سایت Bitcoin.org مورد حمله دیداس قرار گرفت

سایت Bitcoin.org مورد حمله دیداس قرار گرفت

وب‌سایت «Bitcoin.org» که میزبان کدهای بیت کوین است، هدف حملات منع سرویس توزیع شده قرار گرفت. این حملات باعث شد تا این وب‌سایت برای ساعاتی از دسترس خارج شود. نباید فراموش کرد که حمله تنها این وب‌سایت را هدف قرار داده است و ارتباطی با شبکه بیت کوین ندارد.

به گزارش کوین دسک، این وب‌سایت دیروز تحت حملات شدید دیداس قرار گرفت و برای مدتی از دسترس خارج شد. یک نسخه از کدهای متن‌باز شبکه بیت کوین در Bitcoin.org قرار دارد.

زمانی که این وب‌سایت از دسترس خارج شده بود، طرفداران و توسعه‌دهندگان با به اشتراک‌ گذاشتن کلاینت بیت کوین کور (Bitcoin Core) از طریق تورنت، به افراد تازه‌واردی که قصد دانلود آن را داشتند کمک کردند. کلاینت بیت کوین از طریق یک فایل مگنت هم قابل دسترسی است. با استفاده از این فایل،‌ می‌توان کلاینت بیت کوین کور را از طریق نرم‌افزار‌هایی نظیر یوتورنت (UTorrent) دانلود کرد. از این لینک،‌ کاربر می‌تواند هش محل ذخیره بیت کوین کور را پیدا کرده و نرم‌افزار را دانلود کند.

منع سرویس توزیع شده یا دیداس، حمله‌ای است که در آن فرد یا گروهی از مهاجمان، سعی می‌کنند با پر کردن منابع یک سرور یا وب‌سایت، فعالیت و کارکرد آن را مختل کنند.

کبرا (Cobra)، یکی از توسعه‌دهندگان ناشناس بیت کوین که مسئولیت رسیدگی به این وب‌سایت را هم برعهده دارد، با بیان اینکه این قبیل حملات در زمان جهش قیمت بیت کوین طبیعی است، گفت که Bitcoin.org‌ در حال حاضر در دسترس است.

با حمله منع سرویس توزیع شده گسترده‌ای روبه‌رو بودیم که معمولاً در بازار صعودی بیت کوین و ثبت اوج قیمت امری طبیعی است. این حمله باعث شد تا برای مدتی وب‌سایت از دسترس خارج شود، ولی در حال حاضر همه چیز به حالت عادی برگشته است. بسته به اینکه مهاجمان تا کِی می‌خواهند به حمله ادامه دهند، احتمال دارد در فواصل معین بارها سایت را از دسترس خارج کنیم.

به‌گفته کبرا، آی‌پی مهاجمان از روسیه بوده است، اما نمی‌توان دقیقاً گفت که مهاجمان از کدام منطقه حمله خود را انجام داده‌اند. به‌علاوه هکرها از ابزارهای مخفی‌سازی آی‌پی نظیر شبکه‌های خصوصی استفاده کرده‌اند. از سوی دیگر، حملات دیداس معمولاً با استفاده از دستگاه‌های آلوده به بدافزار انجام می گیرند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه