کشمکش میان تتر و بانک‌ها ادامه دارد

کشمکش میان تتر و بانک‌ها ادامه دارد

این هفته کمپانی تتر که شرکت تابعه‌ی صرافی بیتفینکس می‌باشد در ارتباط خود با بانک‌ها دچار کشمکش زیادی شده است.

در ۶ اکتبر صرافی بیتفینکس از طریق اچ‌اس‌بی‌سی (شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی) یک حساب شخصی در یک شرکت هنگ کنگی بدست آورد.

بر اساس منابع محلی دو هفته بعد، بیتفینکس به چهارمین بانک بزرگ چین Bank of Communication، منتقل شد.

بیتفینکس از طریق شرکتی با نام مستعار «درآمد رفاهی محدود است» یک کانال موقت را برای پردازش سپرده‌ها برای مبادلات خود تامین کرده است؛ اما براساس شواهد تاریخی، انتظار می‌رود که ارتباط بین این صرافی و Bank of Communication کوتاه مدت باشد.

مشکل بانکداری بیتفینکس به صرافی‌های دیگر مربوط نمی‌شود

کشمکش میان تتر و بانک‌ها ادامه دارد

مشکل این صرافی این است که راه حل آن برای مشکل بانکی خود موقتی است که برای حل مشکل خود دائماً از یک بانکی به بانک دیگر منتقل شده می‌شود.

در بیانیه‌ای که در سایت بیتفینکس منتشر شد در پاسخ به خواسته‌ی مبادله‌گران و سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال از اطلاعات بانک مربوطه، این صرافی اعلام کرد که بدلیل «روابط حساس تجاری و محرمانه» اطلاعات در اختیار عموم قرار نمی‌گیرد.

برای شرکتی با سرمایه‌ی میلیارد دلاری و حجم معاملات روزانه‌ی صد‌های میلیون دلاری عجیب است که نتوانسته یک خدمات‌دهنده‌ی بانکی پایدار پیدا کند.

به گفته‌ی یونی اسیا، مدیر عامل eToro، ممکن است که عدم شفافیت در اعمال این صرافی و عدم ایجاد قوانین در یک صلاحیت خاص، منجر به مشکلات بانکداری غیر قابل حل برای بیتفینکس شود.

برای مثال صرافی Bithumb، بزرگترین صرافی کشور کره‌ی جنوبی با بانک خود دچار مشکل شد؛ در اواسط 2017 این بانک باوجود حملات سایبری خدمات‌دهی به این صرافی را انکار کرد. به هر حال در مرداد امسال این صرافی دوباره در این بانک حساب سپرده باز کرد.

بایننس  که بدلیل حجم معاملات روزانه بزرگترین صرافی خوانده می‌شود، به تازگی یک صرافی فیات در سنگاپور راه‌اندازی کرده است که این صرافی حمایت مقامات محلی را دارد.

عدم شفافیت و فقدان ارتباطات بانکی

کشمکش میان تتر و بانک‌ها ادامه دارد

روشی که بیتفینکس در ایجاد کانال ارتباطی با موسسات مالی مختلف در پیش گرفته است منجر به زدودن اعتماد میان بانک‌ها و صرافی شده است.

ممکن است بر اساس این اتفاق‌ها و عملیات‌های ناشناخته‌ی این صرافی، در آینده بانکی مایل به همکاری با بیتفینکس نشود. همین امر در آینده امکان دارد منجر به عدم اعتماد عمومی کاربران ‌شود که در نهایت این صرافی در پیدا کردن یک راه حلی دائمی برای مشکل بانکی خود با بن‌بست مواجه می‌شود؛ این بی‌ثباتی ممکن است منجر به ناتوانی عملکردی تتر به عنوان یک ارز باثبات شود.

منبع:CCN
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
اردشیر
اردشیر
۵ سال قبل

به باور من اگر می‌خواهید ارز برابر دلار نگاه دارید بهترست که TUSD نگاه دارید نه USDT