مدل مشهور قیمت می‌گوید بیت کوین به ۵۵ هزار دلار خواهد رسید

مدل مشهور قیمت می‌گوید بیت کوین به ۵۵ هزار دلار خواهد رسید

طی دو روز نخست هفته جاری، بیت کوین نتوانست از سد مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار عبور کند، اما مدل پیش‌بینی قیمت انباشت به جریان (S2F) همچنان با ادامه مسیر خود از رويت آخرین نقطه قرمز برای ماه اوت (مرداد) خبر می‌دهد. گفتنی است در این مدل، نقاط قرمز، نشانگر آغاز یک روند صعودی هستند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، مدل انباشت به جریان، زاییده افکار تحلیل‌گری است که در توییتر با نام کاربری پلن‌بی (PlanB) شناخته می‌شود. این مدل که ابتدا در مارس ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷) منتشر شد، با ارزیابی رابطه میان عرضه و موجودی کنونی و با دستاویز قراردادن کمیابی بیت کوین، ارزش آن را تخمین می‌زند.

این مدل، قیمت بیت کوین را طی سه رویداد پیشین هاوینگ، با دقت بالایی نگاشت کرده است. در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶، بهای بیت کوین پیش از ورود به بازارهای صعودی در سال‌های آتی، قدری تأخیر داشت. در سال جاری نیز تقریبا همان اتفاق رخ داده است و پیش‌بینی می‌شود در صورت تکرار تاریخ، حرکت قیمتی بزرگی در سال ۲۰۲۱ به وقوع بپیوندد. گفتنی است مدل انباشت به قیمت، پیش‌بینی کرده است که بهای بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

در نمودار این مدل، نقطه قرمز سوم، بالاتر از دو نقطه قرمز پیشین ظاهر شده است. گفتنی است هنوز ماه اوت به پایان نرسیده است و نقطه قرمز سوم روی قیمت‌های کنونی حرکت می‌کند. پلن‌بی، اوج تاریخی دسامبر ۲۰۱۷ را مانع بعدی پیش روی بیت کوین می‌بیند که باید از سد آن عبور کند. وی طی توییتی نوشته است:

نقطه قرمز سوم (سطح ۱۱,۸۵۰ دلار) بالاتر از نقطه قرمز دوم (سطح ۱۱,۳۵۶ دلار در پایان ماه ژوییه (ابتدای مرداد)) و نقطه قرمز اول (سطح ۹,۱۳۲ دلار در پایان ماه ژوئن (ابتدای تیر)) است. هدف بعدی، عبور از سد اوج تاریخی دسامبر ۲۰۱۷ در ۱۴,۰۰۰ دلار است.

مدل مشهور قیمت می‌گوید بیت کوین به ۵۵ هزار دلار خواهد رسید
مدل انباشت به جریان بیت کوین. منبع: توییتر

درحال‌حاضر، به‌نظر می‌رسد که بیت کوین، بیش از ۶۶ درصد از راه را برای رسیدن به سطح بعدی طی کرده است. بااین‌حال، ازآنجاکه قیمت بیت کوین، تنها در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۷ از ۵,۰۰۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، هیچ چیز دور از انتظار نیست.

پیش از روی‌دادن هر یک از این اتفاقات احتمالی، عبور از اوج قیمتی ۱۴,۰۰۰ دلار سال ۲۰۱۹ باید رخ دهد؛ از این رو، شکست سد مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار برای بیت کوین، بسیار حائز اهمیت است.

کریپتوویل (CryptoWhale)، تحلیل‌گر شناخته‌شده دیگری با تحلیل داده‌های دریافتی از بایننس و کوین بیس، دریافته است که جریان بیت کوین‌های ورودی به صرافی‌ها درست به همان میزان پیش از سقوط بازار ارزهای دیجیتال در اواسط ماه مارس (اسفند ۹۸) افزایش پیدا کرده است. گفتنی است در این سقوط تاریخی، بهای بیت کوین به زیر ۵,۰۰۰ دلار تنزل پیدا کرد.

کریپتوویل در توییتر خود نوشته است:

داده‌ها نشان می‌دهد که بازیگران بزرگ بازار، مقادیر کلانی بیت کوین به حساب‌های خود در صرافی‌ها واریز کرده‌اند. این دقیقا همان اتفاقی است که پیش‌ از وقوع سقوط تاریخی ماه مارس به وقوع پیوست و من توانستم از آن به‌عنوان شاخص اصلی برای اخذ موقعیت معاملاتی فروش استقراضی در بازار نزولی آن روزها استفاده کنم.

این تحلیل‌گر در ادامه می‌افزاید:

به‌نظر می‌رسد که نهنگ‌های بیت کوین توانسته‌اند طی ماه‌های اخیر سودهای هنگفتی به جیب بزنند و اکنون درصدد هستند دارایی‌های دیجیتال خود را برای فروش، روانه صرافی‌ها کنند.

سقوط تاریخی ماه مارس در پی هراس عمومی از همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ روی داد و علاوه‌بر بازار ارزهای دیجیتال، دیگر بازارها را نیز بی‌نصیب نگذاشت. آن‌طور که داده‌ها نشان می‌دهد سرمایه‌ای بالغ بر ۲.۶ میلیارد دلار در حال جابه‌جایی و انتقال به صرافی‌ها است.

وقوع یک حرکت قیمتی بزرگ برای بیت کوین، بسیار محتمل است؛ اگرچه ممکن است در کوتاه‌مدت، این روند با افت مواجه شود، اما نتایج حاصل از مدل S۲F کماکان از حرکت‌های صعودی بزرگ در بلندمدت خبر می‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
حسین سلیمانی
حسین سلیمانی
3 سال قبل

قیمت بیت سقوط میکنه

حسین سلیمانی
حسین سلیمانی
3 سال قبل

بیت کویت که افزایشی میشه همیشه از این داستانها زیاد می گن الان دو روز دیگه بیت سقوط کنه تو خبر ها اعلام می کنن یه نهنگ ۱۰۰۰۰۰ تا بیت فروخته یا فلان سایت و هک کردن بعد روند کاهش تا یک سال بعدش ادامه داره ، داستان تکراری همیشگی

احمد
احمد
3 سال قبل

آخرش نفهمیدیم قیمت بالا میره یا پایین میاد، اگه شرایط مثل سقوط اسفند ماه شده، پس قیمت پایین میاد، چرا توی تیتر گفتین 50 هزار دلار میشه؟

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
3 سال قبل
پاسخ  احمد

آخه قابل پیش بینی نیست دوست عزیز

sErge
sErge
3 سال قبل

درود و تشکر جناب مصطفی افخمی بابت مطالب مفیدتون