بیت‌مین از تراشه ای‌سیک جدید با مصرف بهینه انرژی برای استخراج بیت کوین رونمایی کرد

بیت‌مین از تراشه ای‌سیک جدید با مصرف بهینه انرژی برای استخراج بیت کوین رونمایی کرد

بر اساس اطلاعیه‌ی مطبوعاتی منتشر شده روز دوشنبه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)، شرکت بیت‌مین، غول فناوری ماینینگ و تولید‌کننده‌ی سخت‌افزارهای ای‌سیک، از نسل جدید تراشه‌های ماینینگ ای‌سیک ۷ نانومتری خود رونمایی کرد.

این تراشه‌ی جدید که BM1397 نام دارد، برای ماینینگ ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و بیت کوین کش که از الگوریتم SHA۲۵۶ برای اثبات کار خود استفاده می‌کنند، کاربرد دارد.

تراشه‌ی جدید در مقایسه با تراشه‌ی ۷ نانومتری قبلی این کمپانی که BM1391 نام داشت، 28.6 درصد مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. از این تراشه‌ی جدید در انت‌ماینرهای S۱۷ و T17 استفاده خواهد شد که در اواخر امسال رونمایی می‌شوند.

همانطور که کوین‌تلگراف پیش از این گزارش کرده بود، شرکت بیت مین اخیرا به علت بازار نزولی ارزهای دیجیتال با مشکلاتی مواجه شده و دست‌کم دو دادخواست علیه این شرکت تنظیم شده است.

بیت مین چندین ماه پیش یک مرکز توسعه‌ی بلاک چین در اسرائیل را نیز تعطیل و عملیات آن در تگزاس و هلند را تعلیق و محدود کرد. کمپانی‌های مایننیگ بزرگ دیگر نیز به علت کاهش تقاضای بازار با چالش‌هایی رو‌‌‌به‌رو شده‌اند. به عنوان مثال GMO، غول اینترنت ژاپن نیز به علت ضررهای مالی‌ای که در سه‌ماهه‌ی چهارم متحمل شده، بخش مربوط به سخت‌افزار ماینینگ بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۸ را رها کرده است.

بیت‌مین از تراشه ای‌سیک جدید با مصرف بهینه انرژی برای استخراج بیت کوین رونمایی کرد

در همین بازه‌ی زمانی، انویدیا (Nvidia) تولیدکننده‌ی سخت‌افزارهای کامپیوتر و بازی در آمریکا نیز که یکی از شرکت‌هایی است که تحت تاثیر بازار نزولی و کاهش تقاضا برای تجهیزات ماینینگ قرار گرفته، برآوردهای مالی سالانه‌ی خود را با توجه به ضررهای مالی سه ماهه‎‌ی چهارم و آشفتگی بازار کریپتو به روزرسانی کرده است.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه