atlasarzdigital

ادوارد اسنودن: بیت کوین از بین می‌رود اما ارزهای دیجیتال به راه خود ادامه می‌دهند

ادوارد اسنودن: بیت کوین از بین می‌رود اما ارزهای دیجیتال به راه خود ادامه می‌دهند

ادوارد اسنودن، افشاکننده تبعیدشده‌ آمریکایی، در مورد اتفاقات اخیر بیت کوین اظهار داشت در حالیکه ستاره‌ این بازار ناگهان محو می‌شود اما استفاده از ارزهای دیجیتال با نابودی بیت کوین به پایان راه خود نمی‌رسد.

اسنودن در مصاحبه‌ای با بن ویزنر، سخنران اصلی اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا، اظهار داشت باوری که بیت کوین را به عنوان ارز جهانی حمایت می‌کند، صرفاً به جای نابود شدن به ارزهای دیجیتال دیگر منتقل خواهد شد.

باور‌ها و محدودیت عرضه

اسنودن در پاسخ به سؤال ویزنر که آیا بیت کوین در بلندمدت ارزش ذاتی دارد، با مقایسه بیت کوین با پول فیات کاغذی و اشاره به اینکه تنها فرق پول فیات با پول انحصاری، باور به پشتوانه‌ای است که توسط دولت‌مردان یا همان «مردان اسلحه به دست» ایجاد شده است. به عقیده‌ی وی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بر بستر بلاک چین مقدار بسیار محدودی ارزش بنیادین دارند که در نگاه جزئی به دو چیز تقسیم می‌شوند که سبب دوام بیت کوین در آینده نزدیک شده است.

اولین دلیل مقدار محدود عرضه بیت کوین یعنی تعداد 21 میلیون کوین بیت کوین است. این محدودیت باعث به وجود آمدن رقابت در استخراج تعداد محدود باقی مانده می‌شود که ارزشمند شدن آن را به دنبال دارد. دومین دلیل که مهم‌ترین فاکتور نیز محسوب می‌شود، دیدگاه بخش عظیمی از جامعه است که بیت کوین را روش مناسبی برای مبادله می‌دانند. به گفته‌ی اسنودن اعتقاد به چهارچوب رمزنگاری ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش انتقال پولی در دنیای واقعی و خارج از شبکه‌ی بانکی، بیت کوین را از مرگ نجات می‌دهد.

ادوارد اسنودن: بیت کوین از بین می‌رود اما ارزهای دیجیتال به راه خود ادامه می‌دهند

اسنودن در این باره می‌گوید:

این اعتقاد این است که چطور ارزهای دیجیتال روزانه حجم عظیمی از پول را بصورت الکتریکی و بدون دخالت بانک‌ها در سراسر جهان انتقال می‌دهند. شاید روزی پروتکل بیت کوین نابود شود ولی تا زمانی که عده‌ای قصد انتقال پول بدون دخالت بانک‌ها را دارند، ارزهای دیجیتال ارزش خود را حفظ خواهد کرد.

به درد بخور اما پیاده‌سازی ضعیف

اسنودن که از سال 2013 که درخواست پناهندگی روسیه را داده و از آن زمان در آنجا زندگی می‌کند، اذعان داشت که علی‌رغم پیش‌بینی مرگ بیت کوین بازهم بیت کوین را به دلیل فرصت‌ها و امکاناتی که سراسر جهان به وجود آورده است، دوست دارد. وی دراین باره از یک مثال استفاده کرد:

بگذارید این‌طور بگویم. بانک آمریکا نمی‌خواهد پرداخت‌های افرادی مثل من را پردازش کند. در سیستم مالی سنتی آن‌ها قدرت نفوذ بالایی دارند، همان‌طوری که اطرافیانشان می‌توانند این اتفاق را شدنی کنند. اگر یک نوجوان ونزوئلایی بخواهد دستمزد ساخت یک وب‌سایت که برای فردی مستقر در پاریس ساخته را به پول سخت (hard currency) بگیرد، چنین چیزی که توسط کنترل‌های پول محلی ممنوع است می‌تواند توسط ارزهای دیجیتال صورت پذیرد. شاید بیت کوین یک پول محرمانه نباشد اما اولین پول «آزاد» است.

با این حال، او از پارامتر ساخت هش بلاک چین بیت کوین انتقاد کرد و گفت که هیچ‌کدام از دو روش اصلی هش خوب نیستند و باید جایگزین شوند. در آخر او الگوریتم اثبات کار را برای محیط‌زیست مخرب و به نفع ثروتمندان دانست و اثبات سهام را خیریه مسقیم برای ثروتمندان عنوان کرد که سیستم به امید طمع آن‌ها به راه خود ادامه می‌دهد.

منبع: CCN

39
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
27 رشته دیدگاه‌ها
12 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
32 نویسندگان دیدگاه‌ها
mprامیرداناکپیروزسید نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

داناک
داناک

سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم، چطور میتونیم در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت کنیم، اولین قدم چیه؟ سپاسگذارم

پیروز
پیروز

عاقبت ترکیبی زدن میشه این

توهم

BEHRANG
BEHRANG

بیت کوین یه روزی استخراجش تمام میشه همه میدونیم ولی هیچ وقت از بین نمیره شاید رتبه اش رو از دست بده ولی محبوبیتش رو هرگز نظر شخصیم رو گفتم شاه ماهی کریپتو کارنسی دنیاست.

امیر
امیر

موافقم.

passenger
passenger

از کامنت ها معلومه ک اکثرا از اسنودن و سرگذشتش خبری ندارن و فقط چون سرمایشون تو بیت خوابیده از روی احساس مخالفت میکنند ولی در هر صورت یه احتماله و غیر ممکن نیست.

سعید
سعید

اگه متنو بخونید میبینید که خودش داره میگه به بیتکوین خیلی علاقه داره و اگه یکم تیز باشین میبینین که خودش داره واسه نقل و انتقال پول از بیت کوین استفاده میکنه چون مقامات آمریکا کلیه حسابها و راههای نقل و انتقال پولاشو بستن و تنها راه حلش همین ارزهای دیجیتال غیر متمرکز هست، عزیزم بخاطر همین مزیت هاشه که از بین نخواهد رفت.

سید
سید

بیت قابل شناسایی هست اسنودن ار مونرو استفاده میکنه همون طور که اقای غفاری فرمودن

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ادوارد اسنودن: بیت کوین از بین می‌رود اما ارزهای دیجیتال به راه خود ادامه می‌دهند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.