نتایج تحقیقات جدید: قیمت بیت‌ کوین در پاسخ به اخبار قانون‌گذاری شفاف رشد می‌کند

نتایج تحقیقات جدید: قیمت بیت‌ کوین در پاسخ به اخبار قانون‌گذاری شفاف رشد می‌کند

محققان بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BSI)، معتقدند قیمت ارزهای دیجیتال به‌خوبی نسبت به مقررات شفاف واکنش نشان می‌دهند، هرچند وقتی دولت‌ها فرمان ممنوعیت آنها را صادر می‌کنند، قیمت‌شان کاهش می‌یابد.

به گزارش کوین تلگراف، موسسه جهانی‌سازی بانک فدرال رزرو دالاس، ۱۸ آوریل (۳۰ فروردین) مقاله‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد با اینکه قیمت ارزهای دیجیتال به ناسازگاری با قوانین شهرت دارند، اما به‌خوبی پذیرای مقررات هستند. با اینکه اخبار مربوط به ممنوعیت‌های دولتی علیه ارز دیجیتال به افت قیمت آن انجامید، هنگامی که مقرراتی شفاف وضع شد، بازارها با افزایش قیمت روبه‌رو شدند.

در این مقاله، ضمن دسته‌بندی اخبار مختلف و تأثیرات آنها بر قیمت بیت کوین، آمده است:

در شرایط فعلی، مقامات در سراسر جهان به دنبال این هستند که قانون‌گذاری‌ها روی این ارزها را اجرایی کنند.

افزایش قیمت بیت‌ کوین در پاسخ به شفاف‌سازی مقررات
نمودار سود و زیان بیت کوین و ارتباط آن با انتشار اخبار قانون‌گذاری

حال سوال اینجاست که چرا اقدامات دولت‌ها روی قیمت ارزهای دیجیتالی که بر بستر بلاک چین و بدون مرزبندی‌های سنتی فعالیت می‌کنند و کسی بر آنها نظارت ندارد، تاثیر می‌گذارد؟ نویسندگان این مقاله در پاسخ به این سوال عنوان می‌کنند که تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال و تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات و همچنین موسسات فعال در این حوزه، از اهمیت بالایی برای کاربران برخوردارند:

چرا باید خبرهای مقررات دولتی در حوزه دارایی‌های رمرنگاری‌شده، تاثیر اساسی روی قیمتشان داشته باشند؛ در حالی که این دارایی‌ها هیچ قوانین رسمی‌ای ندارند و به صورت بین‌المللی مبادله می‌شوند؟ تفسیر ما از داده‌ها می‌گوید که در تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال، ارزهای دیجیتال به موسساتی وابسته‌اند که در بستری قانونی فعالیت می‌کنند.

رافائل آئور (Raphael Auer) و استین کلیسنس (Stijn Claessens) که این مقاله را نوشته‌اند، هر دو محققان بخش پولی و اقتصادی بانک تسویه حساب جهانی هستند. آئور اقتصاددان ارشد در واحد نوآوری و اقتصاد دیجیتال و کلیسنس نیز رئیس بخش سیاست ثبات مالی است.  

اوایل آوریل و همزمان با ایجاد مشکلات پرداختی در زمان شیوع ویروس کرونا، بانک تسویه حساب جهانی از کشورها خواست که برای مقابله با این مشکلات، روی صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی کار کنند. این بانک در ماه فوریه (بهمن)، رؤسای جدیدی برای دو مرکز مدیرت امور مالی خود در سنگاپور و سوئیس منصوب کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه