سقوط همزمان قیمت بیت کوین و طلا

سقوط همزمان قیمت بیت کوین و طلا

قیمت بیت کوین پس از جهش اخیر و رسیدن به ۱۲,۰۰۰ دلار، حالا به محدوده‌ ۱۱,۳۰۰ دلاری سقوط کرده است. به‌عقیده بسیاری، سقوط قیمت طلا، تأثیر زیادی بر کاهش قیمت بیت کوین داشته است.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین درحال‌حاضر با قیمت ۱۱,۳۰۰ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که روز گذشته قیمت طلا به‌اندازه ۴.۲ درصد از اوج قیمت ۲,۰۷۵ دلاری که روز جمعه به آن رسیده بود افت کرد. قیمت طلا درحال‌حاضر ۱,۹۸۸ دلار است.

در ماه‌های گذشته شاهد قوی‌ترشدن همبستگی مثبت میان بیت کوین و طلا بودیم. در نتیجه این همبستگی، کاهش قیمت طلا نیز بر سقوط بیت کوین تأثیرگذار بود و پادشاه ارزهای دیجیتال به سطوح قیمتی پایین‌تر رسید.

سقوط همزمان قیمت بیت کوین و طلا
نوسانات قیمت طلا و بیت کوین

همان طور که در نمودار مشاهده می‌کنید، طلا از ۱,۸۰۰ دلار جهش خود را آغاز کرد و طی سه هفته منتهی به ۷ اوت (۱۷ مرداد) توانست به اوج تاریخی ۲,۰۷۵ دلار برسد. بیت کوین هم در بازه‌ای مشابه موفق شد تا از قیمت ۹,۱۰۰ دلار به ۱۲,۱۱۸ دلار برسد.

داده‌های اسکیو (Skew) در ارتباط با همبستگی میان طلا و بیت کوین نشان می‌دهد که همبستگی این دو دارایی به رکورد تازه ۶۸.۹٪ رسیده است.

ازآنجاکه بسیاری بیت کوین را یک ذخیره ارزش مناسب می‌دانند، افزایش فروش طلا بر قیمت این ارز دیجیتال هم تأثیرگذار خواهد بود. شرکت سرمایه‌گذاری «QCP» در کانال تلگرامی خود در این رابطه نوشت:

همزمان با افزایش سود اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری، خطر سقوط قیمت برای طلا هم خود را نشان داده است.

این شرکت سرمایه‌گذاری در ادامه افزود که سرمایه‌گذاران باید به‌خوبی نوسانات طلا و اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری را تحت‌نظر بگیرند، چراکه ارزش آنها ممکن است بر قیمت بیت کوین و اتر تأثیرگذار باشد.

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله درحال‌حاضر در محدوده ۰.۶٪ قرار دارد که پیش‌تر در محدوده ۰.۵% قرار داشت.

ازآنجاکه طلا نرخ سود ندارد، این احتمال وجود دارد که سقوط قیمت شدیدتری را تجربه کند. با کاهش قیمت طلا، ممکن است قیمت بیت کوین نیز پایین‌تر رود. جول کروگر (Joel Kruger)، استراتژیست سرمایه‌گذاری در شرکت ال‌مکس دیجیتال (LMAX Digital)، ضمن بیان این مسئله که سقوط بازار سهام خطر بزرگتری برای جهش صعودی بیت کوین به حساب می‌آید، افزود:

با توجه به افزایش ارزش برخی سهم‌ها و خطر تغییر روند در این بازار، تغییرات [منفی] در بازارهای سهام می‌تواند تهدیدی برای بیت کوین باشد و باعث بروز اتفاقاتی مشابه ماه مارس (اسفند) شود.

اگر کنگره آمریکا تصمیمات جدیدی را در ارتباط با برنامه‌های حمایت مالی اتخاذ نکند، این احتمال وجود دارد که بازارهای سهام در جهان تحت فشار قرار گیرند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
shays pakdel
shays pakdel
3 سال قبل

میتونیم بهتر بگیم که دلار قدرت گرفت نه اینکه طلا و کریپتو همگرا هستند

ناشناس
ناشناس
3 سال قبل

از این داستان ها برای بیت کوین زیاد پیش اومده ولی تنها تونستند مثل باد فقط برگ های این درخت تنومند رو تکون بدند.ما در ابتدای بیت کوین و صنعت بلاک چین هستیم!