گرگ وال استریت: سرمایه‌گذاران بیت کوین شستشوی مغزی شده‌اند !

گرگ وال استریت: سرمایه‌گذاران بیت کوین شستشوی مغزی شده‌اند !

یکی از بدنام‌ترین کلاهبرداران حرفه‌ای وال‌استریت، بر پیش‌بینی خود درباره سقوط قیمتی شدید بیت کوین تأکید دارد. او می‌گوید که سردمدار بازار ارزهای دیجیتال آماده یک سقوط عظیم و بی‌سابقه است، سقوطی که آوازه آن تمام دنیا را پر خواهد کرد.

جردن بلفورت معروف، پیش‌ازاین در یک گفت‌وگوی ویدیویی در فیس‌بوک مرگ بیت کوین را حتمی دانسته بود. او معتقد است فراز و نشیب بیت کوین در سال ۲۰۱۸ و در پیش گرفتن روند نزولی، نشان از نفس‌های آخر این ارز دیجیتال دارد.

بیشتر بخوانید: گرگ وال استریت: مرگ بیت کوین نزدیک است

گرگ وال‌استریت که از راه حقه پامپ و دامپ درآمد کلانی کسب می‌کرد، پیش‌تر به جرم حیله و فریبکاری در بازار سهام به مدت ۲۲ ماه زندانی و به پرداخت ۱۱۰ میلیون دلار جریمه نقدی محکوم شده بود. روش کار بلفورت این بود که به‌دروغ قیمت سهام بی‌ارزش را در چشم خریدار بالا می‌برد تا آن را بفروشد. او در مصاحبه‌ای با CNBC گفته است:

تنها دلیلی که بیت کوین هنوز تسلیم پایان اجتناب‌ناپذیر خود نشده این است که سرمایه‌گذاران کم سن و سال‌تر شستشو مغزی داده‌شده‌اند، و تمایل زیادی نسبت به خرید این دارایی نوظهور پیداکرده‌اند.

من یک کلاه‌بردار بودم، و مثل آب خوردن این کار را انجام می‌دادم. این دقیقاً همان اتفاقی است که بیت کوین در وضعیت کنونی تجربه می‌کند.

گرگ وال استریت: سرمایه‌گذاران بیت کوین شستشوی مغزی شده‌اند !

مستند (بیت کوین: شکوفایی یا فروپاشی) از شبکه CNBC

این بخش از مصاحبه او دوشنبه هفته آینده در مستند (بیت کوین: شکوفایی یا فروپاشی) از شبکه CNBC پخش خواهد شد.

بلفورت در ادامه گفته است:

خیلی احمقانه است، یک عده سرمایه‌گذار کم سن و سال به اراده خود شست و شوی مغزی داده‌شده‌اند. ما حتی نمی‌دانیم این امر واقعاً تا چه اندازه بد است.

ماجرای کلاه‌برداری و فعالیت‌های غیرقانونی بلفورت در فیلم سینمایی گرگ وال استریت-ساخته سال ۲۰۱۳، به تصویر کشیده شده است. او ادعا می‌کند که کلاه‌برداران، به شدت بیت کوین جمع کرده‌اند و سعی دارند آن‌ها را به سرمایه‌گذاران کوچک و معمولی قالب کنند. به عقیده بلفورت این سرمایه‌گذاران احتمالاً گرفتار یک حباب برخاسته از چرخه هایپ خواهند شد.

گرگ وال استریت: سرمایه‌گذاران بیت کوین شستشوی مغزی شده‌اند !

دی‌کاپریو در نقش جوردن بلفورت در فیلم گرگ وال استریت

بلفورت به این نوع خریداران به‌اصطلاح صاف و ساده هشدار داده است:

اگر یک نفر که به‌ظاهر نیت خوبی دارد مستقیم به‌طرف شما آمد و گفت من به سرمایه‌گذاری در فلان دارایی ایمان دارم زیرا در بلندمدت سود خوبی خواهد داشت، توصیه من به شما این است: با تمام قدرت از او دور شوید.

بیت کوین مثل یک سراب از دیده‌ها ناپدید می‌شود، و افراد زیادی را زخم‌خورده باقی می‌گذارد.

اما این اولین هشدار بلفورت به سرمایه‌گذاران نبوده است، او پیش‌ازاین در مورد بیت کوین به سرمایه‌گذاران هشدار داده است.

گرگ وال استریت: سرمایه‌گذاران بیت کوین شستشوی مغزی شده‌اند !

جوردن بلفورت

در ماه سپتامبر، بلفورت اظهار داشت که ارز دیجیتال یک «کلاه‌برداری» و عرضه اولیه سکه (ico) احتمالاً «بزرگ‌ترین کلاه‌برداری در طول تاریخ» است.

جردن بلفورت رشد عجیب قیمت بیت کوین را با نظریه اقتصادی «احمق‌تر از من» (Greater Fool Theory) توجیه کرده است. پس از حضور یک کاهش شش ماهه در بازار، استدلال بلفورت در ماه ژوئن این بود که احمق‌ها در بازار تمام‌شده‌اند.

او به این نکته اشاره‌کرده است که سقوطی بزرگ و حتمی انتظار ارزهای دیجیتال را می‌کشد. اما این هشدارها هنوز در بازار تحقق‌نیافته‌اند.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

21 دیدگاه
احمد
احمد
3 سال قبل

میگه من یه کلاهبردار بودم و قضیه ی کلاهبرداری بیتکوین را میدانم
باید بگم تو هنور هم یه کلاهبرداری و درحالی که سرمایه گزاران میلیارد و صندوق های سرمایه گذاری رو بیت کوین حساب میکنن، تو مردم عادی رو به فروش بیتکوین تشویق میکنی
به نظر من تو از جانب همون پولدارا اجیر شدی تا در مورد بیت کوین شایعه درست کنی و اونها در قیمت پایین بخرن نه فقط تو خیلی از افراد مشهور دیگه هم اجیر شدن

amirhossein ganjeh
amirhossein ganjeh
5 سال قبل

این ادمو خیلی دوست دارم ولی توصیه میکنم باور نکنید
این ادم دیلری بیش نیست! البته با هوش اقتصادی فوق العاده!
ولی خب نظر شخصی من، این جور ادما بیشتر با پول نقد حال میکنن(کش مانی!) و اینکه از وقتی دستگیر شد و تصمیم گرفت قانونی کار کنه دیگه اهمیتی نداره که پولشونو کجا نگه دارن در نتیجه پول نقدو بیشتر دوست دارن.

احسان
احسان
5 سال قبل

تا ۴ ماه دیکه قیمت بیت کویین دچار افزایش چشمگیری برای آخرین بار خواهد شد و بعد از اون هست که سقوط واقعی رو تجربه خواهد کرد .

منطورم بیت کویین نییت اما پشت ارزهای دیجیتال به جایی میرسه که نباید برسه و اون یعنی دولت ها و این افزایش و کاهش توسط دولت ها داره صورت میگیره ( باور کنید یا نه این ارز در حال ایجاد ذخایر عظیم ثروت برای ایجاد جنگی هست که تا ۳ سال دیگه شاهدش خواهید بود )

محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
5 سال قبل

پارسال ایشون فرمودند که قیمت بیت تا پایان ۲۰۱۸ پنجاه هزار دلار رد میکنه و قیمتش ممکنه تا صد هزار تا هم بره حالا نظرش برگشته فردا هم می خواد بگه فلان قدره تو آمریکام بخاطر پامپ و دامپ سهام گرفتنش الان زده تو کار پامپ و دامپ بیت کویین پس فردام باز میگیرنش ولی ببین این سری چقدر گیرش میاد
خودتون گول نزنین و عاقلانه فکر کنین احساسات کنار بگزارین
من نظر شخصیم اینه نه شاید بیت کوین ولی بلاک چین و سیستم های رمزی مشابه و سیستم های اوپن سورس و غیرمرکزگرا بخشی از آینده بیست سالن

مهدی
مهدی
5 سال قبل

حرفاش خیلیم بد نبود.... باید از بیرون به قضیه نگاه کرد! حالا منفی ندید! یکم فکر کنید بهش... در مورد بیت کوین صحبت شده نه بلاک چین!

سمندر
سمندر
5 سال قبل

یک مشت بچه رو گول زدند که شما بیت کوین بخرید تا میلیارد شوید

امید
امید
5 سال قبل

حالا چی شده که این گرگ دلسوز سرمایه گذاران شده خدا میدونه.. ??

امید
امید
5 سال قبل

هیچوقت حرف یک گرگ باور نکنید و خلافش عمل کنید

هادی زارعی
هادی زارعی
5 سال قبل

دقیقا موقعی که بیت کوین یه حرکت صعودی تازه رو شروع کرده داره این حرفو میزنه! .. این آقایون زرنگ احتمالا از قراردادهای آتی بیتکوین سود خوبی دارن میبرن!

soheil hunter
soheil hunter
5 سال قبل

این حرفها کاملا بی معنیه چون دلیلی پشتش نیست و معمولا این حرف ها از دهن کسایی میاد بیرون که سواد کافی ندارن و تفاوت بین یه فناوری و یه کلاهبرداری رو نمیتونن تشخیص بدن
کسی که از کامپیوتر و تکنولوژی سر درنمیاره و طبق گفته ی خودش کلاهبرداری بیش نیست نمیتونه راجب همچین چیزی نظر بده