ارزش بازار بیت کوین حالا از بزرگترین بانک آمریکا بیشتر است

ارزش بازار بیت کوین حالا از بزرگترین بانک آمریکا بیشتر است

سه سال پیش، جیمی دیمون (Jamie Dimon)،‌ رئیس جی‌پی مورگان (JP Morgan)، بیت کوین را کلاهبرداری خواند؛ امروز، ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار جی‌پی مورگان بیشتر شد!

به گزارش دیکریپت، ارزش بازار بیت کوین پس از عبور قیمت این ارز دیجیتال از ۲۱,۰۰۰ دلار، به ۳۸۳.۹ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که ارزش بازار جی‌پی مورگان، به‌عنوان هفتمین بانک بزرگ دنیا، ۲۶۷.۱ میلیارد دلار است؛ یعنی ۴.۵ درصد کمتر از ارزش بازار بیت کوین.

ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار نام‌هایی نظیر مسترکارت، نتفلیکس و بانک آو آمریکا (Bank of America) هم بیشتر است.

بیت کوین و جی‌پی مورگان هیچ وقت رابطه نزدیکی با هم نداشتند. دیمون در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که بیت کوین «یک چیز حقیقی نیست» و دولت‌های یک روز آن را «له» خواهند کرد. او همچنین افرادی را که بیت کوین می‌خرند «احمق» نامیده بود.

از آن زمان تا به حال، بیت کوین سقوط‌ها و احیاهای زیادی را پشت سر گذاشته است، و حالا هم که اوج جدیدی را ثبت کرده است، همچنان جی‌پی مورگان رابطه چندان خوبی با پادشاه ارزهای دیجیتال ندارد.

از سوی دیگر، بسیاری از شرکت‌ها و نام‌های بزرگ از شرکت‌های سرمایه‌گذاری و پوشش ریسک گرفته تا شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به‌سمت بیت کوین روی آورده‌اند. تعداد این شرکت‌ها روزبه‌روز هم بیشتر می‌شود.

مایکرواستراتژی یکی از این نام‌هاست. این شرکت تا به حال حدود نیم میلیارد دلار بیت کوین خریده است. جک دورسی، بنیان‌گذار توییتر و از سهام‌داران اصلی شرکت اسکوئر هم پیش‌تر اعلام کرده بود که از طریق اسکوئر حدود ۵۰ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. مس میوچوال (MassMutual)، از شرکت‌های بزرگ بیمه در جهان، به‌تازگی اعلام کرده است که حدود ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریده است.

شایان ذکر است که ماه اکتبر (مهر)، جی‌پی مورگان اذعان کرد که بیت کوین در حال رقابت با طلاست. می‌توان گفت که از آن زمان تا به حال، رویکرد جیمی دیمون نسبت به بیت کوین هم کمی آرام‌تر شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
مهدی اینده نگر
مهدی اینده نگر
3 سال قبل

این دهه بازار از ان ارزهای دیچیتال هستش.اول بیت کوین بعد الت کوین های درست و درمون.موفق باشید.........

محمد
محمد
3 سال قبل

4ساله ميخوام بيت بخرم حداقل يك ميليارد تومن ولي از اينكه فيشنگ نكنن پولمو هنوز جرات نكردم بخرم ... هرچند ميدونم اشتباه كردم تعلل كردم

باقر
باقر
3 سال قبل
پاسخ  محمد

منم مثل شما، فدای سلامتیت و دوری از استرس بودن که بالاترین سرمایه هستش، یه استرس کمتر، بهتر

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل
پاسخ  محمد

بزرگترین اشتباه زندگیتو کردی.... به ما عاشقان بیت بپیوند... ????

فرهاد
فرهاد
3 سال قبل
پاسخ  محمد

چهارسال؟؟؟ بشین بچه جووون... چرا چرت و پرت میگی... خخخخخخخ

mowj
mowj
3 سال قبل
پاسخ  محمد

نکشیمون جوون