اگر تاریخ تکرار شود: قیمت بیت کوین تا اواخر سال آینده به ۴۳۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید!

اگر تاریخ تکرار شود: قیمت بیت کوین تا اواخر سال آینده به ۴۳۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید!

با تکیه بر داده‌های تاریخی از عملکرد بیت کوین، یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار معتقد است که احتمال رسیدن به قیمت ۴۳۰,۰۰۰ دلار تا اواخر سال ۲۰۲۱ وجود دارد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، یکی از تحلیل‌گران بیت کوین، مدل پیش‌بینی قیمتی برای بیت کوین ارائه داده است که بر اساس آن، اگر این ارز دیجیتال بتواند چرخه قیمتی سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ خود را تکرار و به همان میزان رشد کند، باید منتظر هدف ۴۳۰,۰۰۰ دلاری باشیم. صد البته باید به یاد داشت که گذشته لزوما تکرار نمی‌شود.

بیت کوین به عملکرد عجیب و دور از انتظار مشهور است. همه سرمایه‌گذاران این حوزه از نوسانات شدید آن خبر دارند و می‌دانند که قیمت می‌تواند به همان سرعتی که رشد می‌کند، سقوط کند. بااین‌حال، کریپتوبول (CryptoBull)، تحلیل‌گر مطرح بیت کوین، معتقد است که اگر این ارز دیجیتال بتواند عملکرد گذشته خود را تکرار کند، در نهایت به ۴۳۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

او پیش‌بینی خود را با تکیه بر چرخه‌های چندساله بیت کوین انجام داده است. بیت کوین اواخر سال ۲۰۱۳ توانست اوج قیمت ۱,۰۰۰ دلاری را ثبت کند. پس از آن، برای دو سال و نیم شاهد یک بازار نزولی بودیم. اواسط سال ۲۰۱۶، قیمت این ارز دیجیتال موفق شد تا مقاومت پراهمیت خود را بشکند و یکی از بهترین عملکردهای کوتاه‌مدت خود را پشت سر بگذارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین
پیش بینی کریپتوبول از قیمت بیت کوین

طی یک سال و نیم بعد، قیمت بیت کوین جهشی را آغاز کرد که باعث شد تا قیمت آن از ۴۲۰ دلار به نزدیک ۲۰,۰۰۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) برسد؛ پادشاه ارزهای دیجیتال در طول این روند صعودی، در حدود ۴,۶۰۰درصد رشد کرد.

پس از شکل‌گیری این سهمی صعودی، بیت کوین بار دیگر وارد چرخه نزولی‌اش شد و برای دو سال و نیم دیگر در این چرخه در حال نوسان بود. کریپتوبول معتقد است که چند هفته پیش و پس از شکستن مقاومت ۹,۴۰۰ دلاری، مقاومت چندساله نیز شکسته شد. ازآنجاکه شباهت‌های زیادی بین روندهای پیشین وجود دارد، اگر این بار نیز بیت کوین بتواند جهشی ۴,۶۰۰ درصدی را ثبت کند،‌ باید منتظر قیمت باورنکردنی ۴۳۰,۰۰۰ دلاری باشیم.

کریپتوبول می‌گوید که تا اواخر سال ۲۰۲۱ به ۴۳۰,۰۰۰ دلار خواهیم رسید. شاید این سناریو به این دلیل دور از ذهن باشد که بیت کوین به‌تازگی وارد محدوده پنج رقمی قیمت شده است. به‌علاوه، با توجه به استخراج ۱۸.۵ میلیون بیت کوین تا آن زمان، ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۷,۹۵۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید؛ به‌عبارت دیگر، با رسیدن به چنین قیمتی، فاصله میان ارزش بازار بیت کوین و طلا تنها ۲تریلیون دلار خواهد بود. ارزش فعلی بازار طلا ۱۰تریلیون دلار است.

البته اطمینان از چنین نتیجه‌ای ممکن نیست. از سوی دیگر، چندین عامل دیگر نیز گواه آن هستند که بیت کوین وارد چرخه صعودی شده است و این احتمال وجود دارد که قیمت آن به اعداد شش رقمی برسد.

