تعداد نهنگ‌های بیت کوین به سطوح سال ۲۰۱۷ رسیده است

تعداد نهنگ‌های بیت کوین به سطوح سال ۲۰۱۷ رسیده است

تعداد نهنگ‌های بازار بیت کوین در حال نزدیک شدن به سطح سال ۲۰۱۷ و زمانی است که قیمت بیت کوین در حال رسیدن به ۲۰,۰۰۰ دلار بود. از آنجا که نهنگ‌ها سرمایه بسیاری بالایی در اختیار دارند، می‌توانند بر نوسانات قیمت بیت کوین تأثیرگذار باشند.

به گزارش کوین تلگراف، تعداد سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های بیت کوین آنها بسیار بالاست، در حال افزایش است. گفته می‌شود که این رقم فاصله چندانی با زمانی که قیمت بیت کوین در حال رسیدن به رکورد قیمتی خود بود، ندارد.

داده‌های گلاسنود (Glassnode) که روز گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که تعداد نهنگ‌های بیت کوین با رشدی ثابت از ژانویه امسال (دی ۹۸) در حال افزایش است. نهنگ‌ به سرمایه‌گذارانی گفته می‌شود که بیش از ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار داشته باشند.

تعداد نهنگ‌های بیت کوین
تعداد نهنگ‌های بیت کوین

تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال اذعان کردند که در حال حاضر ۱,۸۸۲ نهنگ در بازار بیت کوین وجود دارد که به رقمی که در سپتامبر ۲۰۱۷ (شهریور ۹۶) ثبت شد، بسیار نزدیک است. این در حالی است که مارس ۲۰۱۶ (اسفند ۹۴)، زمانی که بیت کوین در رقم ۴۲۰ دلار معامله می‌شد، تعداد نهنگ‌ها در همین محدوده قرار داشت.

قیمت فعلی بیت کوین در مقایسه با زمانی که تعداد نهنگ‌ها در این محدوده قرار داشت، ۲۰ برابر بیشتر شده است؛ این یعنی ثروت بیشتری در اختیار نهنگ‌ها قرار دارد. این در حالی است که میانگین موجودی هر نهنگ در این دوره با کاهش همراه شد. به‌عبارت دیگر نهنگ‌ها به‌نسبت سال ۲۰۱۶ بیت کوین‌های کمتری در اختیار دارند و ثروت آنها (بر حسب دلار)، نسبت به سال ۲۰۱۷ کمتر است.

طبق گزارش‌ها، نهنگ‌های بیت کوین تمایل بسیاری به نگه‌داری ارزهای خود دارند و بسیاری از آنها بیش از پنج سال است که ارزهای خود را جابه‌جا نکرده‌اند. نکته جالب اینجاست که طی این پنج سال چندین بار شاهد کاهش شدید قیمت بیت کوین بودیم. به‌عنوان مثال، ۱۲ مارس، قیمت بیت کوین با کاهش قیمت به ۳,۶۰۰ دلار رسید، اما نهنگ‌ها ارزهای خود را نفروختند!

صد البته باید به یاد داشت که آنها توانایی ایجاد نوسانات قیمتی را دارند. ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد)، قیمت بیت کوین به رقمی کمتر از ۹,۰۰۰ دلار سقوط کرد و این در حالی بود که نهنگ‌ها چیزی در حدود ۳۰ میلیون دلار از سرمایه خود را در پلتفرم قراردادهای آتی بیت مکس (BitMEX) از دست دادند و برای جبران این سرمایه، اقدام به فروش بیت کوین‌هایشان کردند.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
امین
امین
1 سال پیش

الان هر کس چه مقدار بیت کوین داشته باشه، نهنگه؟

محمد
محمد
1 سال پیش

سلام ممنون بخاطر مطلب خوبتان
الان زمان خوبی برای ورود به بازار های ارز دیجیتال است؟
آیا خرید بیت کوین اکنون با توجه به خطر کنونی نهنگ ها کار عاقلانه ای است؟
با تشکر

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.