روند صعودی بیت کوین و ارزهای دیجیتال این بار متفاوت خواهد بود

روند صعودی بیت کوین و ارزهای دیجیتال این بار متفاوت خواهد بود

به گفته الکس کاراسولو (Alex Karasulu)، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت بلاک چینی OptDyn Inc، روند صعودی کنونی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال اصلی مانند اتریوم، ریپل، لایت کوین و … واقعی است. او همچنین معتقد است که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، جایگزینی برای اکوسیستم جهانی دلار آمریکا خواهند بود.

به گزارش فوربز، کاراسولو در این باره می‌گوید:

اکوسیستم ارز دیجیتال، جایگزین اصلی سیستم ارزی فیات موجود خواهد بود. بیت کوین شبیه به دلار آمریکا خواهد بود و دیگر آلت کوین‌ها با توجه به ارزش آن شاخص‌گذاری می‌شوند.

اگر به دنبال چرایی طرح چنین ادعایی از سوی کاراسولو هستید، علت آن این است که اکوسیستم جهانی ایالات متحده ناپایدار شده است. الکس کاراسولو در رابطه با پیش‌بینی خود اظهار داشت:

بازار صعودی اخیر در درجه اول ناشی از بی‌ثباتی اکوسیستم غالبی بود که در آن تمام ارزهای فیات بر مبنای دلار آمریکا ارزش‌گذاری و شاخص‌گذاری می‌شوند.

خبرهای ضد و نقیض همیشگی از جنگ‌های جنبشی آن هم در زمان مناسب، وضع تعرفه‌ها و تحریم‌های بیشتر وضعیت بازار را تهدید می‌کند و افراد زیادی در جستجوی جایگزین‌های مستقل هستند.

این دیدگاه قطعا با تغییر قیمت ارزهای دیجیتال اصلی در واکنش به اخبار جنگ تجاری همخوانی دارد. زمانی که در اوایل ماه ژوئن، جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین شدت گرفت، روند افزایشی قیمت ارزهای دیجیتال آغاز شد. اما در اواخر ژوئن به دلیل کمتر شدن درگیری‌های جنگ تجاری، قیمت ارزهای دیجیتال نیز روندی نزولی را طی کرد.

جنگ‌های اقتصادی و تجاری، اقتصاد جهانی‌ وابسته به دلاری را تضعیف می‌کند و بیت کوین را به عنوان جایگزین سیستم موجود مطرح می‌کند.

با این وجود، کاراسولو معتقد است که بی‌ثباتی اکوسیستم جهانی دلار آمریکا ماندگار و ادامه‌دار خواهد بود. او شرایط حاضر را این‌گونه شرح می‌دهد:

ما در حال حاضر به حدی از درک روانشناختی‌ رسیده‌ایم که بخش عظیمی از مردم متوجه شده‌اند که جنگ تجاری و اقتصادی بیشتر از این‌که یک اتفاق عجیب و غریب باشد، امری عادی و طبیعی است.

همه می‌دانند که این جنگ‌های اقتصادی و تجاری، اقتصاد جهانی‌ وابسته به دلاری را که در برابر شوک حساس و شکننده است را تضعیف می‌کند.

بسیاری از افراد با وجود تحت فشار بودن بانک مرکزی ایالات متحده برای کاهش نرخ بهره‌ها، جبران کسری روزافزون و عدم موفقیت در حل مشکلات بحران مالی سال ۲۰۰۸، هنوز تغییر اوضاع اقتصادی آمریکا را باور ندارند.

الیور گیل (Oliver Gale)، مدیرعامل شرکت‌ بیس‌تو (BaseTwo) و شرکت نفتی مبتنی بر بلاک چین پی‌مشین (Pay Machine)، در حال حاضر به دلایل مختلفی نسبت به بیت کوین خوش‌بین است. او در این باره اظهار داشت:

بیت کوین بارها و بارها شاهد افزایش قیمت در روند خود بوده و ما دو عامل کلیدی را باید به خاطر بسپاریم. اول این‌که کم‌ترین قیمت پس از این رالی‌ها، نسبت به پایین‌ترین سطح قیمتی پیشین بیشتر است. نکته دوم این‌که کف قیمتی جدید توسط عوامل فاندامنتال قابل اطمینانی حمایت می‌شود.

گیل برای نمونه مثال زیر را مطرح کرد:

به عنوان مثال، شبکه بیت کوین به خاطر نرخ هش فعلی‌اش، در امن‌ترین حالت خود قرار دارد. آدرس‌های فعال بیشتری نسبت به همیشه وجود دارند و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ نیز همچنان در حال افزایش ظرفیت خود هستند. اگر به تصویر بزرگتر نگاه کنید، سقوط‌های وحشتناک چیزی جز اصلاح‌های قیمتی مقطعی نبوده است.

با این حال هنوز همه متقاعد نشدند که اوضاع برای ارزهای دیجیتال اصلی متفاوت است. جسی کوهن (Jesse Cohen)، از تحلیل‌گران بازار ایالات متحده در پلتفرم مالی جهانی investing.com، یکی از این افراد است.

او تغییرات اخیر قیمتی ارزهای دیجیتال اصلی را بیشتر ناشی از طبیعت انسانی می‌داند تا برخی تغییرات تکنیکال و فاندامنتال. او معتقد است تا زمانی که ماهیت و ذات انسان‌ها تغییر نکند، احتمالا ما باز هم چنین تغییرات شدید قیمت‌ را تجربه خواهیم کرد.

کوهن در ادامه سخنان خود افزود:

ما در تقلا و تکاپوی شدید برای خرید ناشی از فومو (FOMO) و به دنبال آن کسب سود هستیم. اگر شما نمی‌توانید هیجان ترن هوایی بیت کوین را کنترل و مدیریت کنید، به نظر می‌رسد نباید سوار آن شوید.

در نهایت این زمان است که مشخص می‌کند چه کسی درست می‌گوید و چه کسی اشتباه.

error in loading comments. please attention