atlasarzdigital

آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار می‌شود؟/ آماده سقوط باشیم؟

آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار می‌شود؟/ آماده سقوط باشیم؟

یکی از اصول تحلیل تکنیکال که بیشتر جنبه روانشناسانه دارد بیان می‌کند که افراد فعال در یک بازار نسبت به تغییرات و نوسانات قیمت در طول زمان واکنش مشابهی خواهند داشت که این مهم یکی از اصول فلسفی تحلیل تکنیکال است که تعریف آن به این صورت است “تاریخ تکرار می‌شود”.

برای مثال به دو عکس زیر که یکی نحوه‌ی قرار گرفتن سقف ها در بیت کوین در قیمت 19,000 دلار و قبل از ریزش بزرگ بیت کوین و دیگری نحوه‌ی قرار گرفتن سقف های قیمتی در قیمت فعلی را نشان می‌دهد، توجه کنید:

بررسی نمودار قیمت بیت کوین در سقف تاریخی (19000 دلار)

بررسی نمودار قیمت بیت کوین در سقف تاریخی (19000 دلار)

آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار می‌شود؟/ آماده سقوط باشیم؟

بررسی نمودار قیمت بیت کوین در قیمت فعلی

با بررسی سقف های مشخص شده با پیکان قرمز و مقایسه‌ی دو تصویر به شباهت قرارگیری این سقف ها در کنار هم و در دو تاریخ متفاوت، پی خواهیم برد. پس این انتظار که قیمت طبق اصل تکرار تاریخ شاهد نزول قیمتی باشد دور از ذهن نخواهد بود.

در نمودار زیر در تایم فریم هفتگی نیز میبینیم که قیمت در بازه‌ی 12,700 الی 13,300 دلار با چه مقاومت های سنگینی درگیر است:

بررسی مقاومت سنگین بیت کوین در تایم فریم هفتگی

بررسی مقاومت سنگین بیت کوین در تایم فریم هفتگی

با توجه به عوامل ذکر شده انتظار برای اصلاح بیت کوین تا سطوح پایین تر قیمتی (8,500 دلار) در کوتاه مدت دور از ذهن نخواهد بود.

نتیجه‌گیری

محدوده‌ی 12,700 الی 13,300 دلار برای بیت کوین مقاومت بسیار سنگین محسوب می‌شود و قیمت از رد کردن این محدوده در حال حاضر دوری کرده است. در کوتاه مدت برای بیت کوین انتظار اصلاح قیمتی تا سطح 8,500 دلار را خواهیم داشت سپس بعد از شکسته شدن مقاومت سنگین ذکر شده قدرت برای صعود و احتمال دیدن اهداف بالاتر بیشتر خواهد شد.

 

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
امیر
امیر
1 سال پیش

سلام.آقای غلامی عزیز چون شما به طور پیوسته ارزها رو ترید می کنید نظرتون چیه تو این مقطع احتمال صعود مجدد رو می دید یا همین طور روند نزولی پیوسته چند روز گذشته ادامه پیدا می کنه؟ موندیم سر دوراهی که ریسک خیلی بالای صبر کردن و افزایش قیمت در ماه آینده یا شاید بعدتر رو ببینیم یا تا دیر نشده به همین مبلغ پایین فعلی بسنده کنیم :((

DuKToOR
DuKToOR
11 ماه پیش

الان این تحلیل رو خوندم چه قدر دقیق تشخیص دادید

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار می‌شود؟/ آماده سقوط باشیم؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
4
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x