بزرگ‌ترین سقوط بازارهای سهام از سال ۲۰۰۹ رقم خورد؛ همچنان بیت کوین پایدارتر است

بزرگ‌ترین سقوط بازارهای سهام از سال  ۲۰۰۹ رقم خورد؛ همچنان بیت کوین پایدارتر است

شاخص نوسانات VIX، که شاخص اصلی میزان ریسک در بازار بورس آمریکاست، با جهشی چشم‌گیر در روز ۹ مارس (۱۹ اسفند) به رقم ۵۵ رسید. این عدد بیشترین میزان از سال ۲۰۰۹ است. علاوه بر این، مذاکرات نفتی عربستان و روسیه خوب پیش نرفته و باعث افت شدید قیمت شده است. تمام این عوامل باعث شده است قیمت نفت برنت به ۳۶ دلار سقوط کند که ۲۰ درصد کمتر از کمینه قبلی است. در این میان بیت کوین با وجود سقوط پایدارتر از بقیه کلاس‌های دارایی به نظر می‌رسد.

به گزارش کوین تلگراف، شاخص میانگین صنعت داوجونز نیز با افت ۶.۹ درصدی، بزرگ‌ترین زیان روزانه تاریخ خود را تجربه کرد. شاخص FTSE انگلس نیز افت ۷.۷ درصدی را نشان می‌دهد. وضعیت بازارهای آسیایی نیز تفاوت چندانی با اروپا و آمریکا نداشت. بورس نیکیِ ژاپن در یک روز نزول ۵.۱ درصدی را ثبت کرده است.

یکی دیگر از علائم این سقوط جهانی، این است که بازده ۱۰ ساله اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا برای اولین بار در تاریخ به زیر ۰.۵ درصد سقوط کرد. این یک شاخص مهم است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران به شدت دنبال پناهگاه امنی برای سرمایه‌هایشان هستند.

اما قیمت طلا بعد از اینکه شب گذشته اوج ۱,۷۰۰ دلاری برای هر انس را تجربه کرد، به ۱,۶۷۳ دلار برگشته است. این دارایی در ماه مارس ۵.۶ درصد رشد قیمت داشته است. طلا در مدتی که اپیدمی کرونا کشورهای بسیاری را درگیر خود کرده است، عملکرد مطلوبی از خود نشان داده است.

در طرف دیگر، بیت کوین در ۴۸ ساعت اخیر سقوط ۱۳ درصدی را تجربه کرد و به پایین‌ترین سطح قیمتی خود در دو ماه گذشته، یعنی ۷,۷۵۰ دلار رسید.

عملکرد نامطلوب بیت کوین به عنوان دارایی برای ذخیره ارزش در بحران اخیر
قیمت بیت کوین در تایم فریم ۶ ساعته

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی کوین بیس، شوکه شدن خود از نوسانات اخیر را در توییتی نشان داد:

با کمال تعجب شاهد این هستیم که قیمت بیت کوین در شرایط فعلی در حال سقوط است. انتظار کاملا برعکسی داشتم.

آری دیوید پاول (Ari David Paul)، بنیان‌گذار بلاک‌تاور (BlockTower) نیز در توییتی گفت علی‌رغم سقوط ۲۵ درصدی قیمت بیت کوین در یک ماه اخیر، این ارز دیجیتال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۵ درصد رشد کرده است.

تونی استورات (Tony Stewart)، معامله‌گر بازارهای مشتقه نیز در توییتی اظهار کرد شاخص معاملات اختیار که شاخص خوبی برای سنجش ترس است، در هفته گذشته به شدت افزایش یافته است:

این شاخص نشان می‌دهد روند نزولی ادامه خواهد داشت.

دنیس دیک (Dennis Dick)، تریدر خصوصی در شرکت برایت (Bright) در این مورد گفت:

این احتمال وجود دارد که در نقطه آغازین مرحله دوم بحران مالی باشیم. این احتمال دور از ذهن بود، اما وضعیت بازار نفت در پایان هفته گذشته آن را تقویت کرد.

قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

با اصلاح قیمت بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز افت قیمت زیادی را تجربه کرده‌اند. اتر، بیت کوین کش و لایت کوین هر کدام به ترتیب، ۸.۸۶، ۷.۷۲ و ۱۰.۴۲ درصد افت قیمت داشته‌اند.

ارزش بازار کلی ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود ۲۲۰ میلیارد دلار و سهم بیت کوین از این بازار ۶۴ درصد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
بیل و کلنگ به دست
بیل و کلنگ به دست
۴ سال قبل

بیل و کلنگ به دست سه روز پیش تو تحلیل قیمت افت بین کویین دقیقا همین اخبار رو نوشته است برید بخونید!!!!!