بیت کوین قاتل انرژی است!

بیت کوین قاتل انرژی است!

دانشمندان معتقدند که مصرف انرژی مورد نیاز برای برداشت بیت کوین به‌شدت بالا است و این امر در حال بدتر شدن است و عواقب خطرناکی برای زمین در بر خواهد داشت.

بیت کوین یک پدیده بسیار عجیب و غریب در دنیای امروزی ما است و برداشت آن به روش‌های دیجیتالی و کاملا کامپیوتری انجام می‌شود. شاید در نگاه نخست به نظر بیاید که بیت کوین با توجه به مصرف الکتریسیته، یک موضوع و ماهیت سبز است ولی در عمل مصرف انرژی مورد نیاز برای برداشت آن به‌اندازه‌ای زیاد است که این پدیده را به‌شدت مخرب ساخته است.

تحقیقات جدید دانشمندان نشان داده است که برداشت بیت کوین از محیط‌های ابری در طول سال گذشته میلادی مسبب مصرف رقم نجومی ۷.۷ گیگاوات انرژی الکتریکی بوده است. این انرژی بسیار زیاد است و  برای درک دقیق‌تر حجم آن کافی است بدانید که می‌توان با چنین انرژی الکتریکی‌ای، کل کشور استرالیا را برای یک سال تامین توان کرد.

بیت کوین قاتل انرژی است!

بااین‌حال موضوع نگران‌کننده اصلی این است که این موضوع در حال بدتر شدن و حجم انرژی مصرفی بیت کوین، روزبه‌روز  در حال افزایش یافتن است. پیش‌بینی شده که بیت کوین در پایان سال جاری میلادی، نیم درصد از انرژی الکتریکی کل جهان را به خود اختصاص می‌دهد.

این تحقیقات به‌تازگی در ژورنال بین‌المللی Joule منتشر شده اند. بنابر تحقیقات مذکور ارزهای دیجیتال تا چه اندازه برای محیط‌زیست مخرب هستند. انرژی الکتریکی در بسیاری از مناطق جهان از طریق راهکارهای غیر سبز تهیه می‌شود و همین امر نیز موجب شده است که مصرف بالاتر الکتریسیته توسط بیت کوین، آلایندگی بیشتری را نیز ایجاد کند.

به‌این‌ترتیب مقاله یادشده ثابت کرده  است که بیت کوین در دنیای امروزی ما به‌هیچ‌عنوان یک پدیده بهینه نبوده و یک فاجعه زیست‌محیطی به‌حساب می‌آید. بااین‌حال پیش‌بینی می‌شود که به‌زودی قوانینی اعمال شود که جلوی این تخریب و روند نامناسب را خواهد گرفت و آینده بیت کوین و تمامی ارزهای دیجیتال ممکن است دستخوش تغییراتی بزرگ شوند.

آلکس دوریس به‌عنوان یک متخصص بلاک چین درباره این موضوع می‌گوید که هر بیت کوین در جهان نیاز به انرژی ۲.۵۵ گیگاواتی برای یک تراکنش دارد. این امر موجب می‌شود که یک تراکنش بیت کوینی مصرف انرژی بیشتری از کل مصرف یک خانوار در طول یک ماه داشته باشد. او نیز معتقد است که بیت کوین مشکلی بزرگ دارد که در حال بزرگ‌تر شدن هم هست.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
آرش شهابی
آرش شهابی
5 سال قبل

نیم درصد از انرژی الکتریکی جهان ! نیم درصد
اصلاح بفرمایید

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل

ممنون از دقت شما
تصحیح شد