آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار می‌شود؟/ آماده سقوط باشیم؟

آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار می‌شود؟/ آماده سقوط باشیم؟

یکی از اصول تحلیل تکنیکال که بیشتر جنبه روانشناسانه دارد بیان می‌کند که افراد فعال در یک بازار نسبت به تغییرات و نوسانات قیمت در طول زمان واکنش مشابهی خواهند داشت که این مهم یکی از اصول فلسفی تحلیل تکنیکال است که تعریف آن به این صورت است “تاریخ تکرار می‌شود”.

برای مثال به دو عکس زیر که یکی نحوه‌ی قرار گرفتن سقف ها در بیت کوین در قیمت ۱۹,۰۰۰ دلار و قبل از ریزش بزرگ بیت کوین و دیگری نحوه‌ی قرار گرفتن سقف های قیمتی در قیمت فعلی را نشان می‌دهد، توجه کنید:

بررسی نمودار قیمت بیت کوین در سقف تاریخی (19000 دلار)

بررسی نمودار قیمت بیت کوین در سقف تاریخی (۱۹۰۰۰ دلار)

آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار می‌شود؟/ آماده سقوط باشیم؟

بررسی نمودار قیمت بیت کوین در قیمت فعلی

با بررسی سقف های مشخص شده با پیکان قرمز و مقایسه‌ی دو تصویر به شباهت قرارگیری این سقف ها در کنار هم و در دو تاریخ متفاوت، پی خواهیم برد. پس این انتظار که قیمت طبق اصل تکرار تاریخ شاهد نزول قیمتی باشد دور از ذهن نخواهد بود.

در نمودار زیر در تایم فریم هفتگی نیز میبینیم که قیمت در بازه‌ی ۱۲,۷۰۰ الی ۱۳,۳۰۰ دلار با چه مقاومت های سنگینی درگیر است:

بررسی مقاومت سنگین بیت کوین در تایم فریم هفتگی

بررسی مقاومت سنگین بیت کوین در تایم فریم هفتگی

با توجه به عوامل ذکر شده انتظار برای اصلاح بیت کوین تا سطوح پایین تر قیمتی (۸,۵۰۰ دلار) در کوتاه مدت دور از ذهن نخواهد بود.

نتیجه‌گیری

محدوده‌ی ۱۲,۷۰۰ الی ۱۳,۳۰۰ دلار برای بیت کوین مقاومت بسیار سنگین محسوب می‌شود و قیمت از رد کردن این محدوده در حال حاضر دوری کرده است. در کوتاه مدت برای بیت کوین انتظار اصلاح قیمتی تا سطح ۸,۵۰۰ دلار را خواهیم داشت سپس بعد از شکسته شدن مقاومت سنگین ذکر شده قدرت برای صعود و احتمال دیدن اهداف بالاتر بیشتر خواهد شد.

 

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
امیر
امیر
4 سال قبل

سلام.آقای غلامی عزیز چون شما به طور پیوسته ارزها رو ترید می کنید نظرتون چیه تو این مقطع احتمال صعود مجدد رو می دید یا همین طور روند نزولی پیوسته چند روز گذشته ادامه پیدا می کنه؟ موندیم سر دوراهی که ریسک خیلی بالای صبر کردن و افزایش قیمت در ماه آینده یا شاید بعدتر رو ببینیم یا تا دیر نشده به همین مبلغ پایین فعلی بسنده کنیم :((

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل
پاسخ  امیر

احتمال نزول و اصلاح به مراتب بیشتر از رد کردن این مقاومت در کوتاه مدت هست امیر جان

DuKToOR
DuKToOR
4 سال قبل

الان این تحلیل رو خوندم چه قدر دقیق تشخیص دادید

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل
پاسخ  DuKToOR

ممنونم از توجه نظرتون