تحلیلگری که روند صعودی ۲۰۱۹ را پیش‌بینی کرده بود: امکان اصلاح ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین وجود دارد

تحلیلگری که روند صعودی ۲۰۱۹ را پیش‌بینی کرده بود: امکان اصلاح ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین وجود دارد

بیت کوین (BTC) در آخرین روز هفته جاری نیز نتوانست از مقاومت هفتگی عبور کند. این در حالی است که امروز، ۸ جولای (۱۷ تیر)، همچنان سطح حمایتی ۱۱,۰۰۰ دلار حفظ شده است و قیمت در حال تلاش برای عبور از مقاومت ۱۲ هزار دلار است.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵.۲۷ درصد افزایش پیدا کرده است. طی هفته گذشته، نرخ مبادله‌ی بیت کوین و دلار آمریکا، با ثباتی نسبی همراه بوده و بین ۱۰,۸۰۰ و ۱۱,۶۸۰ دلار در نوسان بود.

تحلیلگری که روند صعودی 2019 را پیش‌بینی کرده بود: امکان اصلاح 80 درصدی قیمت بیت کوین وجود دارد

در حال حاضر، بسیاری از مفسران بازار معتقدند که این رفتار کوتاه مدت بیت کوین می‌تواند طی هفته‌ها یا روزهای آتی باعث ایجاد کف‌های پایین‌تری (lower lows) در نمودار شود.

جاش ریجر (Josh Rager) یکی از مفسران بیت کوین که در حال حاضر تحلیل‌های بسیاری در مورد قیمت این ارز دیجیتال انجام داده، اعلام کرد که قیمت بیت کوین در پایان هفته گذشته، به ۱۱,۴۴۰ رسید که این میزان، کمی از سطح مقاومت بالاتر بوده است. وی اظهار داشت:

به نظر من، با نگاهی به سقف‌های پایین‌تر (lower lows) در نمودارهای چهار ساعتی، می‌توان دریافت که روند قیمت در هفته‌ی پیش رو، کمی نزولی خواهد بود.

در طرف دیگر، پیتر برندت ( Peter Brandt)، از دیگر تحلیلگران پرآوازه‌ی بیت کوین، نگران‌تر از ریجر به نظر می‌رسد. او که پیش‌تر در ارتباط با مرگ احتمالی آلت کوین‌ها هشدار داده بود، این بار انگشت را به سمت بیت کوین نشانه رفته و از احتمال عقب‌گشت قیمت بیت کوین گفت. وی روز یکشنبه اظهار داشت:

در صورتی‌ که روند پارابولیک فعلی نقض شود، می‌توان انتظار داشت که طی هفت ماه، اصلاحی ۸۰ درصدی یا کمتر رخ دهد و سهمی‌هایی جدید با منحنی‌هایی کوچک‌تر ایجاد شوند.

عده‌ای نیز که پیش‌تر، کاهش قیمت دوباره بیت کوین را امری واهی می‌دانستند، از کاهش ۲۰ درصدی قیمت این ارز دیجیتال برتر، سخن به میان می‌آورند.

بازار آلت کوین‌ها نیز در روزهای گذشته شاهد تغییرات اندکی بوده است؛ به استثنای اتریوم (ETH) که قیمت آن با صعودی ۶ درصدی، به بالای ۳۰۰ دلار رسید.

قیمت اتریوم در هفته اخیر

حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال، امروز روی ۳۳۶ میلیارد دلار ثابت مانده و سهم بیت کوین نیز ۶۲.۹ درصد گزارش شده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
رامین
رامین
4 سال قبل

با توجه به نصف شدن پاداش استخراج در سال 2020 قیمت بیت کوین مثل تاریخ ادوار گذشته مجددا چند برابر خواهد شد

امین
امین
4 سال قبل

پیش بینی های ساده ... بدون هییییییچ عقبه و استدلالی....هرکدام یک جورش را میگویند تا یکی در بی آید.
بیخیال عامو...تا عید2020 ...تقریبا 5 ماه دیگر....اتفاقی جز صعود نخواهد بود.
بعدش خدا بزرگه

امیر لوکو
امیر لوکو
4 سال قبل
پاسخ  امین

بعله ، دقیقا?

سعید
سعید
4 سال قبل

بنظر من بیت کوین در نهایت صعودی خواهد بود چون واقعا یه چیزه کمیابه اونایی که ماین میکنن میتونن ببینن که سختی شبکه بصورت خیلی سریعی داره زیاد میشه و بیت کوین هایی که بدست میاد روز به روز کمتر میشن حدود یه سال دیگه هم بلآک ریورد نصف میشه همه اینها باعث کم شدن عرضه بیتکوین میشن که باعث خواهد شد قیمتش بالا بره.

بابک
بابک
4 سال قبل

80 درصد اصلاح از قیمت فعلی یعنی خداحافظ بیتِ عزیز

رضا
رضا
4 سال قبل

مگه جنگه ۸۰ درصد اصلاح بشه؟ هالوینگ اجازه اصلاح بزرگ رو نخواهد داد...