سقوط شدید قیمت بیت کوین به مرز ۱۰ هزار دلار؛ علت چیست؟

سقوط شدید قیمت بیت کوین به مرز ۱۰ هزار دلار؛ علت چیست؟

قیمت بیت کوین در کمتر از چند ساعت از ۱۰,۷۰۰ دلار به ۱۰,۰۶۸ دلار سقوط کرد. این ارز دیجیتال طی بازه ۲۴ ساعته، در زمان نگارش این خبر بیش از ۴ درصد سقوط را تجربه کرده است. به عقیده تحلیل‌گران، عدم توانایی رسیدن آن به بالای ۱۰,۹۰۰ دلار، علت این سقوط است.

به‌گزاش «سی‌سی‌ان»، ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) قیمت بیت کوین حول ۱۰,۷۰۰ دلار می‌چرخید و بسیاری از تحلیل‌گران مطرح نظیر «جاش راجر» و «اسکات مالکر»، بر این عقیده بودند که قیمت این ارز در کوتاه مدت، وابسته به نحوه رفتار آن در مقاومت ۱۰,۹۰۰ دلاری خواهد بود. به عقیده آن‌ها اگر بیت کوین موفق می‌شد از مقاومت ۱۰,۹۰۰ دلاری عبور کند، روند به صعودی تغییر جهت می‌داد.

این در حالی است که بلافاصله پس از سقوط بیت کوین به زیر ۱۰,۶۰۰ و عدم موفقیت آن در صعود به قیمتی بالای سطح مقاومت، طی چند دقیقه تا ۱۰,۰۶۸ سقوط کرد.

بر اساس گفته‌های راجر، اگر بیت کوین نتواند در تایم‌فرم روزانه قیمت خود را در رقمی بالای ۱۰,۲۰۰ دلار ببند، احتمالا دور جدیدی از سقوط آغاز خواهد شد. وی می‌نویسد:

احتمالا بیت کوین پس از پس زدن ۲۰MA در خط روند روزانه و کوتاه‌مدت، قله پایینی جدیدی را تشکیل دهد. قیمت در حال حاضر، در حال فاصله گرفتن از خط روند بلند مدت است و در تلاش است در قیمتی بالای ۱۰,۲۰۰ بسته شود.

این کاهش قیمت در حالی صورت گرفته که عرضه فیزیکی قراردادهای آتی توسط «بکت» (Bakk) در ۲۳ سپتامبر (اول مهر) به صورت رسمی آغاز خواهد شد. عرضه این قراردادها در چهارچوب قوانین اداره گمرکات ایالات‌متحده، شرکت مادر بورس نیویورک، صورت می‌گیرد.

طبق پیش‌بینی‌ها، تاثیرات عرضه این قراردادهای آتی، به میزان تقاضای سرمایه‌گذاران، پس از عرضه وابسته خواهد بود.

به‌گفته تحلیل‌گران، عرضه قراردادهای آتی بکت، می‌تواند موجب افزایش قیمت و تسریع در روند صعودی بیت کوین در کوتاه‌مدت و میان‌مدت شود. از طرف دیگر برخی تحلیل‌گران تکنیکال انتظار دارند که قبل از رشد قیمت، یک روند نزولی کوتاه مدت متوجه بیت کوین باشد.

آلت کوین‌های بزرگ باز مانند اتریوم، ریپل و بیت کوین کش نیز به موازات بیت کوین، دچار تنزل قیمت شدند و بین ۷ الی ۱۰ درصد سقوط را تجربه کردند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
عباس
عباس
۴ سال قبل

هروقت هوا خوب میشه سرد میشه نیاز ب کولر کم میشه بیت کوین پایین میاد

Masoud
Masoud
۴ سال قبل

مطمئن باشید سرمایه گذاران حرفه ای بازار آمریکا هیچوقت نمیان با لب خندون بخاطر راه اندازی شدن بکت روی بیت کوین ۱۰هزار دلاری سرمایه گذاری کنند. بیت کوین تا قبل از بهار یه سقوط بزرگ دیگه رو تجربه خواهد کرد.

ياسين اديبان
ياسين اديبان
۴ سال قبل

سلام ببخشيد يسوال عرضه بيت كوين تو بكت فقط قيمت بيت كوين رو افزايش ميده يا كل بازار رو تحت تاثير قرار ميده؟؟

محمدرضا گل
محمدرضا گل
۴ سال قبل

بدترین نوع تفکر در بازارهای مالی تفکر "عت و معلولی" هست
شاید در دنیای واقعی هر معلولی علتی داشته باشه
ولی در بازارهای مالی قیمت ها میتونن بدون هیچ علت خاصی صعود یا سقوط کنن . البته خب آدما همیشه هر معلولی رو به علتی ربط میدن هر چند کاملا بی ربط باشه.
در بازارهای مالی دنبال قاتل بروسلی نباید گشت و چون بازار خلاف تصورات ما پیش میره نباید به زمین و زمان و ترامپ و ... فحش داد چون بازار در هر صورت راه خودشو میره و به حرفای ما هیچ توجهی نمیکنه این ماییم که باید خودمونو با بازار وفق بدیم بازار خودشو با ما وفق نمیده
موفق باشید