قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه ۱,۰۰۰ دلار اصلاح شد!

قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه ۱,۰۰۰ دلار اصلاح شد!

ساعاتی پیش قیمت بیت کوین پس از رسیدن به بالای ۱۸,۵۰۰۰ دلار، با اصلاحی شدید تا ۱۷,۲۳۰ دلار سقوط کرد. با این حال، در زمان نگارش گزارش قیمت دوباره به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار برگشته است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، قیمت بیت کوین با عبور از سد مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلاری، توانست رکورد تازه‌ای در سال ۲۰۲۰ ثبت کند. با رسیدن قیمت بیت کوین به بیش از ۱۸,۰۰۰ دلار، ارزش بازار آن نیز از ۵۰۰ میلیارد دلار عبور کرد.

صد البته نباید فراموش کرد که این جهش دوام چندانی نداشت و بلافاصله شاهد اصلاح و کاهش ۱,۰۰۰ دلاری قیمت بودیم.

تحلیل‌گران بسیاری پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت بیت کوین روند صعودی خود را آغاز کرده است و به‌سمت ماه در حال حرکت است. این اولین بار پس از ۳ سال است که قیمت بیت کوین مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلاری را می‌شکند.

جهش اخیر بیت کوین باعث شد تا بسیاری از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال مات و مبهوت بمانند. برخی از این افراد در توییتر نسبت به این جهش واکنش نشان دادند و پیش‌بینی کردند که رسیدن به اوج سال ۲۰۱۷ نزدیک است.

دن تاپیرو (Dan Tapiero)،‌ سرمایه‌گذار کلان با بیش از ۲۵ سال سابقه در حوزه معامله، در اظهارنظری اعلام کرد که روند فعلی قابل مقایسه با روند سال ۲۰۱۷ نیست و بسیار بزرگتر است. او در ادامه افزود که عوامل فاندامنتال قدرتمند این بار سبب افزایش قیمت بیت کوین شده است.

کینگتیز (KingThies)، از تحلیل‌گران فعال در تریدینگ ویو (TradingView)، دیروز با انتشار پستی اعلام کرد که احتمال تکرار تاریخ وجود دارد.

او به‌طور مشخص از ۱۰۰,۰۰۰ دلار به‌عنوان ناحیه‌ای یاد کرد که خریداران بازار باید در گوشه ذهن داشته باشند. او با بیان این مسئله که همزمان با نزدیک‌شدن به ۱۹,۵۰۰ دلار باید با منطق به روند صعودی بعدی نگاه کرد، گفت:

قطعا زمانی که این اتفاق بیفتد شاهد تضعیف بازار خواهیم بود و ممکن است بسیاری به آن اعتقاد نداشته باشند، اما چیزی که در ذهن دارم در مقایسه با جهش‌های تاریخی ۴,۰۰۰ درصدی یا ۱,۵۰۰ درصدی در طول چند ماه، ناچیز به نظر می‌رسد. این یعنی، در عین حال که نزدیک به اوج تاریخی قیمت بیت کوین قرار داریم، ۵۰۰ درصد با اوج تاریخی واقعی آن فاصله داریم!

اما به نظر می‌رسد که سفر بیت کوین به ماه با کمی تأخیر انجام شود؛ چرا که طی تنها ۲۰ دقیقه، شاهد اصلاح ۱,۰۰۰ دلاری این ارز دیجیتال بودیم. در طول این زمان، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال از ۱۸,۵۰۰ تا ۱۷,۲۳۰ سقوط کرد. در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۸,۱۷۴ دلار معامله می‌شود.

جهش اخیر بیت کوین باعث شد تا ارزش بازار آن به ۵۰۰ میلیارد دلار برسد. این اولین بار در ۳ سال گذشته است که ارزش بازار بیت کوین به این محدوده می‌رسد.

نکته جالب اینجاست که این تنها بیت کوین است که به اوج تاریخی قیمتش نزدیک می‌شود. ارزهای دیجیتال دیگر بازار حتی نیمی از سقوط‌های خود از قیمت اوج را هم جبران نکرده‌اند! این مسئله حاکی از قدرت سرمایه‌های ورودی از جانب سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بازار است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
رها
رها
۳ سال قبل

به نظرتون با توجه به این صعودکف دسامبر چنده؟؟؟

محمد بیت کوینر
محمد بیت کوینر
۳ سال قبل

بین کوین بر روی هر مبلغی چادر بزنه، قیمت نهایی تمام سال ۲۰۲۱
بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار خواهد بود.احتمال بالاتر رفتن با هجمه نهنگ ها بسیار هست
اما خوشبختانه درصد قابل قبولی ازین ارز بی مالکند و در حکم ستون قیمتی این بازار
با محاسبات من این مبلغ تقریبا شدنیست

فائزه
فائزه
۳ سال قبل

به نظرم با این قیمت بیت کوین و قیمت های بالاتر دیگه نباید از هزار دلار یا حتی چند هزار دلار اصلاح ترسید چون درصد کمی از قیمت رو تشکیل میدن و هر چه رفته رفته قیمت بیت کوین بیشتر میشه این ۱۰۰۰ دلار ارزش کمتری داره در اصلاح

دانش سیفی
دانش سیفی
۳ سال قبل
پاسخ  فائزه

بنظر شما تا سال دیگه همین موقع حدود چند درصد رشد میکنه؟