اخیرا یکی از تحلیل‌گران مطرح در یوتیوب به عواملی اشاره کرده است که با توجه به آنها قیمت بیت کوین می‌تواند با جهشی گسترده همراه باشد. چرخه‌های ماهیانه قیمت، شکستن مقاومت ۹,۴۰۰ دلاری، مدل مشهور انباشت به عرضه (S2F)، ذهنیت نگه‌داری (هودل) بیت کوین و مضرب پوئل (Puell Multiple) ازجمله این عوامل هستند. این تحلیل‌گر در نهایت هدف ۱۰۰,۰۰۰ دلاری تا سال ۲۰۲۲ را برای بیت کوین مشخص کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

20 دیدگاه
Amatiss57
Amatiss57
3 سال قبل

آقا تو رو بخدا قسم میدم یک کاری بکنید جلوش رو بگیرید بالا نره قیمت بیتکوئین.
اخه من هنوز نتونستم بخرم و اگر نخرم و قیمت حتی به 20/000 دلار هم برسه سکته میکنم.
حالا فکرش و بکن به 430/000 دلار برسه و من نخریده باشم چه حالی بهم دست میده.
اصلا کسی هست الان به قیمت امروز یک واحد بیتکوئین قرض بده ؟؟ وقتی رسید 430/000 دلار قسم می خورم ده برابر قیمت امروز بهش پرداخت میکنم.
آقا بخدا شوخی نمیکنم و فقط مستئسل شدم.

Arsam
Arsam
3 سال قبل

برای رسیدن به این مقدار نیاز به سرمایه گذاری بلند مدت سرمایه گذاران بزرگ داره در حالی که در حال حاضر هم بیشترین سود رو ازین بازار میبرن بنابراین فکر نمیکنم انگیزه خاصی برای تزریق پول به مارکت داشته باشن??

مصطفی
مصطفی
3 سال قبل

ولی از نظر اینجانب طی 6 ماه آینده به 4300 میرسه. ایشون 2 تا صفر اضافه نوشته !

ایمان
ایمان
3 سال قبل

هیچ فکر کردید برای این رقم رسیدن چقدر پول باید به مارکت تزریق بشه؟؟ اگه قبلا این اتفاق افتاده نسبتا پول کمتری بوده تو مارکت کپ ولی الان بخواد به این مبلغ برسه باید ترلیون ها دلار پول بیاد تو مارکت

مبین عامری
مبین عامری
3 سال قبل

من که میگم صد در صد میرسه اصلا شک نکنید یقین داشته باشید ،برید برنامه ریزی کنید برا آینده با خیال راحت

شاهین
شاهین
3 سال قبل

زمانی که پاداش استخراج هر بلاک کمتر از ۱ بیت کوین بشه ممکنه که هر بیت حداکثر به ۲۰۰ هزاردلار برسه یعنی از سال ۲۰۳۲ به بعد چون بیت نشون داد از بازار بورس و طلا جدا نیست ولی سود دهیش همیشه بیشتر از ایندو بوده ولی ازهاوینگ اخیرش نباید توقع بالایی داشت ظاهرا به محرکهای بیشتری نیاز داره برای رسیدن به ۲۰ تا ۳۰ هزاری شدن . تشکر از عوامل ارز دیجیتال

یوسفی
یوسفی
3 سال قبل

سلام
من توی رشد قیمتی سال۲۰۱۸-۲۰۱۷ از ۴۰۰۰دلار تا۲۰۰۰۰دلار روند رو با چشمام میدیدم و باور نمی کردم.البته نزولش رو هم به ۳۰۰۰دلار دیدم.
پس هر چیزی از بیت کوین بر میاد.بخصوص اگر یک ارز همگانی بشه.

یه بنده خدا
یه بنده خدا
3 سال قبل

متمعن باشید اگه به ۴۳۰ هزار دلار برسه دلار تو ایران انقد ارزشش کم میشه که ما حتی ضررم میکنیم?

مهرداد سلطانی
مهرداد سلطانی
3 سال قبل

این تحلیل گر باید مواظب باشه یک وقت قرص هاشا برعکس نخورده باشه به جا رشد قیمت دامپه منفی ۴,۶۰۰ درصدبخورهه و  قیمت بیت کوین به 430$ دلار سقوط بزنه

drluckyluke
drluckyluke
3 سال قبل

این نرخ نجومی دیگه خیلی تخیلیه ، بیت الانش بزور دو درصد بالا پایین میشه ، نمیخواییم چندصد برابر بشه ، تا اخر امثال ۲۰رو رد کنه خیلیه .