بیت کوین به بالاترین قیمت ۲ ماه اخیرش دست یافت

بیت کوین به بالاترین قیمت ۲ ماه اخیرش دست یافت

بیت کوین قیمت ۸۰۳۰ دلار را به عنوان بیشترین قیمت دوماه اخیر به ثبت رساند و به نظر می‌آید که این غول ارزهای دیجیتال در حال پس گرفتن قدرت خود از بازار است.

مالکیت بازار بیت کوین (Bitcoin Dominance)، شاخصی که سهم بازار بیت کوین در برابر کل بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد، تا ۴۷.۵ درصد نیز افزایش یافت – بیشترین میزان از ۲۰ دسامبر به بعد – و به حرکت صعودی بیت کوین که طی هفته اخیر ۲۰ درصد رشد قیمت داشته، اعتبار بخشید.

برای شروع، رشد مالکیت بیت کوین به معنی این است که تقاضا برای پادشاه ارزهای دیجیتال در مقایسه با دیگر آلت کوین‌ها در حال افزایش است. (توجه شود که در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین در حال نوسان در بازه قیمتی ۷۹۸۰ بوده و آلت کوین‌ها شروع به رشد کرده‌اند)

بیت کوین به بالاترین قیمت 2 ماه اخیرش دست یافتچارت بالایی نشان می‌دهد که :

مالکیت بازار بیت کوین از ۴۱ درصد به ۴۷.۵ درصد طی ۴ هفته اخیر رسیده است.

همچنین طی این دوره زمانی، قیمت بیت کوین از ۵۷۵۵ دلار در تاریخ ۲۴ ژوئن تا قیمت ۸۰۳۰ دلار رشد کرده است.

این حقیقت که افزایش قیمت بیت کوین از زیر ۶۰۰۰ دلار شروع شده و با مالکیت فزاینده‌ای همراه بوده، نشان می‌دهد که شکارچیان معامله بر روی سودآوری بیت کوین مطمئن هستند و آن را برای سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوین‌ها نمی‌خرند.

مورد بعدی هنگامی است که مالکیت بازار آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین به شدت افزایش می‌یابد. این مورد معمولا هنگامی اتفاق می‌افتد که ارزش قیمتی بیت کوین بیش از مقدار واقعی به نظر می‌رسد و سرمایه‌گذاران بیت کوین‌های خود را به آلت کوین‌ها تبدیل می‌کنند. (همانطور که در اواخر دسامبر و در اویل ژانویه شاهدش بودیم)

با این حال افزایش مطمئن مالکیت بیت کوین در هفته‌های اخیر، نشان از اطمینان سرمایه‌گذاران در حرکت صعودی این ازر دیجیتال دارد.

از این رو بیت کوین بر روی میانگین متحرک ۱۰۰ روزه هم اکنون تثبیت شده و در حال تلاش برای تثبیت بر روی قیمت ۸۰۰۰ دلار است.

نمودار روزانه:

بیت کوین به بالاترین قیمت 2 ماه اخیرش دست یافت

صعود موفقی که پس از الگوی سر و شانه اتفاق افتاد، طی چند روز اخیر نزدیک میانگین متحرک ۱۰۰ روزه متوقف شد تا اینکه ۲۳ جولای نمودار شمعی بالای میانگین متحرک ۱۰۰ روزه بسته شد تا نشانه مثبتی برای ادامه روند صعودی باشد.

در صورتی که قیمت بیت کوین بر روی ۸۰۰۰ دلار تثبیت شود، مقاومت بعدی که وجود خواهد داشت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خواهد بود که در حال حاضر برابر با ۸۶۷۵ دلار می‌باشد.

نظر کلی:

جهش در مالکیت بازار بیت کوین روند صعودی کوتاه مدت را تایید می‌کند.

تثبیت قیمت بالای ۸۰۰۰ دلار می‌تواند به روند صعودی بیت کوین تا رسیدن به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه کمک کند.

در صورت ریزش قیمت از کف ۷۲۰۰ دلار دیدگاه روند صعودی اعتبارش را از دست می‌دهد.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است ،همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
5 سال قبل

بالاخره آلتا باید بفهمن رئیس کیه ?