هاوینگ ۲۰۲۴؛ آیا اصلاح قبل از هاوینگ بیت کوین تمام شده است؟

هاوینگ ۲۰۲۴؛ آیا اصلاح قبل از هاوینگ بیت کوین تمام شده است؟

ممکن است روند اصلاح قیمت پیش از هاوینگ بیت کوین، پس از ثبت یکی از بزرگ‌ترین انباشت‌های این ارز دیجیتال توسط نهنگ‌ها طی سال‌های اخیر، به پایان رسیده باشد. انباشت غافلگیرکننده‌ای که با بازپس‌گیری سطح قیمتی ۷۱ هزار دلاری توسط بیت کوین همراه شد.

در هفته‌های گذشته بارها تحلیلگران هشدار داده بودند که بر اساس داده‌های تاریخی، بیت کوین همواره در دوران پیش از هاوینگ شاهد اصلاح قیمت بوده و چند هفته منتهی به هاوینگ، همیشه منطقه خطری برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شد. با این حال، به‌نظر می‌رسد که رشد دوباره بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، این احتمال را مطرح می‌کند که بیت کوین از منطقه خطر خود خارج شده و به‌نظر می‌رسد اصلاح پیش از رویداد هاوینگ به پایان رسیده است.

تأثیر مثبت انباشت کم سابقه نهنگ‌های بیت کوین بر بازار

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین سنتیمنت (Santiment) در گزارشی که روز گذشته منتشر کرد، اظهار داشت که پس از انباشت عظیم و خرید بیت کوین توسط ذینفعان کلیدی، برترین ارز دیجیتال بازار با یک جهش ناگهانی معامله‌گران را غافلگیر کرده است.

این شرکت در گزارش خود فاش کرد که کیف پول‌های بزرگی که در جامعه کاربران ارزهای دیجیتال اصطلاحاً به «نهنگ» و «کوسه» معروف هستند در روز ۲۴ مارس (۵ فروردین) حدود ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین جمع‌آوری کرده‌اند. این کیف پول‌ها که بین ۱۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در آدرس‌های خود نگهداری می‌کنند، در روز یکشنبه دست به انباشت مجموعاً ۵۱,۹۵۹ بیت کوین زده‌اند. این امر بدان معناست که نهنگ‌ها تنها در یک روز ۰.۲۶۳ درصد از کل عرضه موجود این ارز دیجیتال را جمع‌آوری و انباشت کرده‌اند.

خرید بیت کوین نهنگ ها
نمودار سنتیمنت؛ انباشت بیت کوین توسط نهنگ‌ها

شرکت سنتیمنت همچنین در گزارش خود اظهار داشته است که با نزدیک‌شدن به رویداد هاوینگ بیت کوین که حدود ۳ هفته دیگر انجام می‌شود؛ تعجب‌آور نیست که شاهد انباشت بیت کوین توسط کیف پول‌های بزرگ باشیم. نویسندگان این گزارش معتقدند که چنین روندی، تأثیر مثبتی بر ارزش بازار ارزهای دیجیتال دارد.

بیت کوین از منطقه خطر پیش از هاوینگ خارج شده است؟

گفتنی است که تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال همواره از احتمال اصلاح قیمت بیت کوین در هفته‌های پیش از رویداد هاوینگ ابراز نگرانی کرده بودند. آنها معتقدند که بر اساس تکرار الگوهای تاریخی پیش از هاوینگ و داده‌های در دسترس از اصلاح قیمت این ارز دیجیتال در این دوره، بیت کوین پیش از هاوینگ امسال نیز شاهد اصلاح قیمت خواهد بود. تحلیلگران همواره دوره پیش از هاوینگ را نوعی منطقه خطر برای بیت کوین می‌دانستند.

با این حال، داده‌های کوین گکو (CoinGeko) از قیمت ارز دیجیتال برتر بازار نشان می‌دهد که این دارایی تاکنون شاهد اصلاح خفیف‌تری نسبت به اصلاح پیش از هاوینگ در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶ بوده است. بیت کوین در تاریخ ۱۴ ماه مارس (۲۴ اسفند) به اوج تاریخی ارزش خود رسید و رکورد ۷۳,۷۳۸ دلار را به ثبت رساند که با سقوط این ارز دیجیتال، در روز ۲۰ مارس (۱ فروردین) به کف قیمتی اصلاح اخیر خود در ۶۱,۴۹۴ دلار رسید که نمایانگر اصلاح ۱۷ درصدی قیمت آن است.

این در حالی است که بیت کوین در روند اصلاح پیش از هاوینگ سال ۲۰۲۰ شاهد کاهش ۲۰ درصدی ارزش خود بود و این رقم برای سال ۲۰۱۶ به بیش از ۴۰ درصد نیز رسیده بود.

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر تکنیکال معروف معتقد است که اگر این افت ۱۷ درصدی و بازیابی قیمت کنونی، به معنای پایان اصلاح پیش از هاوینگ باشد؛ بیت کوین تقریباً عملکردی مشابه سال ۲۰۲۰ داشته است. رکت کپیتال با انتشار پستی در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) خاطرنشان کرد:

بیت کوین در این چرخه حدود ۱۸ درصد اصلاح کرده است؛ در حالی که در سال ۲۰۲۰، مقداری بیشتر از ۱۹ درصد کاهش یافت.

چارت اصلاح بیت کوین

نمودار فوق توسط رکت کپیتال منتشر شده است. در این نمودار اصلاح پیش از هاوینگ کنونی و سال ۲۰۲۰ با دایره آبی نشان داده شده است.

این تحلیلگر قبلاً چنین اصلاحی را پیش‌بینی کرده بود و این پیش‌بینی در گزارش روز ۲۸ اسفند وب سایت ارزدیجیتال با عنوان «آیا بیت کوین وارد منطقه خطر می‌شود؟» برای مخاطبان در دسترس بود. او همچنین پیش‌بینی کرده بود که اصلاح پیش از هاوینگ پیش رو، ضعیف‌تر از موارد قبلی خواهد بود و مدت زمان کمتری نیز طول می‌کشد.

شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال کایکو (Kaiko) نیز روز گذشته در گزارشی به نوسانات بازار و افت قیمت بیت کوین در هفته گذشته پرداخت. این گزارش با تجزیه و تحلیل سفارش‌های خرید و فروش نشان داد که در افت قیمتی هفته گذشته، پس از بسته شدن بازار ایالات متحده، فروش‌ها تشدید شده است. کایکو همچنین در گزارش خود اظهار داشته است که نقدینگی کم و پراکندگی آن در میان صرافی‌ها و جفت ارزهای معاملاتی در کنار تلاش‌های بالقوه برای دستکاری بازار، عوامل اصلی سقوط بیت کوین بوده‌اند.

گفتنی است که بیت کوین در روز گذشته توانست بار دیگر از سطح قیمتی ۷۱ هزار دلار عبور کند و تا زمان تنظیم این گزارش در محدوده ۷۰,۶۰۰ دلاری معامله می‌شود که همچنان نشانگر رشد ۵ درصدی آن نسبت به ۲۴ ساعت گذشته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Alibaba
Alibaba
۳ ماه قبل

بیت کوین در تایم ماهیانه در حال رسیدن ب سقف است دلیل آن ار اس آی - استوکاستیک ۲۱ در تایم ماهیانه است ک میتوانید خود بررسی کنید. بنابراین منتظر ریزش قبل یا هنگام هاوینگ باشید...و سپس صعود دوباره...