تراکنش‌های بیت کوین اکنون گران‌تر از هر زمان دیگری هستند

تراکنش‌های بیت کوین اکنون گران‌تر از هر زمان دیگری هستند

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به بالاترین سطح در طول تاریخ این ارز دیجیتال رسیده است. کاهش هش‌ریت در چین به‌علاوه حجم بالای تراکنش‌های بیت کوین، عواملی هستند که باعث افزایش کارمزدها شده‌اند.

به گزارش کوین دسک و به نقل از منابع آگاه، میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به ۵۹ دلار رسیده است. این در حالی است که در اوج بازار صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷، کارمزد تراکنش‌های این ارز دیجیتال نتوانسته بود از ۵۰ دلار عبور کند.

تراکنش‌های بیت کوین اکنون گران‌تر از هر زمان دیگری هستند
نمودار کارمزدهای تراکنش‌های بیت کوین از سال ۲۰۱۶ تاکنون

در روزهایی به ‌سر می‌بریم که تقاضا برای تراکنش‌های بیت کوین به بیشترین حد خود رسیده و سختی شبکه آن افزایش یافته است. در این بین، مشکلاتی برای معادن زغال‌سنگ در چین به ‌وجود آمده که باعث توقف فعالیت‌ فارم‌های استخراج در برخی از مناطق این کشور شده است. لازم به ذکر است که چین بیشترین هش‌ریت را در بین کشورهای جهان داراست و اتفاقات این‌چنینی می‌تواند بر هش‌ریت کل شبکه بیت کوین تأثیرگذار باشد. گزارش‌های به‌دست‌آمده از استخرهای استخراج حاکی از آن است که هش‌ریت شبکه بیت کوین با ۲۵ درصد کاهش، به ۱۲۵ هگزاهش در ثانیه رسیده است.

توماس هلر (Thomas Heller)، مدیر ارشد توسعه شرکت کامپس ماینینگ (Compass Mining) در این رابطه می‌گوید:

کمبود دستگاه‌های ای سیک، افزایش شدید قیمت بیت کوین و کاهش ناگهانی هش‌ریت عواملی هستند که دست به دست هم دادند تا به کند شدن فرایند استخراج بلاک‌ها و افزایش کارمزدها بینجامند.

با اتفاقی که در چین افتاد، می‌توان گفت که یک چهارم هش‌ریت کل جهان با مشکل مواجه شده است. از سوی دیگر، سختی شبکه بیت کوین نیز در بیشترین حد خود قرار دارد. مجموعه این عوامل باعث کند شدن فرایند استخراج بلاک‌های بیت کوین شده است. در حال حاضر، استخراج برخی از بلاک‌های بیت کوین بیش از یک ساعت طول می‌کشد و حتی استخراج یکی از بلاک‌های بیت کوین در روزهای اخیر، دو ساعت به طول انجامید؛ که در نوع خود اتفاق نادری است.

سختی شبکه بیت کوین در روزهای ابتدایی ما مه (اواسط اردیبهشت) تنظیم می‌شود. تنظیم سختی در شبکه بیت کوین، یک فرایند خود‌اصلاح‌کننده است که هر دو هفته (به‌بیان دقیق‌تر، پس از هر ۲۰۱۶ بلاک) اتفاق می‌افتد.

البته سختی شبکه بیت کوین معمولاً تا سقف ۲۵ درصد اصلاح می‌شود؛ اما داده‌های فعلی حاکی از آن است که برای جبران کاهش هش‌ریتی که اتفاق افتاده، این سختی به اصلاح ۳۰ درصدی نیاز دارد. این به این معنی است که به‌احتمال زیاد، در اصلاح بعدی نیز با کاهش سختی مواجه خواهیم شد. البته اگر تا آن زمان، مشکل هش‌ریت حل شود و این ماینرها فعالیت‌های خود را از سر بگیرند، قضیه طور دیگری خواهد بود.

هلر در خصوص آغاز فعالیت ماینرها می‌گوید:

ما منتظر خبرهای جدیدتر در مورد زمان آغاز کار این ماینرها در روزهای آینده هستیم. اگر همه‌چیز مطابق برنامه پیش برود، این ماینرها احتمالاً تا پایان هفته فعالیت خود را شروع خواهند کرد. البته قرار است ماینرهایی که در منطقه شین جیانگ چین قرار دارند، به‌دلیل آغاز فصول بارانی چین، به منطقه سیچوآن منتقل شوند.

در آخر این که ماینرهای استخر F2Pool در مصاحبه خود با کوین دسک، گفتند که از زمان دقیق آغاز به کار این ماینرها مطلع نیستند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
aghil
aghil
3 سال قبل

تا 340 دلار هم درخواست کارمزد کرده ازم که واقعا خیلی زیاده و حدود 10 روز پیش 30 دلار بود

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
3 سال قبل

من اگه بخوام بیت کوین هارو از صرافی به کیف پول موبایلی انتقال بدم باید تقیبا یه میلیون پول بدم خیلی زیاده اتروم هم همچنین
دوج هم زیاده تقریبا 20 دوج البته نسبت به اینا کمه
من می ذارم تو صرافی بمونه

مهدی حیدری
مهدی حیدری
3 سال قبل

میتونی رو شبکه ی بایننس انتقال بدی که کارمزدش حدودا 20سنت هست

علیزاده
علیزاده
3 سال قبل

چطور میشه این کارو کرد؟

فرد
فرد
3 سال قبل

کی گفته کارمزد بایننس 20سنت است؟

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل
پاسخ  فرد

میتونی خودت یه نگاهی بندازی

علی
علی
3 سال قبل

این طور که بوش میاد شاید دوباره شاهد ریزش باشیم