گری اسکیل ۳ برابر میزان استخراج‌شده در یک ماه بیت کوین می‌خرد

گری اسکیل ۳ برابر میزان استخراج‌شده در یک ماه بیت کوین می‌خرد

طبق داده‌های تازه، گری اسکیل (Grayscale) در هر ماه، ۳ برابر بیشتر از میزان استخراج‌شده در بازه‌ای مشابه، بیت کوین می‌خرد. در حال حاضر حدود ۲۰ میلیارد دلار بیت کوین تحت مدیریت این شرکت است.

به گزارش کوین تلگراف، مؤسسه گری اسکیل، غول سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال، دارایی‌های تحت مدیریت خود را به ۲۰ میلیارد دلار افزایش داده و مبلغی معادل ۳ برابر بیت کوین‌های استخراج شده در ماه دسامبر (آذر و دی) خریداری کرده است.

بر اساس داده‌های منتشرشده از سوی رسانه تحلیلی کوین ۹۸ آنالیتیکس (Coin ۹۸ Analytics)، گری اسکیل تقریباً ۳ برابر مبلغی که در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر و دی) به بازار اضافه شد، بیت کوین خریده است.

در ماهی که گذشت گری اسکیل ۷۲,۹۵۰ واحد بیت کوین (BTC)، معادل ۲.۱۳۲ میلیارد دلار را به دارایی‌های تحت مدیریت خود اضافه کرد. این در حالی است که ماینرها تنها ۲۸,۱۱۲ واحد بیت کوین تولید کرده‌اند، مبلغی که تنها ۳۸.۵ درصد از خرید گری اسکیل را پوشش می‌دهد.

این ارقام مهر تأییدی بر افزایش فشار نقدینگی در بازار بیت کوین است، جایی که تمام سرمایه‌گذاران بزرگ دارایی‌های در دسترس را می‌بلعند، از گردش خارج می‌کنند و برای نگهداری بلندمدت به کیف‌پول‌های سرد انتقال می‌دهند.

این پدیده در نوامبر ۲۰۲۰ (آبان و آذر) هم دیده می‌شد، اما در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر و دی) به وضوح شاهد افزایش تقاضای گری اسکیل و سایر شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین بودیم.

گری‌اسکیل ۳ برابر میزان استخراج‌شده در یک ماه بیت کوین می‌خرد
مقایسه بیت کوین‌های استخراج شده و خرید گری اسکیل در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر و دی)

در حالی که در شب سال نو میلادی عقربه‌های ساعت به نیمه شب نزدیک می‌شد، بَری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیرعامل گری اسکیل ، رسیدن دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت به ۲۰ میلیارد دلار را جشن گرفت، این در حالی است که سال گذشته دارایی‌های تحت مدیریت گری اسکیل تنها ۲ میلیارد دلار بود.

گری‌اسکیل ۳ برابر میزان استخراج‌شده در یک ماه بیت کوین می‌خرد
گزارش دارایی‌های موجود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال گری اسکیل در ۳۱ دسامبر (۱۱ دی)

شرکت گری اسکیل هم‌اکنون با ۱۷.۴۷۵ میلیارد دلار دارایی بیت کوین، با پیشی گرفتن از سایر سرمایه‌‌گذاران بازار، بزرگ‌ترین بازیگر سازمانی بیت کوین است. مایکرواستراتژی (MicroStrategy) تازه‌وارد نیز، با وجود آن که در زمینه سرمایه‌گذاری فعالیت نمی‌کند، هم‌اکنون ۷۰,۴۷۰ واحد بیت کوین، معادل ۲.۰۶ میلیارد دلار، در اختیار دارد.

تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که افزایش تقاضای شرکت‌ها برای خرید بیت کوین‌های تازه استخراج‌شده به شکل‌گیری جنگ سفارشات خرید و افزایش قیمت کمک می‌کند. در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر و دی) فروشندگان بیت کوین با درخواست‌های جدی خریداران رو‌به‌رو شدند. در آن زمان ثبت اوج‌های تاریخی قیمت بیت کوین باعث شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران سود کنند.

در زمان انتشار این گزارش، بیت کوین بالای ۲۹,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و شب گذشته نیز موفق شد تا ۲۹,۵۰۰ دلار اوج بگیرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
حمید
حمید
3 سال قبل

گفته می خرم نه اینکه خریده ! هنوز چیزی نشده 4هزار دلار قیمت رفته بالا !

Tahereh 54
Tahereh 54
3 سال قبل

سلام شرکت های بیت کوین خریدسودرشدمیکند. آیاصرافی ایران کارنمیکند؟

سعید
سعید
3 سال قبل

وقتی گری اسکیل خریدهاش تموم بشه بنظرتون چی میشه؟؟؟ کسی پیدا میشه با این قیمت بیتکوین بخره؟؟؟

علی
علی
3 سال قبل

شرکت های گنده بیتکوین ها رو حداقل تا 5 سال نگه میدارن مثله اقا پژمان نیستن که امروز بخرند و فردا بفروشند

سیامک
سیامک
3 سال قبل

گری اسکیل شده مثل ماهی های تازه وارد تو بازار! میخواد کل شرکت . به باد بده ((((:

سعید
سعید
3 سال قبل

همین شرکت ها بخوان بیتکوین هاشون رو بعدا بفروشن چی میشه ؟؟؟؟ دقیقا برعکس الان قیمت ها میریزه

فکری
فکری
3 سال قبل
پاسخ  سعید

بهتره بگیم بعد از اینکه فروختن

ارسلان
ارسلان
3 سال قبل
پاسخ  سعید

به نظر من هیچوقت نمیان یکجا بیت هاشون رو بفروشن، سعی میکنند پارت پارت اقدام به فروش کنند که هم به بازار شوک وارد نشه و هم بتونن تو قیمت های بالاتر هم بفروشن. ولی اگر نیتشون خرید دوباره در قیمت های پایین تر باشه شاید پنیک بزنن واقعا.

علی
علی
3 سال قبل
پاسخ  سعید

اگه بفروشن...