شده است. اکثر آنها در پاسخ به توییت این شرکت، درخواست کردند که فورا این راه حل به پلتفرم اضافه شود.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
الیا
الیا
۶ سال قبل

سلام
ظاهرا بیت پی با ای پی ایران باز نمیشه