صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ ذخایر بیت کوین خود را افزایش داده‌اند

صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ ذخایر بیت کوین خود را افزایش داده‌اند

بایننس و بیت مکس (BitMEX)، دو صرافی مشهور ارزهای دیجیتال هستند که طبق گزارش‌ها در سال ۲۰۱۹، ذخیره بیت کوین خود را افزایش دادند.

به گزارش یوتودی و بر اساس داده‌های کوین متریکز، در حالی که بایننس و بیت مکس ذخیره بیت کوین خود را بیشتر کرده‌اند، ذخیره بیت کوین صرافی پولونیکس (Poloniex) با کاهشی چشم گیر همراه بوده است. پولونیکس ماه اکتبر (مهر) سال گذشته میلادی توسط یک گروه آسیایی که نامش فاش نشده، خریداری شد.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ ذخایر بیت کوین خود را افزایش داده‌اند
تغییرات ذخایر بیت کوین در صرافی‌های مختلف از سال ۲۰۱۶

پیش از خرید دوباره پولونیکس توسط یک گروه آسیایی، این صرافی توسط سرکل (Circle) با رقم نجومی ۴۰۰ میلیون دلار خریداری شد (فوریه سال ۲۰۱۹). پیش از خریداری پولونیکس توسط سرکل، این صرافی یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی در حوزه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شد، اما رفته رفته محبوبیت خود را از دست داد. کمی بعد و پس از خرید دوباره آن، به پلتفرم اصلی در معاملات ارز ترون (Tron) بدل شد. جاستین سان (Justin Sun)، مدیرعامل ترون، نیز تایید کرد که در این صرافی سرمایه‌گذاری کرده است. تایید این خبر در حالی انجام شد قبل از آن سان ارتباطش با پولونیکس را انکار می‌کرد.

با نگاهی به نمودار زیر می‌توان فهمید که با کاهش ذخایر بیت کوین پولونیکس، کاربران آن نیز کاهش یافتند.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ ذخایر بیت کوین خود را افزایش داده‌اند
تغییرات کاربران صرافی پولونیکس و ذخایر بیت کوین این صرافی

بیت مکس و پولونیکس هر دو در سال ۲۰۱۴ پایه‌گذاری شدند اما تنها بیت مکس بود که توانست با پیشرفتی چشم‌گیر به یک غول در حوزه صرافی‌های ارزهای دیجیتال بدل شود؛ این محوبیت تا جایی پیش رفت که حتی اقدامات کمیسیون معاملاتی معاملات آتی آمریکا (CFTC) و لو رفتن ۲۰,۰۰۰ ایمیل آنها نیز نتوانست از محبوبیت آنها بکاهد.

لازم به ذکر است که در آمار ارائه‌شده صرافی شماره یک آمریکا، کوین بیس (Coinbase)، لحاظ نشده است. گفته می‌شود این صرافی با دارا بودن ۵ درصد از کل ذخیره بیت کوین در چرخش، یکی از بزرگترین صرافی‌ها از این حیث است. کسب مالکیت زاپو (Xapo) نقش بسزایی در افزایش ذخیره بیت کوین‌های صرافی کوین بیس داشت.

طبق گزارش‌ها، ده درصد از کل ارزهای دیجیتال دنیا در اختیار صرافی‌های ارزهای دیجیتال است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه