بیت‌کوین یا Bitcoin Cash، مسئله این است

 بیت‌کوین یا Bitcoin Cash، مسئله این است
مدتی است خبر ایجاد انشعاب جدیدی از  بیت‌کوین مطرح شده و بسیاری از فعالان این حوزه، به ویژه بورس‌ها و نهادهای پولی و مالی نیز موضع خود را در خصوص این رویداد و رخدادهای احتمالی ناشی از آن شفاف کرده‌اند.

حدود ده روز پیش، سیزده شرکت معاملاتی  ژاپن در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که به دلیل احتمال بروز تأخیر در معاملات بیت‌کوین، روز ۱ آگوست موقتاً معاملات این  ارز دیجیتال را متوقف خواهند کرد. شرکت‌های Bitbank و Minnano Bitcoin، از روز دوشنبه خدمات بیت‌کوین خود را معلق کردند، اما BITPoint Japan تا یک ساعت پیش از ایجاد  پنجه (Fork)، به ارائه‌ی خدمات ادامه می‌داد.

 بیت‌کوین یا Bitcoin Cash، مسئله این است

بیت‌کوین یا Bitcoin Cash، مسئله این است

همچنین، یک روز پیش از ایجاد انشعاب، سه بورس معاملاتی  هند شامل Zebpay، Unocoin و Coinsecure عنوان کردند که از Bitcoin Cash پشتیبانی نخواهند کرد و از آن دسته از کاربران خود که تمایل به دریافت Bitcoin Cash داشتند، خواستند که تا قبل از ۳۱ ژوئیه، بیت‌کوین‌های خود را به کیف پول‌های دیگری که خدمات فوق را ارائه می‌دهند، منتقل کنند. به علاوه، اعلام کردند که به منظور حفاظت از دارایی‌های مشتریان خود، از ۳۱ ژوئیه به طور موقت، معاملات بیت‌کوین را نیز به حالت تعلیق در خواهند آورد.

شرکت CoinFlip، تولیدکننده‌ی خودپردازهای بیت‌کوین نیز با انتشار بیانیه‌ای به صراحت اعلام کرد که خودپردازهای این شرکت هیچ ارز دیجیتال دیگری غیر از بیت‌کوین را پشتیبانی نخواهند کرد و Bitcoin Cash نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 بیت‌کوین یا Bitcoin Cash، مسئله این است

بیت‌کوین یا Bitcoin Cash، مسئله این است

از سوی دیگر، تعدادی از بورس‌های معاملاتی حمایت خود را از Bitcoin Cash به طور آشکار اعلام کردند. از جمله، Trezor که از معدود کیف پول‌هایی است که پشتیبانی خود را از Bitcoin Cash اعلام کرده و از تلاش‌هایی برای افزایش امنیت در مقابل حملات بازپخش (Replay attacks) خبر داده است.

به نظر می‌رسید Electrum نیز به طور غیررسمی قصد دارد حمایت خود را از Bitcoin Cash اعلام کند. به بیان دیگر، یکی از اعضای رسمی تیم Electrum، با ایجاد تغییر در این سورس‌کد که روی گیت‌هاب موجود است، آن را متناسب با Bitcoin Cash تغییر داد. اما پس از این رویداد، Electrum در یک توئیت، رسماً اعلام کرد که از Bitcoin Cash پشتیبانی نخواهد کرد.

بورس معاملاتی Yapizon  کره‌‌جنوبی نیز همانند بسیاری از همتایان آسیایی خود، از Bitcoin Cash استقبال کرد و از ارائه‌ی خدمات انجام مبادلات توکن‌های Bitcoin Cash خبر داد. اگرچه با توجه به ناشناخته بودن Yapizon، به نظر می‌رسد اعلام حمایت از Bitcoin Cash بیشتر به مقاصد سیاسی و با هدف مطرح شدن نام Yapizon در رسانه‌ها صورت گرفته است.

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه