نگاهی به عملکرد بیت کوین در بلندمدت از ذره‌بین تحلیل تکنیکال

نگاهی به عملکرد بیت کوین در بلندمدت از ذره‌بین تحلیل تکنیکال
تحلیل ارائه شده در این مطلب صرفاً یک نظر شخصی از تحلیلگر است و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.

 

با نگاهی به تاریخچه قیمتی بیت کوین می‌توان یک حدس و گمان تکنیکال نسبتا بلند مدت درباره آینده قیمت بیت کوین ارائه داد.

در تایم‌فریم هفتگی قیمت در یک کانال صعودی بلند مدت حرکت می‌کرد که با شکستن آن، در موج صعودی بعدی ، بدنه این کانال در قیمت ۱۹۰۰۰ دلار تبدیل به یک مقاومت شده و باعث عرضه زیاد و همچنین ریزش قیمت گردید.

نگاهی به عملکرد بیت کوین در بلندمدت از ذره‌بین تحلیل تکنیکال


یک خط روند بلند مدت وجود دارد که بیت کوین می‌توانست بر روی آن واکنش مثبتی نشان دهد (در قیمت حدود ۶۰۰۰ دلار)؛ اما با شکست آن سقوط شدیدی از این ارز دیجیتال شاهد بودیم. رسیدن شارپی (حرکت پرشیب قیمتی) به این خط روند خطرناک است چرا که امکان پولبک به خط روند و ریزش مجدد قیمت بیت کوین وجود دارد و باید احتیاط کرد.

نگاهی به عملکرد بیت کوین در بلندمدت از ذره‌بین تحلیل تکنیکال

روند قیمتی پیش‌رو

در تایم‌فریم هفتگی، قیمت در یک کانال صعودی فرضی قرار دارد و در صورتی که قیمت به کف کانال رسید و از سوی کندل تایم‌فریم هفتگی واکنش مثبتی مشاهده شد و همچنین شاهد کندل‌ها و الگوهای برگشت قیمتی بودیم، میتوان امیدوار بود که قیمت با هدف بلندمدت سقف کانال در یک روند صعودی قرار گرفته است.

نگاهی به عملکرد بیت کوین در بلندمدت از ذره‌بین تحلیل تکنیکال

از نظر زمانی، ابزار زمان (TCR) را بر روی دو سقف گذشته اعمال کرده و این ابزار زمان تقریبی سقف سوم را نشان می‌دهد.

زمان تقریبی سقف سوم بر روی ۱۰۰% و یا حداکثر ۱۶۱.۸% است که در این حالت عدد ۱۶۱.۸% فیبوناچی بالاترین قیمت بیت کوین را در دسامبر سال گذشته نشان می‌دهد (ابزار زمانی بالای نمودار).

همچنین در ابزار زمانی (TCR) که در پایین نمودار قرار دارد ، بر روی دو کف بازار گذاشته تا کف قیمتی سوم را به ما بدهد .

همانطور که در نمودار نیز مشخص است، در ۶۱.۸% فیبوناچی که با ۱۶۱.۸% TCR بالایی نیز همپوشانی دارد، یک منطقه زمانی پر قدرت برای اتمام صعود بازار مشخص گردیده است.

همچنین در صورتی که در زمان ۶۱.۸% ابزار TCR که برای کف سوم قرار دادیم، سقف را به ما نشان دهد، به احتمال قوی در منطقه ۱۰۰% آن یعنی در حوالی بازه زمانی ۲۴ ماه می ۲۰۱۹ که بر روی نمودار نیز مشخص شده است، شاهد یک منطقه کف قیمتی مستحکم خواهیم بود.

نکته: شکل گرفتن منطقه کف قیمتی به معنی پایین‌ترین قیمت بیت کوین در بازه زمانی مذکور نیست؛ اما احتمال بالایی وجود دارد که این بازه زمانی پذیرای روند صعودی بعدی باشد. حال قیمت در آن دوره می‌تواند کمتر یا حتی بیشتر از زمان فعلی باشد.

نگاهی به عملکرد بیت کوین در بلندمدت از ذره‌بین تحلیل تکنیکال

ابزار چنگال اندروز: قیمت همیشه در حال عمل و عکس العمل است؛ این ابزار نیز بیانگر این موضوع است. دو قانون از قوانین چنگال اندروز این مسئله را بازگو می‌کنند که قیمت ۸۰% مواقع تمایل دارد خود را به خط میانه برساند و معمولاً بعد از رسیدن به خط میانه یک پیوت می‌سازد. لازم به ذکر است که پیوت به معنی نقاط برگشت قیمت یعنی به بیان ساده‌تر همان سقف یا کف قیمت هستند.

در نمودار زیر شاهد این هستیم که در تایم‌فریم هفتگی قیمت به خط میانه چنگال رسیده و در حال کف سازی برای برگشت احتمالی قیمت است. اما لازمه‌ی برگشت قیمت، تایید اسیلاتور استوکاستیک است که در محدوده اشباع فروش قرار دارد. با عبور رو به بالای خط سبز از خط قرمز در این اسیلاتور و حرکت به سمت بالای محدوده فروش اشباع نشان داده شده در نمودار، می‌توان پیوت ساخته شده را تایید کرد و اظهار داشت که روند قیمت با هدف خط میانه چنگال جدید بعدی، وارد موج صعودی بلند مدت شده است.

نگاهی به عملکرد بیت کوین در بلندمدت از ذره‌بین تحلیل تکنیکال

نتیجه تحلیل

با توجه به توضیحات گفته شده مرتبط با رسیدن قیمت به کف کانال فرضی، واکنش آن و همچنین تمام شدن ظرف زمان قیمت در تاریخ گفته شده، با نگاه بلندمدت می‌توان وارد فاز خرید شد.

البته امکان رنج شدن قیمت (حرکت افقی قیمت) در یک محدوده و یا صعود آن حداکثر تا ۶,۰۰۰ دلار و سپس سقوط مجدد، تا پر شدن ظرف زمانی قیمت وجود دارد.

توصیه می‌شود در صورت انجام خرید آن را به صورت پله‌ای و با تعیین حد ضرر مشخص انجام دهید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
ایدین
ایدین
۵ سال قبل

سلام بر شما احمد جان

میگم به نظرتون الان که قیمت 3880 هستش و از 4050 پایین اومده تا کجا میتونه اصلاح کنه برای صعود موج بعدی ؟؟؟؟

احمد
احمد
۵ سال قبل
پاسخ  ایدین

سلام
ببینم روی 3500 تا 3300 چه واکنشی نشون میده . بهتون میگم توی کامنت

ایدین
ایدین
۵ سال قبل
پاسخ  احمد

یعنی تا حداقل 3500 پایین میاد ؟؟؟

Unknown
Unknown
۵ سال قبل

سلام دوست عزیز
خسته نباشید
ممنون که جواب دادید
فقط یک خواهش دارم از خدمتتون
لطفا کمی زود به زود به این قسمت از سایت سر بزنید و اگر تغیری رو برای خودتون در تحلیلتون احساس کردید ما رو هم شریک کنید با بیان تغیر تحلیل
حتما قبول دارید که در بازه زمانی حساس بازی زیبا و جذاب اکشن بیت کوین هستیم
ممنون که وقت گذاشتی

احمد
احمد
۵ سال قبل
پاسخ  Unknown

سلام دوست من
یه کامنتی در همین رابطه گذاشتم توی صفحه بیت کوین بد نیست یه نگاهی بیندازید وقتی تایید شد . برنامم رو اونجا گفتم
چشم حتما زود به زودتر تحلیل میذارم

هادی
هادی
۵ سال قبل

سلام آقا احمد کامل و مفید بود
فقط برام یه سوالی بود یعنی قرار نیست بالای 6000 دلار قرار بگیره؟ و اینکه بنظرتون اگه به قیمت 6000 دلار رسید بنظرتون تبدیل به کدام ارز کنم تا بهتر باشه؟ نظرتون روی ارز های ‌تتر و اتریوم و زی کش چیه؟ dogecoin و litecoin و bitcoin cash و dashcoin چیه؟ ببخشید سوالم یکم زیاد شد

احمد
احمد
۵ سال قبل
پاسخ  هادی

سلام آقا هادی
قرار گرفتن بالای 6000 خیلی سخته فعلا . ولی استارت شروع بلند مدتش رو که زد همه مقاومت ها رو میشکنه میره بالا
باید یه روند صعودی شکل بگیره تا بگیم که افتاده توی دور صعود.
6000 دلار خیلی ها خریدن
من قبلا هم گفتم که روی 6000 خیلی خریدن ، اماده هستن که برسه به این عدد و سر به سر بفروشن.
یه مقاومت قوی روی 6000 داریم . بذارید برسه به 6000 ببینیم چه رفتاری رو نشون میده بعد تصمیم میگیریم
موفق باشید

هادی
هادی
۵ سال قبل
پاسخ  احمد

ممنون

Tabatabaei
Tabatabaei
۵ سال قبل

عالی اقا احمد??

محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
۵ سال قبل

الان بیت تو کانال ۴۰۰۰ تا موج میزنه قالب تحلیل ها منفی و میگن موقت و دوباره سقوط میکنه ولی با توجه به حجم تریدی که در۲۴ ساعت گذشته توی یکی از صرافی ها رصد کردم و غالبا خرید میزدن می تونم بگم شاید با یه شیب کند تا ۵۰۰۰ تا آخر هفته بعد رشد کنه

آرمین فارمر
آرمین فارمر
۵ سال قبل

به نظر من بهتره تحلیل ها بعضا به زبان ساده تر توضیح داده بشه که افراد بیشتر درک کنن.

به نظر من ریزش اخیر بیت کوین و رمز ارزها که از فورک شدن بیت کوین کش شروع شد و بعد بخاطر تاثیر روانی منفی باز هم ریزش کرد (و البته روی همه آلت کوینها مثل اتریوم و غیره هم تاثیر گذاشت) باعث شده که ارزش رمز ارزها به یک کف نسبتا مطمئن برسه.

مثال ساده ای که برای همکاران خودم میزنم وضعیت فعلی بیت کوین واکثر رمز ارزهاست:

داستان (1): یک گروه 1000 نفره کالایی دارن اما نیمی از 1000 نفر به کالا اطمینان ندارن و هر افت کوچیکی باعث میشه که با قیمت پایین کالاشون رو بفروشن و از بازار اون کالای خاص خارج بشن و به مرور اشخاص زیادی کالا رو میفروشن واز بازار خارج میشن. طبیعتا بدلیل کاهش تقاضا و افزایش عرضه، قیمت افت می کنه.

داستان(2): یک گروه 500 نفره باقی موندن که از اول به این کالا اطمینان داشتن و علیرغم افت قیمت کالا هنوز این کالا رو در دست دارن. حتی افت قیمت اونها رو از بازار خارج نکرده.

نتیجه: یک گروه کوچک اما مطمئن و وفادار به یک کالا بهتر است از یک گروه بزرگ که ترکیبی از افراد مطمئن و نامطمئن هستند.

بنابراین رمز ارزها از این به بعد رشد خواهند داشت. ممکنه این رشد تا مدتی متوفق بشه و بعد از مدتی به ارومی شروع بشه اما بالاخره بازهم افرادی به این نتیجه میرسن که این کالا مناسبه و به سمتش روی میارن. بعیده مثل قبل بشه که افراد نا مطمئن وارد بازار بشن.

یک رشد مثبت اما آرام بهتر از رشد سریع اما نا مطمئنه.

اینها نظرات شخصی بنده س و هیچ تحلیل کارشناسانه ای در کار نیست.
حرف دل بود ;)

احمد
احمد
۵ سال قبل

سلام
واقعا دیگه ساده تر از این نمیدونم چی باید بگم .
حق با شماست ببخشید.
این هم نظری هست برا خودش .
موفق باشید